Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема От това ме е страх  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано04.02.08 11:32



Един цитат от книга:


Дамата трябва да беше на шейсет-шейсет и пет години.....аз гледах дамата – сама в басейна, потопена до кръста, тя не сваляше очи от младия инструктор по анцуг, който, изправен над нея, й даваше урок по плуване. Вслушвайки се в напътствията му, тя опря ръце на ръба на басейна и започна усърдно да вдишва и издишва. Правеше това сериозно и прилежно....Гледах я, напълно запленен. Бях завладян от сърцераздирателния комизъм на ситуацията (инструкторът също го долавяше и крайчетата на устните му потръпваха), но някой ми каза нещо и отвлече вниманието ми. Малко след това, когато поисках да подновя наблюдението си, урокът беше приключил. Тя вървеше покрай басейна по бански и когато се отдалечи на четири-пет метра от инструктора, се обърна, усмихна се и му махна с ръка. Сърцето ми се сви. Усмивката, жестът бяха на двайсетгодишна жена! Ръката й бе политнала с прелестна лекота. Сякаш ей така, на игра, бе хвърлила на любовника си многоцветен балон. Усмивката и жестът пазеха чара, който лицето и тялото вече не притежаваха. Това бе красотата на жест, удавена в некрасотата на тялото…


Страх ли ви е от "неравномерното" остаряване. Душата на 20 годишен в тялото на възрастен човек. Каква ирония на природата...Или може би е красиво.

Аз мисля, че се плаша-малко.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: От това ме е страхнови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.02.08 11:53



не ме е страх, защото изглеждам доста младолик за годините си /особено на фона на мутиралите пубери, които понякога изглеждат и по-дърти от мен/.
А пък по акъл съм направо... абе няма да си казвам на колко.



Aut Caesar, aut nihil


Тема (Брат ми)нови [re: Last Roman]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано04.02.08 12:06



ти си си направо малък:)

абстрахирай се от самодоволството на младостта си и се виж след 40 години напред във времето.

титаничният ти ум сигурно ще е достигнал небивали висоти, но слабата ти десница няма да може да държи сабята.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: (за Брат ти)нови [re: Пъpпъл]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 12:42



Наборе, животът след 40 живот ли е?





Тема Re: (Брат ми)нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (фармацка)
Публикувано04.02.08 13:09



Алцхаймер или МС- предпочитам да съм старица с мозък, отколкото мацка с МС. Никога не е късно да станеш за резил- това са думи на баба ми, която е вече на 87 години, но както тя самата ми казва, не се чувста по-различно от 25 ( с изкл. на болките в кръста, които са най-сигурната индикация, че все още е на този свят

)
Важно е да съхраниш духа си, тялото е просто матрица.
Ако счупиш чаша с чай- чашата вече не е чаша, но чая си е все така чай



Тема Re: (Брат ми)нови [re: Noaa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.02.08 13:16



Ако счупиш чаша с чай- чашата вече не е чаша, но чая си е все така чай
особено ако ти е опарил краката...


Чаят обаче просто заема предоставената му форма.

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: От това ме е страхнови [re: Пъpпъл]  
Автор lullaby ()
Публикувано04.02.08 13:33



поздрав:

- някъде от 03:15 е по темата

принципно си мисля, че душата не може да остарее в рамките на 1 живот... и това, което различава хората на възрасти така или иначе е тяхната физика - баба ми ако сега беше на 20 едва ли щеше да е същата като на 75 или колкото там е. просто ние си правим изводи за същността по това, което виждаме, гласът, който чуваме и може би нравите, останали като спомен от стари времена... които ни се струват древни. а всъщност разликата е във възможностите, в етапа... едва ли в душата и същността. но то целият живот е посветен на материалното, дали е по-лесно така или не, не знам.

аз се надявам, че няма да го доживея този момент...



'Have you completely lost your mind?'
'Well yes, where have you been all night?'


Тема Re: (Брат ми)нови [re: Last Roman]  
Автор Noaa (фармацка)
Публикувано04.02.08 14:08



Причината не е в чая, ако те опари, а в непохватнотта ти

, вие завоевателите освен да вдигате меча, друго не можете. Трявба да усвоите не само консумацията, но и да се научите да оценявате една хубава, старинна чаша от китайски порцелан например.



Тема Re: (Брат ми)нови [re: Noaa]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано04.02.08 14:20



да, китайският порцелан се чупи най-качествено от всички останали.


ако имаш няколко излишни чашки - дай ги насам, да въведа нов ритуал в чаената церемония.



Тема Re: (Брат ми)нови [re: Noaa]  
Автор Eva B. ()
Публикувано04.02.08 14:21



Завоевател? Как ти хрумна пък това?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.