Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Един човек-ха-ха!нови  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано01.02.08 13:15



Тази теза, че имало някъде един човек специално за теб (ама някъде) е доста обезкуражаваща. И по-скоро е пълна глупост с цел да се оправдаят неудачите, избора, който правим и живота, който водим.

Излиза, че аз (примерно) съзнателно (поне 10 години), отдавайки се на либовни томления, съм ги отправяла към "грешните" младежи-еволюирайки или девалвирайки, но все пак търсейки Човека:))
А един ден съм решила-тва е той, изграждаме връзка, раждам деца и си слагам звезда на челото за добре изпълнена мисия. Но! В един момента се прокрадва идеята-ами ако тая мисия не е много добре изпълнена всъщност. А там някъде го има НЕГО, който чака мен, точно мен?

Срещали ли сте вашата половинка по такъв-синхронен начин, че да имате вътрешната увереност това е той/тя-дори да сте се разминали? Тук не говоря за нещастно развилата се връзка, в резултат на което се получава обожествяване;)) Просто онази убеденост за човека, с когото и мълчанието говори.

Има ли го това или е една красива романтична приказка. Хора бол, харесвам си някой и той става Мъжът/Жената с главна буква. Защото всеки има нужда от такъв човек. И си живеем с него кротко и щастливо заглушавайки вътрешното ни "аз", че нещо липсва. Което нещо е липсвало от самото начало.

Един човек за един живот?
Един човек няма как да стигне?
В различните моменти различни хора ни трябват?


Аз имам наблюдения за първото-малко, но евала.
И доста за второто и третото.
Кои са романтиците тук?


И кой може да си затваря очите, когато, нещо му липсва в името на семейство/деца/бит/очакване? Това също не е лесно.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Един човек-ха-ха!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.02.08 13:44



така е, идеално създадени един за друг хора няма. Но при контактите помежду си става взаимно доизглаждане на ръбчетата с цел постигане на пълна комплементарност...



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Един човек-ха-ха!нови [re: Last Roman]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано01.02.08 13:55



Мня, мня, мня



Тук не става въпрос за доизглаждане, а за усет-да речем-това е Тя.(в твоя случай, за мен е Той)

Дори, когато не познаваш добре човека, но си се докоснал до онази частица в него, която ти трябва, за да се почустваш завършен.
И дори да сте се разминали, знаеш, че такъв човек има.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Един човек-ха-ха!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.02.08 14:30



Въпрос на вкус /и на джуркащи се енкефалини в мозъка ти/.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Един човек-ха-ха!нови [re: Пъpпъл]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано01.02.08 14:38



А там някъде го има НЕГО, който чака мен, точно мен?

Чака.
Те 20 години колко са,ей сегинка ше се изтъркулят



Много си харесвам работата-мога да я гледам с часове

Тема Re: Един човек-ха-ха!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. ()
Публикувано01.02.08 14:45



Аз пък твърдо вярвам, че някъде съществува човек, който е точният Ян на моят Ин


Но от тук започват проблемите. Първо, на този свят сега има 6 милиарда човешки същества. Дори да ги намалин на половината, като изключим собствения ни пол, пак си оставят три милиарда. Няма никакъв шанс реално да намериш точния човек в тази навалица в този случай, може да се надяваш на късмет, на съвпадение, но нищо не е сигурно. Затова и толкова малко хора срещат този, за който са убедени, че е половинката.
Второ, не е сигурно дори, че ако го срещнеш, той ще е подходящ - може да е твърде млад, твърде стар....да не говорим и за истинското разминаване във времето - да е живял в друг свят, преди векове и наистина да няма никаква възможност звездният прах, от който сте направени и двамата да се засече. Поне не в този живот...



Тема да, срещали сме я, но...нови [re: Пъpпъл]  
Авториcтинa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 15:00



...трябва да можеш да притихнеш дотолкова, че мълчанието да проговори,
...да имаш търпението да очакваш без да заглушаваш щастливо празнотата,
...да си честен докрай знаейки, че 'някой ден сърцето ще те съди за това, което си му отнемал без дори да си разбрал',
...да вярваш в Истината и да си готов за Нея да отидеш и в ада...

иначе срещата я има, но теб те няма на нея и не я разпознаваш...
защото си избрал нещо друго и вече си го имаш...



Тема Re: Един човек-ха-ха!нови [re: Last Roman]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано01.02.08 15:03



Ти не си романтик:)
Ти си енкефалик



Думи, думи и нищо повече

Тема ооо:)нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано01.02.08 15:04



Баш ми е драго.


Чакай!
И мирувай.

Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Един човек-ха-ха!нови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано01.02.08 15:12



Аз също вярвам, че такъв човек има.
Ако няма-смятам да си го измисля, нали това правим непрекъснато, гласим живота около нас, според очакванията си.

Вече чувам галопа на конски копита, виждам белия кон и прекрасният принц, които яздят към Попа, на път за моя офис:)
Ако бях близо до морето-сигурно щях да видя капитана на платноходката с червени платна, а на сушата стоя аз с червена рокля и му махам с ръка:)).

Мисля, да спра, че ще започнат наистина да ми се привиждат неща и без да съм яла от гъбките, които предлагаше.



Думи, думи и нищо повече


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.