Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано31.01.08 09:01



Аааа, в тая сфера не му се бъркам:) Ако може да се справи и с бодлички отдолу-нека.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано31.01.08 14:13



Аз съм намерила моите книги за криене, но проблемът е, че този техният свят е така направен, че не ти позволява да останеш в него завинаги. И то бягаш да се криеш от книга в книга, но все никъде не можеш да се спреш. И един ден се оказва, че вече няма къде...



Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Eva B. (ﺚﻖ)
Публикувано31.01.08 14:17



А аз като Пепеляшка


Полунощ е, часовникът отброява с удари дванейстия час, а аз бягам от мъжа на моя живот, защото не съм имала достатъчно смелост да повярвам, че ще ме приема и обича дори, ако не съм в бална рокля и грим.
А той, мръсникът, за съжаление не е като принца и не тръгва да ме търси после само с една пантофка в ръка....



Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано31.01.08 21:39



И тя сядаш в някой ъгъл и започваш да продаваш кибрит:)) Какво друго ти остава.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Eva B.]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано31.01.08 21:47



Темата я пуснах произволно, беше ми нещо като мисловен гъдел. От известно време насам шизофренично влизах умишлено в "роли" за определен момент на деня. Но за много малко с цел пробуждане на асоциативната мисъл.

В реалния живот обаче съм много далече от вживяването. Да не кажа прекалено здраво съм стъпила на земята и се занимавам с прекалено прагматични, практични, битови и ежедневно рутинни неща, които са ме лишили от умението да мечтая и от възможността да бягам. Отдавна съм с гръб до стената и накъдето и да мръдна, все ще е по стената, малко по-наляво, малко по-надясно, но там.

Така че, ако все пак имаш своите книги за бягство, това е пак нещо. Дори да е моментно решение. А като няма накъде..гори книжките и край, като по Бредбъри. А след това щеш не щеш слизаш на земята. Дори да не ти се слиза.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (фармацка)
Публикувано31.01.08 21:47



А когато човек се чувства като изгонената душа на рибаря.... каква е резептата за щастие?



Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано31.01.08 21:53



две супени лъжици канела
щипка чай от риган
една небесна звезда, от средно големите
три маргаритки с по 27 листенца
глътка жива вода

всичко това се разбърква и се вари бавно на змейски пламък, но не повече от 16 минути. прецежда се и се изпива бааавно, като си мислиш само хубави неща.

Тази рецепта за щастие е изпитана.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Noaa (фармацка)
Публикувано31.01.08 22:00



Бягам да я направя- първите две неща ги илам. Небесната звезда може и да е морска (нали небето се оглежда в морето и когато звездата падне от небесна става морска)...може ли маргаритките да са с текила на 27-глътки?...а после жива водка от Финландия?
Змея сам ще дойде след 16 минутки с туба напалм.



Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Noaa]  
Автор Пъpпъл (дъжд)
Публикувано31.01.08 22:05



изгубената душа на рибаря-да не визираш котката си тогава? при теб всичко ми изглежда като по рецептата.



Думи, думи и нищо повече

Тема Re: Хайде да избягаме!нови [re: Пъpпъл]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано31.01.08 22:34



ще продава тя - черни перли...



Aut Caesar, aut nihil



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.