Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Tоматинови  
Автор KupoМодератор ()
Публикувано13.07.06 01:14



Така е звучало приблизително на оригиналния диалект на маи ли бяха, ацтеки ли

наименованието на тия божествени зеленчуци.
Уважавам неимоверно моите деди-римляни, но НИКОГА не бих отишъл да живея там без пакетче семенца от Волско Сърце в джоба си.
Но защо е тая тема?:-)
Защото вчера ДОЛОВИХ аромата на Августовски домат!
Обявявам сезона за открит.
Оранжерии, докарани със самолети от Нова Зеландия зиме(тяхно лято ), нищо не може да с е сравни а аромата на Августовски домат!
Започва малко преди това, и свършва в началото на Октомври- нищо не може да излъже домата- той вярва само на лятното слънце.
Оранжериите са хубаво нещо, но ароматът на доматите, зрели там е на парафин!
Вчера замирисаха на ЛЯТО!
Ехх..!

...now one can see what will come- Skarphedinn said

Тема Re: Tоматинови [re: Kupo]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано14.07.06 12:17



Аз свързвам Август с щурци и жаби. Щурци и жаби едновремено, хор в светла лятна нощ.
Е, и неизбежните комари, но няма идеална картинка.



Тема Re: Tоматинови [re: Kupo]  
АвторПpяkop ли Hямaм. (Нерегистриран)
Публикувано16.07.06 01:43



Чудесно място за да се скрие човек в късните часове на ноща. Или да кажа ранните на утрото.
Изпитвали ли сте някога нужда да говорите ей така, а да няма на кого? Празни приказки, които нямат никакъв смисъл на другите, но казват много на теб?
Затворих очи и кликнах на един клуб наслуки. Предполагам, че можех да попадна и по-зле, в клуб химия или Долна Оряовица например

Не че имам нещо против тях, просто няма какво да кажа по темата. Но за лятото....
За мен лятото никога не е реално и цялостно, никога не успявам да го обхвана с поглед, а остава завинаги отделни парчета от образи, миризми, цветове. За мен лятото е светлина. Тази невероятна, божествена, изключителна светлина, която ти напомня, че в теб дреме нещо повече от симбиозата на две случайни клетки. Светлината е призрачна сутрин, загадъчна вечер, унищожаваща през деня. Виждала съм светлината в различните краища на света и никога не съм успявала да намеря две места, в които тя да е еднаква.
Лятото е очакване. Първо очакване на неговото идване, после очакване на неговия край. То си остава неуловимо и след себе си разпръсква просто едно ухание. На домати, за някои На окосено сено за мен. За късна лятна нощ и светулки. За временен покой идващ с ноща, обречен да изчезне с утрото.
Лятото ли? Влюбих се когато бях на 9. Завинаги.

П.П. Това за пакетчето с волско сърце в джоба, ако имаш машина на времето няма да стане Не за друго, но доматът започва да се култивира от ацтеките и в Перу почти едновременно едва през 9 век, повече от 4 века след падането на Рим. Няма начин просто, дори римляните да бяха открили Америка - което в крайна сметка може и да са направили- да вземат домата от там.



Тема Re: Tоматинови [re: Kupo]  
Автор kлapиc (старлинг)
Публикувано16.07.06 11:02



Как може лятото да е толкова КРАТКО???



Само камъкът може друг камък да трогне.

Тема Re: Tоматинови [re: kлapиc]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано16.07.06 18:16



зависи)
Ако си в началото му, както сега- не е ли хубаво?
Поне две седмици няма да вали и ще е жега ...





Тема Разчупи малко тая логика де!нови [re: Пpяkop ли Hямaм.]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано16.07.06 18:19



Все едно говоря с някой сериозен мъжкар, не романтична дама !:-))
Ацтеките, колкото и да са ги култивирали ЕДВА ЛИ са имали Волско сърце


Аз ще взема семенцата оттук, и ще ги занеса ТАМ:-))
Не бих се съгласил да бъда цезар...че и Цезар дори, барабар с Клеопатрата- само заради доматите и пържените картофки!



Тема Re: Разчупи малко тая логика де!нови [re: Kиpo]  
АвторПpяkop ли Hямaм (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 01:00



:)))))
Мерси, разсмя ме.

А имах нужда
Може ли обаче още малко логика, после обещавам да стана романтична дама. Е, за целта трябва да си спомня как се правеше това
Значи, като те чета, от една страна обиди всички сериозни мъжкари, от друга, романтичните дами. Според теб първите не могат да са романтични, а вторите - да са сериозни. Даже Цезар не е бил такъв сексистНапълно те разбирам в желанието ти да не бъдеш Цезар. Не е имал много завиден край, а и Клеопатра, между нас да си остане, е била грозничка
Обаче извинявай, не мога да не се смея с глас като чета това Хомо про се Сигурно има някаква странна ирония в това един от най-властимащите хора тук да избере фраза на прочут либерал и отричащ всяка форма на влас ренесансов пич.



Тема Регистрирай се да те праймнови [re: Пpяkop ли Hямaм]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано17.07.06 19:51



любовница !!:-)))))
Зарекъл съм се да изпълня желание на първия човек, който ме забие за титлата !
Ейвалла!:-))
Даже по едно време се отказах, но после, с присъщата си тъпота и упоритост, я сложих пак.

С няма надежда.) Няма не глаголче, а прил.- мутав, демек)))
Ъммм..))За любовницата се шегувам, моля!
А Еразъм кефи.
За властимането-това са глупости, освен, ако не е иронично.
Регардс)
После ми се дрънка още за домати, ако може.



Тема Re: Tоматинови [re: Kиpo]  
Автор kлapиc (старлинг)
Публикувано17.07.06 20:07



Какво ти начало - то свършва вече!!! Ей го - август дойде.

Жегата пак ще я отложим за следващата година.



Само камъкът може друг камък да трогне.

Тема Re: Tоматинови [re: kлapиc]  
Автор KиpoАдминистратор ( homo pro se)
Публикувано17.07.06 20:32



ne be
Сега ще има малко)
Стига вика!


Обещавам !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.