Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Боли я  
Автор няkakвa-тakaвa ()
Публикувано27.05.07 11:57



Стоя вчера цял следобяд и попива от щастливите усмивки на хората край себе си.
Плака и беше сама, само с усещането, което топеше сърцето й.
След вчера оцеля, уви. Не искаше.
Днес ще скита пак...
И утре... и утре...
Но я е страх, че винаги ще има утре...
Трепери.



Тема Re: Боли янови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано27.05.07 20:45




'Земеш да се стягаш!



Тема Re: Боли янови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор Tpънka* (мечтател)
Публикувано27.05.07 22:19



Какво е това усещане, което топи сърцето й?

use your illusions


Тема Re: Боли янови [re: Биcмapk]  
Автор няkakвa-тakaвa ()
Публикувано28.05.07 00:19



Как?


Ако знаех, нямаше да се чудя как да се събера.



Тема Re: Боли янови [re: Tpънka*]  
Автор няkakвa-тakaвa ()
Публикувано28.05.07 00:28



Мира няма, но вяра има... някакво - такова...
Някой би й се изсмял безмилостно - надежди - говежди...
Ще я видя утре...



Тема същото ще бъденови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано28.05.07 08:38



най-вероятно. За жалост.



Тема таканови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано28.05.07 08:40



Като говориш с други хора отвъд Капсулата си, дето е наполовина твоя, наполовина- не-твоя. КАто материала на бинарните лепила или епокси-смолите. Сложи повече от твоята половина и няма да бъде толкова качествена или твърда и ще можеш да я разтрошиш.
Ба ли го, това е все пак една метафорка.





Тема Е, данови [re: Биcмapk]  
Автор няkakвa-тakaвa ()
Публикувано28.05.07 09:16



Метафорично-цинично ми е.
Ама разбирам....



Тема a mevdu drugotoнови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано28.05.07 09:35



пардон, между другото, като прочетох заглавието на темата, стигнах до категоричния извод,ч е поне днес не съм никак на романтична вълна.
:-))
"Боли я"- все едно говориш за оная си работа:-))))
А докато пишех вълнА, се захилих, щото част от мозъка ми го прочете вЪлна:-))))





Тема Re: a mevdu drugotoнови [re: Биcмapk]  
Автор няkakвa-тakaвa ()
Публикувано28.05.07 11:30



Ох, сещам се за един виц, който в унисон с неромантичната ти вълнА, би прозвучал така...

А п... й плаче и подсмърча

(а сега си го представи и чуй звука)

Още ли си на таз станция, м?

ама съм простачка



Тема на нея, данови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано28.05.07 12:24



разчепкана





Тема Re: на нея, данови [re: Биcмapk]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 16:26



В тая тема романтиката е у гъбките


Дори говеждите фекалии са вмъкнати за аромат на клуба!
Много бяха почивните дни за някои



Тема да, мнението на един анон енови [re: PБ]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано28.05.07 19:58



твърде важно винаги.





Тема Re: А Нонка съм!нови [re: Биcмapk]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 20:14







Тема Re: Боли янови [re: няkakвa-тakaвa]  
АвторИзeт (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 20:31



Дано времето без болка да започне да тече скоро при теб ....... дано можеш да спиш без да сънуваш кошмари, които ще те стряскат на сън с остра болка в стомаха и да те избива студена пот ......

плачи, сълзите помагат .....

ще оцелееш и утре и деня след утре и деня след него и още много, много дни .....не се страхувай че ще има утре..... винаги..... не , в един момент става 'никога повече' няма да има утре .... нека това 'никога повече' да е ужасно далеч напред във времето и да вървиш към него много, много бавно.



Тема не е таканови [re: Изeт]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано28.05.07 20:34



без някои неща не можеш да останеш същият, мътните ги взели и твоите ...макар добронамерени, но-клишета!!...



Тема Re: не е таканови [re: Биcмapk]  
АвторИзeт (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 22:28



>без някои неща не можеш да останеш същият< - така е.....

къде съм писала че оставаш същия... не оставаш същия , не можеш да останеш същия , нещо в теб се счупва , което не можеш залепи с нищо ..... болката не минава, а става по-силна ден след ден, нощ след нощ ...... сам си поръчваш кошмарите , които дори да те будят в студена пот и спазми в стомаха , ти искаш да сънуваш за да намериш причината ..... търсиш сам тази болка ....

всяка раздяла е като че вземат нещо от теб , което не можеш си върна повече . има раздели, които те правят много по-различен от това, което си бил, въпреки че изглеждаш външно същия . разликата може да усети такъв като теб, който знае какво изпитваш - само трябва да погледне в очите ти..... всичко се 'записва' в очите' на човек .погледът му се променя . променените хора се познават ...от други променени ....

клишета не пиша. всичко излиза от мен.... изживяно е.



Тема Re: Боли янови [re: Изeт]  
Автор няkakвa-тakaвa ()
Публикувано29.05.07 09:52




оцеляването е неизбежно, просто нали идеята е докато дойде онова утре, след което утре няма да има, да си изпълнил достатъчното време със смисъл....

ама и аз го казах, дано ме разбра....
но в такава болка трудно откривам смисъл...
от страха не виждам полза също...

всъщност днес мога да се усмихна
по-късно може и да се разплача... но вече тия сълзи не ми помагат...



Тема Re: не е таканови [re: Изeт]  
Автор няkakвa-тakaвa ()
Публикувано29.05.07 10:05





А кое ти дава сили да не се спираш, а да повървих нататък....? Кое е по-силно от усещането за изчерпване, изпразване, уви не в онзи хубав смисъл на думата?

Инак да... В едни по-добри времена и аз бих говорила като теб.... Сега това ми е леко далечно, искам да си го върна....



Тема данови [re: Изeт]  
Автор БиcмapkАдминистратор (Железен Канцлер)
Публикувано29.05.07 11:11



Извинявай.


Клишето бях аз в случая.
Хубаво е да те слагат на място по подобен начин. Извинявай пак!



Тема Re: не е таканови [re: Изeт]  
АвторЮя (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 16:00



Лигла. Мислиш се за много препатила и като следствие от това помъдряла евентуално, ама нейсе. Немож го разбра





Тема Re: не е таканови [re: Юя]  
АвторИзeт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 16:33



кое не мога да разбера. как се чувства човек, когато си замине от този свят негов близък / майка, баща, брат, сестра /, мъж/жена ..или дете .... най-непрежалимо е да загубиш дете ......

това ли искаш да кажеш че не знам какво значи..... напротив - знам и то много добре.

имаш ли представа какво е чувството, какво става в човек - в главата му .....

на какво се дължи усмивката.....м ?



Тема Re: данови [re: Биcмapk]  
АвторИзeт (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 16:34



не беше нужно, но все пак благодаря.





Тема Re: не е таканови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор Изeт (Hemepy)
Публикувано29.05.07 16:53



Кое ми дава сили ли... Вярата и позитивното мислене и надеждата че има хубаво занапред .... По-силно е желанието за живот, след като мине време и излезеш от спиралата на емоциите, противоречията в себе си , въпросите ' защо така', 'защо с мен ', ' защо сега ' и т.н....

Добрите времена ще дойдат с.....времето.... нужно ти е време колкото...ти е нужно...за всеки е различно, за един месеци, за друг години ...... на мен са ми нужни години ....

а възможно ли е да го върнеш ... зависи за каква загуба говориш все пак . стига да не искаш да връщаш човек в битието от небитието..... това е невъзможно .



Тема Re: Боли янови [re: няkakвa-тakaвa]  
Автор Изeт (Hemepy)
Публикувано29.05.07 17:04



смисъла ще го видиш .... не бързай ..... сега ако е нужно не търси нищо, бори се за собственото си спокойствие и душевно равновесие.... човек, когато е в спиралата на емоциите / особено негативните / и го боли не вижда нито хубаво занапред, нито смисъл.... просто се остави на безвремието, докато не ти се даде знак.... знаци се дават на всеки, но не всеки ги вижда.


всичко с времето си..... то е помогнало на всеки, ще помогне и на теб.

това , което правят хората е че не искат да чакат , искат всичко да става по техния начин.... но не е възможно .... когато ги боли искат времето да тече бързо ....когато са щастливи искат времето да тече бавно.... а то тече независимо от нас и с неговата си скорост без да пита какво искаме и кога го искаме .

ще ти подскажа смисъл..... радвай се че си се събудила сутринта, че дишаш, че виждаш Слънцето и усещаш полъха на Вятъра , можеш да помиришеш цвете и да прегърнеш дете.....



Тема Re: Боли янови [re: Изeт]  
Автор reader (solitude)
Публикувано29.05.07 19:55



Боже, Боже, мъка.


Ти да не си Паулу Коелю?

As I lie here bleeding

Тема A виенови [re: reader]  
Автор Tpънka* (мечтател)
Публикувано29.05.07 21:02



можете ли да плетете?



use your illusions

Тема А тинови [re: Tpънka*]  
Автор reader (solitude)
Публикувано30.05.07 08:50



какво искаш да ти се наплете, чадо?



As I lie here bleeding

Тема Re: А тинови [re: reader]  
Автор Tpънka* (мечтател)
Публикувано30.05.07 09:41



ляв чорап



use your illusions

Тема Re: Боли янови [re: няkakвa-тakaвa]  
АвторLabrett (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 17:41



Има болки, които могат да бъдат разбрани, имат причини, дължат се на ясни и видими грешки, много може да бъде направено и поправено. Те траят толкова, колкото е глупостта на човека.
Има и болки, които не могат да бъдат разбрани, чиято сила може да ти изтръгне сърцето. Те се дължат на събития, срещу които страдащият е напълно безсилен и именно от безсилието се страда.
Тези сякаш никога няма да свършат - ден след ден дълбаят с неподражаемата си жестокост и разкъсват.

Животът е черен, няма никакъв смисъл, дори топлата усмивка на най-добрия ти приятел е болка, защото на този свят друго просто не е останало.
Не можеш да избягаш, не можеш да спреш да мислиш за това, не можеш да насочиш вниманието си и за секунда към нещо друго, извън онова, което си загубил. Не можеш дори да приключиш със себе си, въпреки че неистово го желаеш. Кошмар, без събуждане. Давиш се на 100 метра под водата, нямаш въздух, дробовете ти изригват в пламъци от болка, костите ти пращят и се чупят, защото не могат да издържат на огромната тежест, кръвта ти се смесва с водата, а не умираш, до безкрайност.
Не искам! СТИГА!!
Но нима щеше да е кошмар, ако се случваше каквото поискаме?
Никой човек не иска болката. Дори мазохистът не иска болката, той също търси наслада. Не би имало болка, ако зависеше от хората и не би имало радост.
Дробовете ти изригват в пламъци, и усещаш как парченцата от костите ти пробиват мънички огнища от ожесточена болка навсякъде из тялото ти и никой и нищо не може да ти помогне.
Завинаги ..

Но,
дори и да не можеш да го осъзнаеш, нито да си го представиш в този момент на безкрайно отчаяние, всичко на този свят има край. Дори кошмарът, дори болката.
И въпреки че не виждаш как, този край ще дойде и това е далеч по-сигурно от факта, че утре слънцето ще изгрее отново.

Един ден ще разбереш, че все още можеш да се усмихваш :)
Истински ..
Че можеш да откриеш в сърцето си топлина, дори тя да се събира в чаена лъжичка.
Ще откриеш, че има за какво да се бориш, дори може би ще откриеш, че има кого да обичаш.
Един ден, без изобщо да подозираш, ще разбереш че отново можеш да плачеш от радост.

Времето минава. Час по час се обединяват в дни, дните в седмици, седмиците в месеци.
Когато лазейки отмине година, сякаш всичко на света се е побрало в нея, тя е така тежка, че никой и нищо не би могло да я повдигне.
Прелетят ли десет, човек е забравил дори какво е бил тогава, забравил е себе си.
Няма друго лекарство за някои болки, освен времето. Това са болки, от които човек никога не се излекува напълно, а всеки следващ ден, който го отдалечава от тази болка, го променя все повече. Едва когато човекът стане напълно различен, дотолкова че сам не би разбрал себе си, ако можеше да се види с предишните си очи, едва тогава болката оставя измореното му сърце на мира, поне през по-голямата част от времето.

И той е излекуван.





Нещо старо, но по темата :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.