Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Да върна Октомври !:-)  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано18.03.05 22:07



Започва Пролетта...
Април-нищо повече от конфекция.
Болката ми е за октомври.
Знаете ли вие,знаете ли...
Октомври е единствения истински месец.Октомври е не просто едно парче от календара.
Октомври...Мек е той.Никога не е нахално студен.Хладен -понякога.
Никога не е нагло горещ-топъл,понякога.
Ябълките са по дърветата и са най-истински...Дорде не влязат в алчната паст на зиналата щайга-опитайте да откъснете ябълка и я изяжте веднага!
Октомври...Той е великодушен.Той е добър.Октомври прави истински жените.Тогава те миришат най-хубаво.
Ароматът им е най-пленителен.Всъщност-неустоим.
Онова малко парченце нежна кожа малко под и между бузката и ушенцето-гушката .
Най-прелестни са през октомври.Целунете,ако сте мъж и мислите,че ще се справите-ще усетите как бездната,чиято красиво и единствено проявление е красивата жена,чийто аромат долавяте,трепери в ситен тремор...Доловете това...Ако ли не-забравете.Забравете за единствено истинския месец.Пейте оди за вулгарната пролет-включете се в общия хор...Забравете,забравете за Октомври!
Октомври-не е десетия от календара.Октомври не е Последният Отминал октомври-той е един От Изминалите... Само един.
Едва доловима тъга по отминалото лято,едва доловима снизходителна усмивка за яростните му наследници-Добрият Октомври... Мекият.Жълтият.Сбогуващият се.трудно сбогуващият се с листата си.
Октомври никога не може да бъде Май.
Не е необходимо-той има всичко,което Май няма.Октомври-веселият,октомври-мекият,октомври...Невъзвратимо Отминалият...Октомври!
.......


Показах тия нишки на един Октомврийски човек...Нишкувай си на воля-ми рече той...Но понякога ме хваща страх...боя се- твърде много нишки съм навързал,са преплетени в мен,а нахалната и неумолима пролет отново се втурва в ...хм...личното ми пространство-започва някаква боязън,че възелът от хиляди преплетени и омотани нишчици не може да бъде развързан-салмо разсечен ...
И се присещаш за Октомври.Покоят.Шепненето на уталоженото в буретата лято.
Октомври...Шипките:Вижте как се прави:
Берете ги възможно най-късно.Но не по-късно от първата слана!Номерът е да я издебнете!Берете най-най-най-тъмночервените и твърди шипки.Пуснете фурната на 50-60 градуса и ги оставете цяла нощ.На сутринта трябва да са чупливи,но не изгоряли,и в никакъв случай-меки и гумени!!Сложете ги в хартиена кесийка на сухо.И изчакайте да дойде Настинка или Грипчо.Сетне ! Извадете две шепи/не по-малко!/ и ги счукайте в хаванче ,специално за целта пазено.Залейте с кипяща вода и прецедете след десет минути.Ето какво трябва да се е получило:
Тъмночервена запарка от:Цъфналите скромни шипкови цветове през май,събираното цяло лято слънце и витаминчета,както и катализаторите и катализаторите на катализаторите на тез летни агенти!
Пийте!Половин литър,може повече-на сутринта ще сте здрави...Коя бактерийка или вирус може да устои на цяло едно лято ,събрано в една чаша??Не вярвате ли? Питайте Октомври .

Октомври е копнеж...Октомври са не-студените,а хладни ръчици на една жена,не по-зимному премръзнали,а леко хладни и чакащи ги да ги стоплиш...Октомври е неистински за тия,които го търсят в календара...Октомври не е Последния,от миналата есен-той е спомен,уж неистински,но Нявга съществувал-вярвайте ми...
Октомври е вретено от покой и мирис на все още неопадали листа,копнеещи за лято-и жалещи,че докато са го имали...не са му вярвали достатъчно...
Усещате ли го...Октомври...



Тема Re: Да върна Октомври !:-)нови [re: Kиpo]  
Автор magnet (лято)
Публикувано19.03.05 21:45



Благодарско значи!



Тема аманови [re: magnet]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано20.03.05 00:26



няма защо



Тема Re: Да върна Октомври !:-)нови [re: Kиpo]  
Авторamarena (Нерегистриран)
Публикувано20.03.05 10:28



Тогава, върху първите паднали листа, точно в полунощ, когато изгрее жълтата луна над пурпурни води...феите плетат стъклени мрежи за човешките сънища...
Последни копнежи, се носят на малки крилца, бързащи да изпревярат лепкавата мъгла...Октомври



Тема Разбира се-нови [re: amarena]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано20.03.05 22:04



през Октомври няма истинска мъгла...Слънцето все още има някаква сила-като оздравял след тежка пневмония стар човек-лъчезарен и греещ наоколо,само понякога покашлюващ...-час-два сутрин...сетне се вдига-до следващия ден,когато е с няколко минутки или час по- дълга...по-тежка...но-виж,станало е първи ноември-и Октомври е минало...минало...минало...!



Тема Re: Разбира се-нови [re: Kиpo]  
Автор dve_sledi (много важно)
Публикувано07.04.05 15:36



циганското лятоооооооообичам го!



Тема Re: Да върна Октомври !:-)нови [re: Kиpo]  
Автор Bewitching Mermaid (infatuated)
Публикувано07.04.05 19:44



Какво му има на Април??? Не е ли Април очакването на едно красиво лято? Не ни ли носи Април първата топлинка след студената зима, а всъщност и първата надежда за по-добър живот. Април пълен с живот и цвята... навсякъде цветя, уханието ще те съживи след първите симптоми на пролетната умора, уханието ще те подтикне към новата любов, която е хвърлила зимните юргани, облякла е по-леки дрешки и се е запътила към теб, защото Април и е вдъхнал сигурност и увереност, и още повече желание за живот, живот изпълнен с приключения и авантюри... А разцъфналите дървета просто са прекрасни - неописуемо е усещането на преливащите цветове... тук бяло, там розово... Април се крие във всяко крехко и нежно цветче, ухаещо на Пролет... да Пролетта е в разгара си и тя не е маланхоличната есен, тя пълната с живот Пролет! Това е Април!... но и не само това, защото жените не ухаят на октомври, те притежават най-свежия и пленителен аромат, вдъхващ живот, и ти дори не би им устоял, защото и на теб ти се живее, и на теб ти се щурее, и чувстваш идва лято пълно с авантюри и прилкючения... усещаш идва почивка(ваканция) и ще се наживеееш, за да дойде после меланхолията на октомври, когато ще се приготвиш да заспиш отново зимния си сън, за да се събудиш за Април!!! За новия живот



Тема Re: Да върна Октомври !:-)нови [re: Bewitching Mermaid]  
Автор Eowyn_ (роханска лейди)
Публикувано07.04.05 22:52



Направо ми стопли душата с този Октомври :) Наистина благодаря.

Това ми напомни и за нещо, което си мислех преди няколко дни. Не е съвсем същото, но настроението ми беше точно такова, каквото е и в твоя поетичен разказ-

В тихото начало
на новата пролет
спомни си листата
обагрени в златно,

спомни си онзи миг
в който мечтаеше
за пролетните лъчи
и за зелените листа.

Колко тъжно беше
да проумееш как
тази същата пролет
е безкрайно далече.

А сега с всяка една
капка от пролетен дъжд
се питаш къде е
неосъзнатата есен.


А относно април- ами... в Октомври го има и лятото, и пролетта, и есента... всичко отминало. Докато Април е начало, все още крехко, ново, всичко предстои да се случи.
Април е много ранна сутрин, светла, ясна, млада, чиста... Октомври е изживян- като онзи час от следобеда, малко преди слънцето да залезе, когато цветовете и уханията са толкова топли и наситени, събрали целия ден в себе си. Той е и спокойствие, и удовлетворение. Носи спомена в себе си, но все още не си е отишъл съвсем и може да ти даде нещо неповторимо и единствено.

Редактирано от Eowyn_ на 07.04.05 22:59.



Тема Циганското лято...нови [re: dve_sledi]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано08.04.05 00:18



е едно от нещата...аз не го харесвам...чааак толкоз.
Ще пробвам да бъда по-обстоятелствен утре.Извини ме.

Dok'se bola nabolujem
dok'se tuge natugujem
dok'se s vinom nadrugujem
vrati'cu se,vrati'cu se


Тема като малък...нови [re: Bewitching Mermaid]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано08.04.05 00:21



свързвах април с цветя,минзухари,кукуряк.Сега-само с трева.Лапад може би...Не твърдя,че ...всъчщност-виж: С това,което ти пишеш ,биха се съгласили,ако не всички,то повечето.
Април е наистина конфекция,разбираш ли ме...?


П.С.: Едва днес погледнах профила ти-що се отнася до проявленията на Октомври край Лома и в някои особено меланхолични и закътани крайградски местенца-там нещата са още по-концентрирани!

Редактирано от Kиpo на 08.04.05 11:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.