Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Забранената любов...  
Автор DARKNESSLADY (непознат )
Публикувано20.04.04 15:30



Някой задавал ли си е въпроса защо обществото ни зачерква така наречената забранена любов? Предполагам има няколко вида: между роднини, между колеги, между хора от различни раси/религии, между учител и ученичка и т.н. Мисля, че хората просто завиждат, но не могат ли да оставят двама да се радват един на друг, да решат най-напред проблемите между самите тях и т.н.

Познавам хора, които решават този проблем по различни начини... Едни решават да зарежат всичко, други се борят да краен предел, други бягат.

Първите грешат много, защото макар да знаят, че ще ги боли го правят... не съзнават колко нараняват и любимия си човек, за когото ще направят всичко друго освен да жертват света, в който живеят, гадните, завистливи хора, егоистите...

Вторите правят всичко възможно да спасят света си, но след като не успеят, знаят, че единственото, което си заслужава, е любовта, истиската любов, и я следват!!!

Третите са като вторите, но просто зарязват всичко останало веднага, защото след като мизерния ни свят може да изисква да оставим любовта, значи ние можем да го зарежем "да си гледа кефа в кенефа и живота в компота"...

Дано някой да се замисли над думите ми, защото знам, че от егоисти няма спасяванка, а надявам се вие наистина сте РОМАНТИЦИ...

Това е то ... живота е гаден



Тема Re:нови [re: DARKNESSLADY]  
Автор arelia (непознатa)
Публикувано20.04.04 17:07



гледах преди няколко часа едно филмче, не заварих началото, но ...един старец каза на едно хлапе, което беше загубило родителите си нещо ,което като че ли трябваше да чуя тия дни ): "Животът Не е нито лош, нито хубав.Просто Е. Такъв."

хм...до колко ни стиска да бъдем смели, приемащи предизвикателствата на живота, хора? А имаме ли куража да го правим?

да, има толкова много неща, които някой дървен философ, който се е мислел за Бог е забранил като е казал "това е лошо" (под въпрос е това, дали наистина е толкова лошо). Но ако човек е смел, ще се изправи срещу забраненото(мечтаното) и ще го вземе. Вярно, това е "грях" според някои, но >нали това е хубавото на живота - пикантината, която го прави ТОЛКОВА ПРЕКРАСЕН!
Разбира се, човек може и да зарови главицата си в пясъка, да лъсне дупе навън и да каже "аз ще живея според “правилата" и тогава ще се превърне само и единствено в една статистика ( преди 40 години земята е била населена от еди-колко-си милиарда души...).
Е, може да избере и предизвикателсвото и тогава, като допълнение към тази статистика ще има:...и един от тези милиарди беше Някой , който направи това или онова , наруши правилото,... а бе той..., май ....,стана Човек.
Не са ли грешките, Забранените неща, тези , които ни правят Хора , защото те ни учат, малко или много , как да живеем ИСТИНСКИ, а не да се водим от правилата на обществото или от правилата на лекарите , че не трябва да се пуши , защото цигарите причиняват рак....... . примерно:Р
Това да си забранява разни неща, не прави ли човека страхливец, който не му се нарушават правила , но за сметка на това мечтае за тях, защото смелостта му стига до там - Да Мечтае за Забраненото. Колко тъжно. Hаистина.

И в крайна сметка , Забраненото наистина се оказва само една Мечта...тъжно.

Любовта е нещо толкова непостоянно- забранено- неистински- истинско..



Тема Едно просто решениенови [re: DARKNESSLADY]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано21.04.04 10:50



Да идем в някой тих, далечен град,
под зодиака южен запокитен,
където нямаш ни един познат,
където нямаме родители;

където няма да ни сочат с пръст,
във устните ни няма да надничат
и зли езици няма да крещят
след нас "Безсрамници, обичат се!"
......
Ст.Цанев



Тема ... за любовта...нови [re: Smile]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано21.04.04 13:01



Преди три-четири години ми попадна една малка книжка на велик, но малко известен философ за голямата любов, която направо ме разтърси и обърка всичките ми понятия... Забравих му името, а книжката се казваше точно така - “За любовта”. Та там се доказваше съвсем логично, че такова чудо почти не може да се случи, че човек трябва едва ли не цял живот да се готви за нея, без никаква гаранция, че ще я срещне изобщо. И беше много убедителен. Но нали знаете, че всички такива логически построения могат да рухнат за миг, тъй като животът и самата любов са толкова алогични понякога – не, а почти винаги. И въпреки всичко човекът беше дяволски убедителен, че такова “животно” просто не може да съществува, дори като се отчете цялата нелогичност на любовта.
А и обвързването на любовта с моралните ценности и качества, което правим... От моя собствен горчив опит излиза, че най-големият рушител на морала е любовта – в какъвто и обем да се разглеждат тези понятия. Едва ли не моралът се явява предизвикателство към най-силната и страстна любов, която по дефиниция е отрицание на всичко и всички – тя признава само себе си, и нищо друго... Както го е казал Стефан Цанев: “Безсрамници! Обичат се!” – това е общественото мнение за голямата любов, която те спохожда “не в попад”. Вижте колко е заразително, и аз се разфилософствах, но нейсе.
А как да съвмести човек житейската зрялост с неизживените очаквания и несбъднатите мечти? Все по-големи стават претенциите ни, а все по-малки възможностите. На двайсетгодишните като че ли повече им отива да са влюбени до отказ, нали? Колкото и да е тъжно, моята песен е вече изпята; и може би не трябва да се насилва човешката природа. Говоря за голямата любов – който не я е срещнал, той не знае какво е пропуснал, и не би трябвало да съжалява много. Най-зле са граничните случаи – които са зървали нещичко или са се опарвали от пожара на чувствата... Най-гадното свойство на човека е, че може да свиква със всичко – както с мечтите за любов, така и с липсата на любов.
От друга страна – приятелството, доверието, сигурността – това е съвсем, съвсем друга галактика. Тук са моралът и човешките ценности и измерения, но те нещо се боричкат с любовните страсти. Но... Бог си знае работата, да се уповаваме на Него.

Бъдете обичани!



Тема Re:нови [re: arelia]  
Автор DARKNESSLADY (непознат )
Публикувано24.04.04 14:49



Благодаря ти, имах нужда да чуя, че и някой друг мисли като мен... жалко, че не зависи само от мен, зависи и от онзи отсреща, обичания, обожавания, но за жалост и той е едно малко страхливо зайче
Надявам се и някой друг да прочете тази тема, за да не прави тази грешка, грешката да се страхуваш от обществото...



Тема Re: Едно просто решениенови [re: Smile]  
Автор DARKNESSLADY (непознат )
Публикувано24.04.04 14:55



Това стихотворение страшно добре описва положението, не само моето, но и на много други хора, които не издържат в този свят на завист и егоизъм!!!



Тема Тя енови [re: DARKNESSLADY]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано27.04.04 12:48



сладка, но и болката после е голяма.

UB40 !



Тема Re: Едно просто решениенови [re: DARKNESSLADY]  
Автор p 3.14 (опаснопрекрасна)
Публикувано02.05.04 00:28



Абе, ти да не си една МАЙКА дето питаше за някакви новопокръстени, че се на-грабили на публично място.
Аз четох тук там, това и онва и някъде по клубовете
бяха се изказали, че забранен секс нямало.

Имало само ГРЯХ.

Мен ако питаш - прошка няма. Паднеш ли ми - хапвам те като бонбон!
Хич да не ти пука !

"ХИЧ НЕ МИ ПУКА !"


Тема Re: Забранената любов...нови [re: DARKNESSLADY]  
Автор p 3.14 (опаснопрекрасна)
Публикувано02.05.04 00:59



Религия и мистика
>> Християнство Темата е видяна: 269





Тема ЗАБРАНЕН СЕКС
Автор мaмчeтo ()
Публикувано 01.04.04 20:55



КАКВО Е МНЕНИЕТО ВИ ЗА СЕКС НА РАБОТНОТО МЯСТО, МЕЖДУ КРЪСТНИЦА И КРЪЩЕНЛИК ? И ДВАМАТА СА ПЪЛНОЛЕТНИ И ЗРЕЛИ ХОРА .

Тема Re: ЗАБРАНЕН СЕКС [re: мaмчeтo]
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано 02.04.04 03:17

Секса е хубаво нещо.
Едно от най-хубавите.
По-хубаво дори от шоколада....но, КОГАТО Е ВЪТРЕ В СЕМЕЙСТВОТО и в него участват САМО съпругът и съпругата.

Междувпрочем, забранен секс няма. Има ГРЕШЕН СЕКС, т.е. сексуален грях.
- блудство (когато единия или и двамата партньори не са семейни )
- прелюбодейство (когато поне единия е семеен)

Йоан 3:16




Тема Re: ЗАБРАНЕН СЕКС [re: Bloodsigned]
Автор teodorag (friend)
Публикувано 02.04.04 14:47



A ти мамче какво мислиш, че ни е мнението за секса на работното място? Този въпрос като "анкета" ли да го разбирам???

Тема Re: ЗАБРАНЕН СЕКС [re: teodorag]
Автор плaмeн (Нерегистриран)
Публикувано 02.04.04 21:02

Не трябва да се нарушават божиите заповеди.Добре е човек да се въздържа.


Тема Re: ЗАБРАНЕН СЕКС [re: мaмчeтo]
Автор vladux (от гората)
Публикувано 15.04.04 00:14
Извънбрачният секс си е жив РАЗВРАТ. И такива хора могат ли въобще да бъдат наречени "ЗРЕЛИ".

vladux



Тема Re: ЗАБРАНЕН СЕКС [re: мaмчeтo]
Автор egati (Нерегистриран)
Публикувано 16.04.04 18:39

Значи първо го кръщаваш в Христовата вяра,и после го наебаваш:))))
Няма ли някое "мамче"наоколо да иска да ме кръсти и мене


Тема Re: ЗАБРАНЕН СЕКС [re: Bloodsigned]
Автор chwete (Нерегистриран)
Публикувано 19.04.04 23:54
- блудство (когато единия или и двамата партньори не са семейни )

Padnah ot smqh

Тема Re: ЗАБРАНЕН СЕКС [re: chwete]
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано 20.04.04 00:15

Хайде сега стани, че да не вземат да те подритват минаващите

Йоан 3:16









ИндигоТранспортТроянТрявнаТунингТуризъмТютюнопушенеУчилищеФантастикаФенклуб БританияФенклуб ПриятелиФентъзиФестивал на електронната музикаФизикаФилософияФинансиФК Левски - СфФК ЛитексФК НафтексФормула 1Форум Kомпютърно пространство 2003ФотографияФСБФутболФутболни класициФутболни прогнозиХакери, Кракери ....ХардуерХари ПотърХасковоХебърХимияХиподилХомеопатияХристиянствоХръткаХъскиЦарят и изборитеЦветарствоЦигани - ромиЦСКАЧалгаЧат с министър М.Велчев по bgweb.tvЧерен списък на заведениятаЧерен списък на услугитеЧерен списък на фирмитеШ-А-Ш (бнт)Шантав клубШахШенгенШоуто на СлавиШпаньолШуменЪпсуртЯмбол


За твоя GSM
Aventura Obsession
DJ Bobo
Chihuahua
DMX
Where the Hood
DJ Halou Sentello
Sentello
Ludacris
Act a Fool
Петел
Кукувица







Още от melo.dir.bg »







ЕТО ТАЗИ ТЕМА Е ПОДОБНА НА ОНАЗИ , А ОНАЗИ ПОДОБНА ПЪК НА ТАЗИ И ТАКА КАЗАХА ТЕЗИ ТУК.
АБЕ-Я ....

"ХИЧ НЕ МИ ПУКА !"


Тема Re: Забранената любов...нови [re: p 3.14]  
Автор DARKNESSLADY (непознат )
Публикувано04.05.04 14:54



Приличат си, но аз не говоря само и единствено за забранения секс, а и просто за любовта, която е много по-важна!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.