Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кире, забележи как пише един романтик.нови  
Автор иckpицa живoт (без значение)
Публикувано10.11.03 19:05



Моя нежна - казвам срещу стената в тъмното. - Моя нежна и буйна, мимоза и бич, колко безразсъден бях, когато исках да те притежавам! Нима може да се затвори вятърът? Какво ще стане тогава от него? Застоял въздух. Върви, върви по твоят път, върви към театрите ио концертите, омъжи се за някой запасен офицер или директор на банка, за някой победител в инфлацията, върви младост, която напускаш само този, който иска да те напусне, знаме, което се вее, но което никой не може да улови, ти, корабно платно пред много лазур, ти, фата моргана, ти, игра на пъстри думи! Върви, И..... , върви, моя младост, която дойде много късно, която ми възвръщаше загубеното, която притеглих към себе си отвъд една война, ти, моя младост, която беше събрала прекалено много знание и прекалено много житейска мъдрост, върви си, вървете си и двете - и аз ще си вървя, ние няма за какво да се упрекваме, пътищата ни са различни, но и това е само привидно, защото никой не може да измами смъртта, а може само да устои пред нея. На добър час! Ние всеки ден умираме малко повече, но и всеки ден живеем малко повече; научих това от вас и не искам да забравя, че няма унищожение, и който не иска да задържи нищо, притежава всичко, на добър час, аз ви целувам с празните си устни, прегръщам ви с ръцете си, които не могат да ви задържат, прощавайте, сбогом, вие в мене, които ще си останете същите, докато не ви забравя...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от иckpицa живoт на 10.11.03 19:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от иckpицa живoт на 10.11.03 19:13.



Тема Re: Кире, забележи как пише един романтик.нови [re: иckpицa живoт]  
Автор Yassen ()
Публикувано10.11.03 23:35



Ето това вече е доброооооо!!!!!!!!!!!!
Вероятно няма да се хареса на всички, но е добро. Поне има стил и индивидуалност.
Напомня Ремарк...


Ама така и не разбрах Ти ли си таз' искрица, бре Цецо?!!





Красотата ще спаси света...

Редактирано от Yassen на 10.11.03 23:36.



Тема Присъединявам се!нови [re: Yassen]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано11.11.03 01:20



Въпреки другото.

Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Човек ражда ли сенови [re: иckpицa живoт]  
Автор Илиянa ()
Публикувано11.11.03 10:00



романтик или се превръща с всяко прощаване? С поредната загуба? Къде е границата между усета за принадлежност и свободата на непритежание? В надеждите или в спомените? В мъдростта?....
Цинизмът на младостта е романтичен, или?...
Искрицата е живот. А пламъкът?
Когато от животът ти остане искрица, ще бъдеш ли достатъчно сгрят?
Самотата/не самотността!/ искрица ли е?
.............................................

"Трябва да се примириш с дъжда, ако искаш да видиш дъгата"




Тема Забелязвамнови [re: иckpицa живoт]  
Автор KupoМодератор ()
Публикувано11.11.03 13:28



А нима след Байрон трябва да забраним на хората да чувстват негоподобно,само защото не са ЧАК толкова добри изразители на собствения си вътрешен мир ?
Аз например не мога да рисувам.Ама хич!
Но картините в главата ми са прекрасни,уверявам те-просто интерфейсът е повреден-връзката между кората(душата,ако някой го предпочита така...) и пръстчетата
Моето решение е да не се и опитвам да го правя,но хората,чустващи необходимост да сторват това,трябва ли да бъдат спирани или по-лошо-осмивани от теб,мен или който ида е критик ??



Тема Re:Поздравче!:нови [re: Kupo]  
Автор Илиянa ()
Публикувано11.11.03 14:49



Класикът в парка

Той томовете бъдещи съзира.
Превеждат го. Светът го рецитира.
И не дървета пълнят парка пуст,
а копия на неговия бюст.
И влюбените шепнат всеки миг
цитати от великия класик.

Но де са те? И кой ще ги напише?
Далече бягат мислите му висши.

Поет не стана. И се озлоби.
И отмъсти за строфите си бледи-
Великите поети той уби
творбите им като преведе.



....Съдби....




Тема :-)нови [re: Илиянa]  
Автор KupoМодератор ()
Публикувано11.11.03 15:06




Дааа,пази боже от таз участ трагична !



Тема Re: Кире, забележи как пише един романтик.нови [re: иckpицa живoт]  
Автор иckpицa живoт (без значение)
Публикувано11.11.03 17:08



Алеле, забравил съм да сложа кавичките, ц-ц-ц.
То може и без тях, като гледам колко сте далече от истината.



Тема Re: Забелязвамнови [re: Kupo]  
Автор иckpицa живoт (без значение)
Публикувано11.11.03 17:22



Виж сега , Кире...
Хората, които нямат нищо общо с изкуството не трябва да имат нищ общо. Казал го е навремето Станислав Ленц.
Тук не важи "на мен не ми харесва, но на някой друг - може би...". Има безброй начини, по които човек може да изрази себе си.
Да, всеки иска да бъде оригинален, различен, но как да стане тая работа, когато талантът е толкова рядко срещан?



Тема Re: Кире, забележи как пише един романтик.нови [re: иckpицa живoт]  
Автор Yassen ()
Публикувано11.11.03 20:56



Защо тази злоба?!!!

Красотата ще спаси света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.