Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Станах колекционерканови  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано07.09.03 21:55



на платна на известни художници.

Вече имам няколко много известни творби на Ван Гог, Моне, Мане, Реноар и ще си набавя още.

Е, нямам проблем да го обявя публично, не ме е страх от крадци, нито пък ме притеснява къде ще ги съхранявам. Засега са в една папка в My Documents.

Мисълта ми е друга. Гледам, гледам, какво са сътворили тези велики художници. Разтърсих се да прочета биографиите им и да разбера защо са рисували точно това. Ами честно казано, платната им не ми хасеват толкова, колкото на съвременни наши, дори малко известни художници.

Може Ван Гог и слънчогледите му да са класика, обаче аз какви слъчогледи съм видяла в една малка галерийка в Трявна, и дума не може да става за сравнение.

Та гледам платната на монитора си и чак ми стана съвестно. Аз ли нещо съм сбъркана. Цял свят ги харесва, само аз не ги харесвам чак толкова. Искам да кажа че има други, които ми харесват МНОГО повече.

С вас как е?



Тема Re: Станах колекционерканови [re: Scarlet]  
Автор тepминaтop.Ы (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 00:14



Ами сигурно зависи от нагласата, настроението. Кой знае, може би техниката и стила, с които са известни тези художници не могат да паснат на настроението ти/атмосферата им не ти допада, за разлика от карината, за която говориш. Попрочети някои рецензии, виж и други картини от същите художници, обикновенно има връзка, така ще възприемеш нещата по-цялостно.
Аз лично харесва импресионизма и най-вече сюреализма, но ми харесват по различен начин.

Yoko Kanno and The Seatbelts - Pushnig the Sky


Тема Re: Прав синови [re: тepминaтop.Ы]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.09.03 11:04



Наистина че в различни моменти картините ми харесват различно.

Може би, специално за слънчогледите говоря, но това важи и за други творби, тези слънчогледи ми се струват някак хилави и лишени от живот. Ние в БГ като че ли нямаме такива тъжни слънчогледи. Обратното - слънчогледът е цвете, пълно с живот и оптимизъм. Като едно слънчице е. Колко съжалявам, че тревненският художник не е толкова известен, мисля си че неговите слънчогледи ще се продадат за много повече от тези на Ван Гог.



Тема Re: Прав синови [re: Scarlet]  
Автор тepминaтop.Ы (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 23:32



Те повечето творци са ставали известни чак след смъртта си, така че... кой зане.

Yoko Kanno and The Seatbelts - Pushnig the Sky


Тема Re: Прав синови [re: тepминaтop.Ы]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано09.09.03 10:07



Е, звучи ми много тъжно да ти признаят труда, когато вече те няма сред живите, но уви е така.

Всъщност, ако ги нямаше класиците, съвременните художници, които ми харесват повече нямаше да са толкова добри.



Тема Re: Станах колекционерканови [re: Scarlet]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано11.09.03 23:56



при мен пък всичко е въпрос на усещане..за цветност...
най-обичам цветните петна - без никаква ясна картинка - просто цветове, нахвърляни и вплетени един в друг...това е, което най-много ме впечатлява...

а като образи - предпочитам да гледам снимки с някаква идея в тях, а не картини..

а пък специално за Реноар - хич не ми харесват дебелите голи жени, с които се определя целият му стил..

...I follow you...


Тема Re: Станах колекционерканови [re: Яcминa]  
Автор тepминaтop.Ы (Нерегистриран)
Публикувано20.09.03 22:25



Я вижте тук -

.

You keep pushin' and you will see my chilly yellow eyes
Only one time


Тема ооооо,нови [re: тepминaтop.Ы]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано21.09.03 13:19



това е нещо прекрасно!!!!!всичките ми харесаха!!
чии са?



...I follow you...

Тема ;))нови [re: Яcминa]  
Автор тepминaтop.Ы (Нерегистриран)
Публикувано21.09.03 18:46



Ами бащата на един съученик е художник, негови са. И на мен тази ми любимата!

You keep pushin' and you will see my chilly yellow eyes
Only one time


Тема Re: ;))нови [re: тepминaтop.Ы]  
Автор Yassen ()
Публикувано22.09.03 00:29



Мерси, че сподели!

Красотата ще спаси света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.