Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 29.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Има ли шамани тука? Разтълкувайте ми това  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано25.03.03 08:17



Какво ще ми се случи и какъв е този знак на съдбата (предсказания за лоши неща не се приемат).

Както си вървя по улицата по десния тротоар, чувам че дървото, под което се намирам точно в момента започва да пука. Поглеждам нагоре и виждам една врана (може и гарван да е било). Враната отчупи с клюна си едно клонче около 30 – 40 см и отлетя на запад.

Направо се смаях. За какво и е на враната клонче и как и дойде на ума да си го отчупи и да си го пренесе някъде си. Но това да го обяснят орнитолозите.

Въпросът ми към шаманите е какво ми предвещава тази птица. Ох, сигурно има значение и какво е било дървото, но то май не е в списъка от десетината дървета, които познавам. А пък и като няма листа, съвсем не мога да кажа какво е. Посоката (запад) също е озадачаваща. Натам нямам нито имоти, нито пък се сещам за романтични места в тази посока. Хм, какво е пък това чудо!?




Тема Re: Има ли шамани тука? Разтълкувайте ми тованови [re: Scarlet]  
Автор PRlMUS (inter pares)
Публикувано25.03.03 10:47



Ами аз така ги виждам нещата:

Вървиш по десен тротоар - десен, означава правилен (както ляв е обратен) - за пример в по-популярните езици RIGHT, RECHT. Т.е. вървяла си в правилната посока. Ти си знаеш накъде...

Имало е птица - врана. Враните, както се знае, са крадливи и много любопитни. Явно в този момент тя е видяла нещо, което на теб ти е убягнало, и понеже се е заблеяла, не е усетила, че е натежала на клона в края му. И за да не излезе, че е тъпа птица, е направила така, сякаш е искала да си отчупи клонче, за да си върши някакъв си бизнес с него... Иначе всички щяха да й се присмиват за това, че е любопитна и си вре гагата, където не й е работа...

И същата тази любопитна врана е отлетяла на запад. Тази посока е свързана с нощта, с мистиката - залязването на слънцето, изчезването на светлината, настъпване на хлад - все обстановка, в която на човек са му по-чувствителни сетивата.

Или накратко - вървяла си по правилна пътека; случило се е нещо, което не си забелязала, а враната веднага е полюбопитствала и след това избягала; отправила се е на запад, в пределите на мистичното.

Ако беше тръгнала след нея, сега може би щеше да ни разказваш някое приятно изживяване, разтърсващо и романтично...
Затова най-добре утре, ако можеш, по същото време бъди близо до това място, което описваш и последвай посоката на враната... Ако откриеш някакъв нов знак и не можеш да си ориентираш какво означава, ела пак тук при нас да го обсъдим. А ако си сигурна, използвай знака и продължи напред - сигурно ще се разкрие някоя невероятна картина...

Успех!

En csak azt csodalom


Тема Съдбовен знакнови [re: Scarlet]  
Автор Taтaнka Йoтaнka (Chief)
Публикувано25.03.03 10:53



Мдам...Нека разгледаме поведението на птиците през този сезон. Пролетта е времето на събуждане на инстинкта за възпроизводство и продължение на вида. Мъжките представители се опитват по всякакъв начин да привлекат вниманието на нежните половинки - надпяват се, изправят перата си, танцуват своите причудливи танци. Но в това време, не всички представители на женската природа се захласват твърде по "накокошинените" си ухажори ( разбира се - съвсем внимателно, привидно отегчено, по незабележим начин -дамите гледат и преценяват). Онези, които са преценили достойнствата на набелязания за съпруг "левент" , не се колебаят и сега на свой ред искат да се покажат, да подчертаят своите качества на грижовни домакини, майки и партньорки. Каква по-добра изява на всичко това от свиването на "любовното" гнездо!? За целта са нужни сламки, връвчици, КЛОНКИ, кал...всичко, което изглежда подходящо - се използва.


...

Защо на запад? Защо точно Врана? Какво е дървото ? - май няма значение..

Xay..


Тема Re: Има ли шамани тука? Разтълкувайте ми тованови [re: Scarlet]  
АвторPrimus (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 10:59



А ето какво ми написа една моя много добра приятелка, която е много умна. Затова и реших да ти препредам нейните думи...

има една книга, която много харесвам
детска е
на андре мороа
като дете я харесвах особено много и заради синята мъхеста корица
всъщност в нея има две истории.
първата е "страната на хилядите желания", втората е "лапандуни и тънкофини"
та в "страната..." се ходи само ако имаш желание. като отидеш там първо виждаш един фараон, който те кара да тълкуваш сънища. фараонът е малко смахнат и непрекъснато сънува разни щуротии. ако му обясниш съня се явяваш пред един кълвач, който те пита разни неща от таблицата по уморение и историята. ако не отговориш правилно ти дава да станеш фея или фей. дават ти крила, вълшебна пръчка, обличат те в рокля от късче небе и отиваш там, където ама каквото искаш можеш да направиш... е накрая главната героиня мишел, оливие и не си спомням още кой решиха да се върнат... после мишел, малко пораснала се опита да се върне, но фараонът, като и заразказва съня си тя го отряза, като му каза, че това са глупости и така тя, пораснала не можа да се върне в страната...
та това силно ми напомни на фараона... щуротии.
интересно как е различала враната от гарван, след като не може да различи дървото)))




Тема Re: Много професионално!нови [re: PRlMUS]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.03.03 17:09



Даааа, това тълкуване за десния тротоар е много добро. Аз се чудех дали няма да ме поканят да стана член на някоя дясна партия и после евентуално да вляза в парламента, след което пък да започна като някоя крадлива сврака да поодчупвам оттук оттам, а като стане напечено да хвръкна на запад. Засега нямам оферти, значи не е то. Иначе бях тръгнала на работа, ти казваш че съм вървяла в правилната посока. Мдаааа.

Кажи си тарифата за тълкуването, забележително е!:))



Тема Re: Е, "врана" е казано условнонови [re: Primus]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.03.03 17:22



може и гарван да е било, нали съм се пояснила.

Значи твоята приятелка ти каза това за мен?

Благодари и много!

Ще опитам да намеря препоръчаните от нея книжки.



Тема Re: Съдбовен знакнови [re: Taтaнka Йoтaнka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.03.03 17:24



Искаш да кажеш, че враните като не умеят да въртят секси танци, наблягат на дома. Нищо ново под слънцето.



Тема Re: Чингис хан се е доверил на птицанови [re: Scarlet]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано26.03.03 17:39



когато е тръгнал да си търси жена.
Бил тръгнал за жена от племето на майка си, но по пътя незнайно откъде се спуснал един сокол и започнал да кръжи над главата на Чингиз хан и баща му. Направил 9 (май че бяха) кръгчета и отлетял. Двамата мъже се досетили, че боговете им изпращат знак да отидат да търсят булка в едно друго племе и не сбъркали. На всичкото отгоре срещнали 1 мъдрец, който им разказал какъв странен сън бил сънувал през нощта - сън със сокол. Мъдрецът бил бащата на булката:))) Такива работи.



Тема Re: Е чак пък Много професионално...нови [re: Scarlet]  
АвторPrimus (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 10:36



Този път ти е free :o)))
Минаваш по графата "Добра позната".
Но следващия път ще се уговорим първо за тарифата, а чак след това ще нищим какво чертаят звездите, луната...



Тема Re: Е чак пък Много професионално...нови [re: Primus]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано27.03.03 22:35



О, ще гледам с очи, настроени на 4 (това ми е максималната степен) за нови знаци и ще ти ги дам за анализ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.