Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 29.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кой е лудия...  
Автор тъrъдъk4e (плюшено)
Публикувано26.09.02 17:09



...Някой скача по улицата и си пее... Голям човек - трябва да е сериозен... какви са тея волности, м? Тоя луд ли е, м? И се сещам една приказака....

" Имало едно време едно царство господарство, дето всичко в него било приказно. И си имало най-добрите и умните цар и царица. Целият народ ги обичал и вярвал в техните мъдри и премъдри решения. Но царят на съседното господарство завидял и решеил да отрови водата на съседите. Пуснал по реките и по кладенците един прах от който цялото кралство полудяло. Само царя и царицата пиели от таен извор и само те останали "нормали". Много се притеснили милите за своите поданници. Започнали да издават заповеди никой да не пие от отровената вода, а от тайния извор, но... никой не слушал...Поданниците започнали да роптая срещу заповедите и решенията на мъдрия си цар и започнали да го мислят за луд... Започнали бунтове, искали царят да абдикира... Тогава мъдрият господар взел мъдро решение.... Пил от отровената вода и започнал да мисли и действа като народа си... Всички отново открили, че техния цар е най-мъдър и добър... Това господарство още си е най-щастливото..."

Но кой тогава всъчщност е луд, м?...



Тема Re: Сигурнонови [re: тъrъдъk4e]  
АвторHяkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано26.09.02 18:13



съм аз



Тема Re: Кой е лудия...нови [re: тъrъдъk4e]  
Автор FFenka!!! (Igrachka)
Публикувано27.09.02 15:00



Ти си лудия, щото верваш на такива приказки... Винаги са луди тези дето гласуват.
Що не питаш в Пороци - тая тема по-им приляга

Ustata mi hubava, ochite mu zeleni :))


Тема Re: Кой е лудия...нови [re: тъrъдъk4e]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано27.09.02 17:09



няма луди

а за приказката :

лошото е когато царят полудее пръв и се наложи целия народ да го последва за да продължи живота... :-(



Тема Re: Кой е лудия...нови [re: тъrъдъk4e]  
Авторpicher (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 21:23



Това е въпрос на който няма и не може да има еднозначен отговор.
Не съм виждал преди тази приказка но тя е за това, че не може да се гледа еднозначно на живота....



Тема Re: Кой е лудия...нови [re: тъrъдъk4e]  
Автор shto ne (???)
Публикувано10.10.02 01:42



AZ

Just did it!


Тема Re: Кой е лудия...нови [re: тъrъдъk4e]  
Автор BloodeR (луда глава)
Публикувано16.10.02 23:12



Taq prikazka mnogo mi prilicha na mene i maika mi... (tq v rolqta na carq), ama ne moga da q nakaram da pie ot vodata!!!



Тема Зависи как ....нови [re: тъrъдъk4e]  
Автор *Alexandra* (свободомислещ)
Публикувано17.10.02 07:26



ще го погледнеш.....Всеки е малко луд сам по себе си.....Тебе какво ти правят впечатление хората-нали не ти пречат...Я си представи една девойка да подскача по улицата и да си пее...Как ще реагираш. а??? Аз си мисля. че всеки има право да си подскача колкото иска само да не ме настъпва мен.....

А колкото до приказката......Аз все още вярвам в тях.....

ЖИВОТА ВИНАГИ НИ ДАВА ОНОВА, КОЕТО ЗАСЛУЖАВАМЕ!!!


Тема Re: не по тематанови [re: тъrъдъk4e]  
Авторhani (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 13:00



Исках само да ти кажа, че много ти харесвам ник-а
Много ми е сладурски:))))))




Тема хей, хей, хей...нови [re: *Alexandra*]  
Автор тъrъдъk4e (плюшено)
Публикувано18.10.02 17:52



... Тук става дума за лудостта не като болест, а като форма на различие. Защо всички приемат лудите за болни, м? Те са просто различни от мнозинството. Това казва приказката...
А подскачащиия човек, който ме накара да се замисля може да бил и мъж и жена, младеж или девоейка... -това няма значение. Важно е, че срещата ми с него ми донесе мисли за различията между хората...
А романтиците не са ли един вид "луди" / използвам думата в преносен смисъл, това е за тези дето приемат живота буквално/ в днешните прагматични времена, м?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.