Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема След чуждите цветя...нови  
Автор Kaтчинckи ()
Публикувано12.09.02 19:33



Странна работа...
Когато бях малък, на гости у нас дойде един приятел на баща ми - грузинец.
Весел, приятен човек...:)
Когато си тръгваше се случи нещо, което ще помня цял живот.
Баща ми, като любезен домакин, му подари две бутилки домашна кайсиева ракия. В знак на благодарност и вероятно за да върне жеста, гостът му предложи бутилка грузинско вино. Било някаква страхотно добра реколта, много скъпо.
Баща ми отказа категорично, като мислеше, че подаръците не са равностойни.
Грузинецът не настоя, просто разтвори ръката си и бутилката се разби върху пода.
Попитах го, по детски наивно, защо не си я взе обратно, а той ми каза че такава постъпка би била недостойна...

Преди известно време отидох на среща ( не първата, но една от първите) със една умопомрачаваща мадама, едва ли не самото съвършенство... Уверена, с чувство за хумор, интелигентна....
Пихме по един чай (зима беше) и малко преди да си тръгнем дискретно, без нейно знание, платих сметката - 1.50лв (един лев и петдесет стотинки).
Тя го направи на въпрос...Аз настоях...
Пусна ми монетите в джоба.
Без да усети ги хвърлих на страни. Издрънчаха съвсем тихо, но тя чу.
Поколеба се за момент, наведе се и ги събра до последната стотинка...

До този момент (аз съм на 24г) с подобна липса на самоуважение не съм се сблъсквал.
Грозна сцена... И смешна... Не зная от кое се засегна повече, ако изобщо се е почувствала унизена.



Тема тя или ти ?нови [re: Kaтчинckи]  
Автор jamie (Обичащ)
Публикувано13.09.02 17:19



Аз мисля че тя е била доста по-адекватна от теб.
Но не е новост изпълнение като твоето - първо си и отнел възможността да се почувства независима, после си се направил на тузар - да хвърляш монетите. Че не е трябвало да ги събира, а да си тръгне - така е :-) Но аз нея бих оправдал. Твоето изпълнение ми се вижда ненормално , не нейното !
"Грузинецо"... и грузинското ти достойнство. Не е зле да спреш да бъдеш дете, наивно :-)

UB40 !



Тема Re: тя или ти ?нови [re: jamie]  
Автор Kaтчинckи ()
Публикувано13.09.02 18:56



Чети внимателно за да не се изказваш неподготвен.


Между другото, не е лошо да изтъкнеш някой и друг аргумент в подкрепа на своето мнение по въпроса. Изказването на мнение само по себе си не е аргумент:)
Нападай моите възгледи, но избягвай квалификации, отнасящи се до личността ми. Иначе спорът, ако изобщо се получи такъв, ще е от най примитивните.
Разбра ли ме?



Тема Re: След чуждите цветя...нови [re: Kaтчинckи]  
Автор Бyдaтa -koйтo e нaвcяkъдe (далечен)
Публикувано13.09.02 20:47



Приятелю, ти си обидил момичето по този начин.

При всяка първа вечер ИНТЕЛИГЕНТНИТЕ жени (които държат на достойнството си) винаги настояват да си поемат тяхната част от сметката. Досега не бях срещал жена, която мога да определя като "на ниво" и да не е предложила да си поделим (забележи!) сметката.

Ти ще кажеш "Какво са 1.50 лв.?". Тук не става дума за сумата, а за отношението към ситуацията.
Така и така си платил сметката, така и така мацката е решила да заплати своята част, така и така си настоял, но защо е трябвало (дори тайно) да демонстрираш... И какво си се опитал да демонстрираш?

Грешката в случая е, че не си й предложил ТЯ да черпи СЛЕДВАЩИЯ път, когато пак бихте могли да излезете на по чай. Тогава ти си щял да й предоставиш възможността да не се чувства сконфузно и лишена от независимост.
А със събирането на парите от пода, тя се е опитала да ти каже нещо, което, ако не си го разбрал, винаги ще ти се получават подобни издънки.



btw: Втори път излизахте ли? Щото си мисля, че ви е била първа и последна среща...

И още нещо. Не виждаш ли разликата между размяната на жестове от мъжете (с бутилките) и взаимоотношенията ви с мацката.
Според мен тази интродукция с грузинеца говори за грузинския манталитет - нормално е да подариш на чужденец нещо характерно - традиция е. Грузът се е обидил, че сте му отказали подаръка.
В твоята история... няма манталитет.

Когато се загледаш към звездите, ще чуеш моя смях...


Тема Re: След чуждите цветя...нови [re: Бyдaтa -koйтo e нaвc]  
Автор Kaтчинckи ()
Публикувано14.09.02 22:59



Не й хвърлих парите в лицето...:) За каква демонстрация става дума?
Какво значи "...Лишена от независимост..."?
Презумцията е, че аз трябва да платя сметката, след като съм я поканил.
При свършен факт е грозно насила да тикаш парите в ръцете на когото и да било... Ако държиш да платиш своята част - заявяваш това свое ПРАВО малко по-рано...
За грузинският манталитет си прав. Последното ти изречение е смешно. Не сме лежали в окопите заедно...



Тема Re: След чуждите цветя...нови [re: Бyдaтa -koйтo e нaвc]  
Автор aleyan (Мълчаливец)
Публикувано14.09.02 23:34



Хммм.. жестовете, според мен се правят не за демонстрация, а за себе си. Не е наложително друг да ги види или оцени. По принцип. Не за конкретната ситуация.

За да чуеш трябва да мълчиш!


Тема Re: Кое ти се стори смешно?нови [re: Kaтчинckи]  
Автор Бyдaтa -koйтo e нaвcяkъдe (далечен)
Публикувано16.09.02 10:33



За кое изречение става дума, че нещо не схванах? :)))))
А и забелязах, че не искаш да отговориш на отправените към теб въпроси - не че държа особено много на отговорите ти, но все пак ще съм наясно, че разбираш какво имам предвид.

Иначе си прав - обикновено каниш някого и си правиш сметката сам. Т.е. ти плащаш.
Но тука става въпрос за отношението ти към мадамата, не към сметката. Ти си обидил мацката...

Когато се загледаш към звездите, ще чуеш моя смях...


Тема Re: тя или ти ?нови [re: Kaтчинckи]  
Автор jamie (Обичащ)
Публикувано16.09.02 20:59



Самочувствието в НЕТ-а носи само проблеми :-)
Примитивен ? По-добро самоопределение не бях чувал от твоето :-) Аз на твое място бих си го сложил в ник-а - ще ти ходи. Или не - по-добре недей ! С теми като тази скоро няма да има нужда ...
ПП: Не изтъквам аргументи. Защото , ако се досещаш - просто изказвам мнение и ми е все тази как ще реагираш.

UB40 !



Тема Re: тя или ти ?нови [re: jamie]  
Автор Kaтчинckи ()
Публикувано17.09.02 12:04



Свободен си.



Тема Re: Кое ти се стори смешно?нови [re: Бyдaтa -koйтo e нaвc]  
АвторMoonflower (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 16:25



Виж сега, ако аз съм "мадамата" и направиш това, което си направил, най-малкото ще те помисля за откачен или за някой агресивен тип, който демонстрира нещо, което не разбира. Но ако преди това си ми разказал историята за гризунеца, навярно ще се опитам да те разбера. Макар че ситуациите наистина са различни. (В смисъл - аз ти подарявам част от времето си, а ти в замяна плащаш 1.50лв. и понеже аз не ги приемам ги хвърляш??? Не звучи така красиво както предната история). Та може би трябва и ти да разбереш цялата тази работа с мадамата. НО защо тя се е хвърлила да събира парите няма нужда да ти обяснявам. Просто някои хора ценят труда си-това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.