Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 12.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За "гуняк"-анови  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано13.09.02 11:24



"Защото тук липсват емоциите "..

Според теб липсата на ефективен начин да изразиш емоциите тук, е предпоставка за някакъв по-безпристрастен поглед и по-изчистено възприятие? А не мислиш ли колко често, именно поради липсата на начин да предадеш емоцията, оставаш криво разбран, и да речем някакъв тнътк майтап от твоя страна бива възприет като заяждане, или обратно - ти говориш сериозно, а някой си мисли че за пореден път си правиш майтап. Е, това не помага много според мен за "чистата комуникация". Поне според мен. За мен това са двете страни на едно и също нещо - при срещата на живо имаш предимството да изразиш нещо чрез мимика, жест, интонация и т.н., което според теб пък влия на възшприятието. От друга страна при общуването тук липсват тези изразни средства, но това е по-скоро липса на черти от картината, и то не задължително ненужни. Да се твърди че една форма на комуникация е по-"чиста", или по-достоверна от друга е неуместно.

Търдиш че според теб, при комуникацията си в Дир-а успяваш чрез "развихряне на въображението си" да се опознаеш... Сам казваш че така си изграждаш за твойте събеседници картина която ти искаш да видиш, и в същото време искаш по аналогичен начин през очите на другите да опознаеш себе си?! Е, не е ли логично да се сметне, че твойте събеседници също си изграждат някакъв фиктивен образ за теб, който най-много доближава техните идеали? Е, в такъв случай как ще се опознаеш?

А иначе съвсем не съм на вироко-разпространеното мнение, че в Интернет човек е анонимен.. един човек далеч не е това което казва и върши! Той е сбор от това което казва и това КАК го казва. Сбор на действието което извършва, и начина по който го извършва. Човек претендира да е някакъв, но извършва неща по друг начин...
Е, всички тези "дребни детайли" са именно една от най-важните брънки в характера на един човек. И един човек знаещ, колкото и тъп да се прави, си личи че е такъв, както е вярно разбира се и обратното - което за съжаление е по-често срещания вариант - в чатовете, клубовете,форумите и т.н. е пълно с ужасно много "кадърни и специалисти по всичко", които в повечето случай смятат, че понеже никой не им вижда лицата, могат да сменят самоличността си....Уви - от сее си никой не може да избяга.

Затова и не съм привърженик на анонимността и никога не съм отказвал срещи наживо с виртуални познати - напротив, винаги ми е било интересно да се запозная с интересни хора, който и на живо умеят да те респектират.
Това разбира се си е моя позиция - много добре знам как за полвината в Дир-а това изказване е равнозначно на "факта" че търся нещо за чукане, но всеки е свободен да си мисли каквото иска, пък плупавите са най-голямото наказание за самите себе си, така че няма за какво да ги проклетосвам :)

И да поясня - не приемай нищо лично - най-малкото не те познавам, за да съм искал да те обидя лично - всъщност сигурен съм че няма да се обидиш :)

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...


Тема Re: Ако позволиш намеса....:)нови [re: karasko]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано13.09.02 13:40



....ти твърде рационално подхождаш..:)
А понякога ни са нужни и "имагинерности".. Като вътрешна инстинктивна потребност..А и противоречието е част от нашата същност..
Ако винаги успяваме толкова ясно успяваме да дефинираме всичко, значи сме се докоснали до..шепата пръст:))




Тема А ако не позволя, какво ще стане....:) [re: бeзпътнa]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано13.09.02 14:18



Съвсем не съм толкоз рационален ;))) Дори от много философстване винаги мога да защитавам две противоположни мнения без да съм сигурен кое "правилното". По простата причина че "правилно" няма :))

Това тук е частен случай - и може би не си ме разбрала - това че посочвам противоречие в неговите разсъждения, съвсем не значи че го упреквам :))

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...


Тема Re:Въпроса ми си беше от чиста куртоазия..:))нови [re: karasko]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано13.09.02 14:35



....точно поради "частния" характер на случая:))
Прекрасно те разбрах...и ти опонирам ТОЧНО поради това..
Защото противоречие няма..Ти търсиш само логика и стъпваш на тази база .. А в случая иде реч за ..други неща:))
Ирационални и неподдаващи се на обичайната аргументация, която ти използваш:)))



Тема Re:Въпроса ми си беше от чиста куртоазия..:))нови [re: бeзпътнa]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано13.09.02 14:42



Ок, тогава очаквам едно обширно излагане на твоята гледна точка, та да имаме сблъсък на гледни точки :))

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...


Тема Re:съжалявам за закъснението...:)).но..нови [re: karasko]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано13.09.02 16:56



...гледната ми точка по КОЙ въпрос?:)
Обсъждания "частен" случай...или моето отношение по повод виртуалните ни ..усещания..и изживявания..и ..можеш да сглобиш нататък картинката:))



Тема Re:съжалявам за закъснението...:)).но..нови [re: бeзпътнa]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано13.09.02 17:17



каза че ми опонираш....:) С риск да ме обвиниш пак в търсене на логиката- очевидно мнението по повод моето писание...

не че имам нещо против да се подрънкаме на други теми :)

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...


Тема Само не разбрах защо реши, ченови [re: бeзпътнa]  
Автор FFenka!!! (Igrachka)
Публикувано13.09.02 19:12



Караско търсел само логиката, хехе. Доколкото го познавам е не само логичен, но и емоционален... какво в неговото изказване те кара да виждаш само едната му страна?

Колкото до Руняка - интересен образ. Интелигентен, но малко отнесен, нещо много емоционално гледа на Нета Странна птица... първо си мислех, че е мъж (относително зрял), после, че е жена - около 20, но с онзи лесбо-линк и отказа да се самокоментира, еее - вече не знам какво да мисля

Те ще бъдат обезглавени, защото бяха заловени да боядисват розите червени;)...


Тема По повод на Karasko и безпътнанови [re: FFenka!!!]  
Автор Nedi (Другото му АЗ!)
Публикувано14.09.02 10:38



си мисля, че има нещо за изясняване м/у двамата,
безпътна защитава ли някого, иска да поспори с Karasko с цел..., или и аз незнам какво,
цаката май му е да можем да покажем какво искаме!


NA


Тема Re: може би от всичко по малко....нови [re: Nedi]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано14.09.02 14:06



...но..може би най-вече си задавам въпроси..на самата себе си)
Идеята за "изясняване" е чудесна...остава и Karasko да прояви нужния ентусиазъм:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.