Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 23.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ....още нещичко...:)нови [re: Nedi]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано14.09.02 14:14



...ти винаги ли показваш какво искаш?:) Не говоря за умението..:)))))
Непрекъснатата целенасоченост не е ли малко уморителна..и доста тягостна?:))



Тема Re: По повод на Karasko и безпътнанови [re: Nedi]  
Автор FFenka!!! (Igrachka)
Публикувано14.09.02 16:12



Странното е, че Руняка изчезна, а тази тема беше предназначена за него

Те ще бъдат обезглавени, защото бяха заловени да боядисват розите червени;)...


Тема Re:...Ето моята гледна точка....макар и...нови [re: karasko]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано14.09.02 23:49



........една прашинка всъщност...докосване и частица от всичко,наречено мисъл..ако съществува:)
За едно нещо съм съгласна с теб и то съвършено – човек не може да избяга от себе си...Оттук започва несъгласието ми с теб....
Оспорваш “изчистеността” на комуникацията “тук”...
Добре..но.... “ТУК” формата е изчистена не поради друга причина, а САМО защото всеки смята,че е защитен от своята анонимност..и привидните маски не са никакви такива..Тук всеки е по-себе си, отколкото другаде.. “Прикрит” зад фиктивното “аз” всеки от нас показва точно същината си...това ,което е.. и всеки е тук точно заради това..Ние играем ролята си навсякъде.. и споменатите от теб мимики, жестове, интонации ...са много по-фалшиви другаде, отколкото ТУК... Дори напротив..”тук” ние демонстрираме всичките си подсъзнателни желания...правим онова,което никога не бихме си позволили свободно другаде..поради ограничения ни от обществото манталитет.. И точно поради тази причина самоопознаването е истинско..чрез истинските същности на нашите желани или нежелани събеседници, и партньори, и опоненти.....Вярно, има момент на изграждане на “образи”...но те касаят най-вече визията..Другото е показано ясно, стига да имаш очи да го “видиш”.. А замислял ли си се колко често живеем в своите фантазии...в реалността ... Изграждаме своите измислени светове....
Тук и никъде другаде би получил реалната оценка за себе си... в директно изражение или индиректна форма..
Тук и никъде другаде всеки би се осмелил да ти каже какво мисли за теб...
Тук и никъде другаде ти би се самооценил чрез другите – без фалш и прикритост...поради “анонимността” на своето проявление.
Да, тук комуникацията е “по-чиста”, защото ние сме по-изчистени от наслагванията на задължителните обусловености на общуването...
Това е нашата “джунгла”, където всичко е инстинктивно и първично.....
Ние също...
А дали искаме да останем анонимни или не....всеки има право на своя избор...породен от желанията си..стремежите си...вътрешни, дълбоко лични, различни, понякога необясними за нас самите, за другите пък съвсем , а ..понякога и твърде прозаични...
Кой би могъл да бъде съдник......







Тема Здравей, karasko.нови [re: karasko]  
Автор ryняk (непоръбен)
Публикувано15.09.02 19:34



Първо искам да се извиня на теб и на останалите за закъснението на отговора ми, макар че едва ли е необходимо, тъй като тук май няма някакви ограничения, които да определят срок за отговор... както и да е.
След това искам да предупредя, че ще се опитам да обясня

, което доведе до започването на тази тема, защото, ако се опитам да отговоря на въпросите ти тук, рискувам да обърна темата в софистичен спор.
И така...
Принизих осъществяващата се в реалността размяна от не просто думи, а и придружаващите ги от 5-те ни сетива усещания - образи, звуци, аромати, допир, вкусове - която наричам общуване, до ниво чиста комуникация, именно, защото тук липсват тези усещания, чийто израз са емоциите ни.
Мнението, което си изграждам за даден човек тук, естествено, е следствие на цялостната ми оценка от всички прочетени от мен до момента негови мнения. Оценката ми върху отделните му постинги е повлияна и от емоционалното ми състояние в момента на прочита. "Образа" на този човек се дооформя от допълнителната информация (достоверна или не, това всеки знае за себе си), която той сам оставя волно или неволно тук. Този "образ" в никакъв случай, не е отражение на външният му облик. Според мен той е тази, изплувала от вътрешното му "АЗ" част, която съдържа комплексно в себе си личният му мироглед, отношение към темата, душевност, развитие до момента и т.н. ... По същият начин, когато преди да отговоря на някое мнение и препрочитам развитието на темата, в която има и мое мнение, имам възможност да науча нещо повече за себе си, опознавайки, изграждайки и дооформяйки собственият си "образ".
Колкото по-малко информация имам за даден човек, толкова "образа" му е по-неясен за мен и толкова повече имам склонноста да го оприлича на себе си, когато се опитвам да си го представя, защото просто така е устроено мисленето ни... познаваме света през собствените си сетива и опитвайки се да си обясним непознатото, прехвърляме към него собствено изградените си представи. Това също е начин да науча повече за себе си... Дано да е станало малко по ясно



Тема Re: Здравей, karasko.нови [re: ryняk]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано16.09.02 09:48



Окей

Харесва ми че си имаш мнение - нямам нищо напротив. Но тъй като чух разни забележки относно развитието на подобни теми, предлагам да не се чешем повече тук

Сега ще се опитам да си представя какъв образ за мен си си изградил ти

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...


Тема Re: може би от всичко по малко....нови [re: бeзпътнa]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано16.09.02 09:50



Е мисля че досега не съм зарязал темата, така че едва ли бих могъл да бъда упрекнат в пасивност :)

Остава да се разбере какво точно ще уточняваме...може и на свободна тематика

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...


Тема Re: ..няма да уточняваме предварително ..:)) ....нови [re: karasko]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано16.09.02 10:37



..ще импровизираме, уточнявайки:)) ...
Започваме ли с импровизациите?:)




Тема Re: ..няма да уточняваме предварително ..:)) ....нови [re: бeзпътнa]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано16.09.02 11:18



Хе, в импровизацията е истината - когато всичко е предварително обмислено - накрая се оказваш с пръст в устата

Я кажи - едно дърво ако пада в гора, в която няма абсолютно никой и нищо, което да го чуе - тогава то вдига ли шум?

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...


Тема Re:Ти по-засукан въпрос не можа ли да измислиш?:)нови [re: karasko]  
Автор бeзпътнa (душа)
Публикувано16.09.02 12:12



...но ми харесва..:)
Разбира се ,че вдига шум...но.."празен" .....той кънти , но само дървото го чува..
А ти "чувал" ли си как пада дърво?:) ...Повалено от самата природа.. Усещаш го с всички фибри на тялото си...



Тема За можене - моганови [re: бeзпътнa]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано16.09.02 13:55



ама тогава вече щеще да ме набиеш

А иначе "Разбира се ,че вдига шум"... - е, там е работата, че според мен по-клони към "не вдига шум"..

Ти си на ред :)

Speak the words I wanna hear, to make my demons run...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.