Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Абе хора, според вас, романтична ли е любовта?нови  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано16.07.02 18:08



Нямам предвид самото "действие" да обичаш някого. Защото само по себе си това не е нещо, което можеш да определиш или оприличиш на нещо. Няма по-романтичен момент, поне не и за мен да можеш погледнеш някого в очите и да започнеш да мислиш само в клишета, ако изобщо можеш да мислиш. Няам предвид и моментите, когато когато се обърнеш настрани и самата миризма на косата разпиляна по твоята и съседната възглавница те успокоява и пак заспиваш спокойно и дълбоко.

Имам предвид абсурдните общи понятия за любовта, като това двама души да държат един на друг, да се разбират и да прекарват приятни моменти било пред камината, сред някоя дълбока трева или до някое блато или пред телевизора. Ми че то и домашните животни държат на теб и обратното! Говоря за това, че ако някой показва себеотрицание това е определено като любов. Ма те пожарникарите били големи ромеовци тогава!

Надявам се, че ще бъде по-ясно ако резюмирам двете неща така: романтична ли любовта, която двама души показват, която другите могат да видят или истинската романтика в любовта е това, което си разменят влюбените лез да си проговорят, понякога дори без да се погледнат?

Всъщност, айде да не се впускам повече, защото ще опра до необходимостта да дам определение на любовта, а моето си е прекалено лично макар и кратко. Май това й е романтично на любовта за мен - тя е нещото, което споделям само с жената, която е смисъл, радост, бъдеще на моята душа и моят живот.



Тема Моите отговори са такива:нови [re: Meдapko]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано16.07.02 19:08



Първо, дали любовта е романтична - ами да! Да не говорим, че тук можем да причислим и любовта към съседа, който тайничко ти мята похотливи погледи, когото и ти си харесваш, но знаеш, че нищо не може да стане. Романтика!

Онова за косите до възглавницата е романтика висш пилотаж, моят пример със съседа бледнее и ме кара да се изчервя, защото не мога да вляза в поетичния ти тон.

Второ, за пожарникарите. Няма да повярваш, но са изключително романтични. Имам много представителна извадка, от която да съдя. Причината да са такива според мен е че са само мъже на едно място, и тук възниква въпросът как сред тях няма гейове, а гейовете бъкат в едни други среди, но това е друга тема. А обяснението на самите пожарникари е, че "огнените мъже се събират с огнени жени", цитатът е буквален. Ами при такава комбинация как да няма романтика.



Тема Re: Абе хора, според вас, романтична ли е любовта?нови [re: Meдapko]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано16.07.02 19:07



за мен най- романтичните моменти в последната ми връзка бяха когато той ми се усмихнеше и в този момент го погледнех в очите- света около мен просто изчезваше. не знам как точно да го опиша, но беше просто неземно изживяване. това май дава малко заобиколен отговор на въпроса ти, ама колкото толкова

щом искаш да си щастлив, бъди!

Редактирано от Jasmine на 16.07.02 19:10.



Тема :)) Нинче,нови [re: Nina Rici]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано17.07.02 02:10



не мисля, че любовтa е ромaнтичнa. Поне в товa - дa плюеш нa принципите си и дa се съсипеш от любов по някого, aз не виждaм никaквa ромaнтикa. Нито в товa, съседът дa тe гледa похотливо - товa сa си живи мерaци

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Re: :)) Нинче,нови [re: Шeдaнc]  
Автор jamie (RE: Влюбен !)
Публикувано17.07.02 09:28



Това за плюенето на приципите си е гадничко - наскоро го изпитах...

Но любовта може да бъде романтична ! И то точно миговете в които за околните не става нищо, но за двамата влюбени светът е събран само в очите на другия.

Полудял от любов !


Тема Re: Ами точно това е то -нови [re: Шeдaнc]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано17.07.02 11:33



някаква промяна. Вярно, че се налага да плюеш на някои принципи, но нали затова сме хора - мислещи и чувстващи същества. Иначе става много животинско. А пък и когато си влюбен, май много не те е грижа, че си плюеш на принципите. Любовта е чувство, тук няма логика.

Миналата вечер в едно заведение видях момче, в което бях влюбена като ученичка. Той така и не разбра, но като си помисля колко съм въздишала по него... Та цяла вечер го наблюдавах и се чудих на акъла си. Напълно недоумявам какво съм му харесвала толкова. И това не ми е единствен случай. Та исках да ти кажа, че тук няма логика:))))

А пък за похотливите погледи на съседа, какво му е лошото? Че е само един? Поправимо!
Шегичка, шегичка. Добре че на съседа жена му не разбира от ПСта и Инети, че ще ме оскубе и напопържа публично.



Тема Re: :)) Нинче,нови [re: jamie]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано17.07.02 11:34



А, кажи и на Shedance



Тема Re: :)) Нинче,нови [re: Nina Rici]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано17.07.02 12:21



добре, де, добре, каза ми

Work like you don't need the money
Dance like no one is watching
Love like you've never been hurt


Тема Романтиката и носталгията не са ли братовчедки?нови [re: Meдapko]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано21.07.02 19:15



Всичко може да ни се стори романтично след време.
Даже някой селски клозет без течаща вода,та любовта ли?
Съжалявам поставянето на двата обекта в едно изречение, но не е ли това животът?

Редактирано от Kиpo на 21.07.02 19:17.



Тема Re: Романтиката и носталгията не са ли братовчедки?нови [re: Kиpo]  
Автор FFenka!!! (igrachka)
Публикувано24.07.02 13:32



Медарко, нали си щастлив!!!!
... защо тогава са тези анализи и прогнози

...де де можех и аз като теб да кажа че човекът до мен е все още "смисъл, радост, бъдеще на моята душа и моят живот"...

...коя любов е по-романтична, споделената или нещастната?!? иди кажи...

Радвай се Медарко, на това, което имаш, защото много бързо ще се изплъзне между пръстите ти, като морски пясък от шепа....

Винаги toujours, никога jamais



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.