Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема любов и гордост  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано20.04.02 11:42



трябва ли в любовта да има гордост и ако да- до къде трябва да се простира и кога да се игнорира в името на другия??

щом искаш да си щастлив, бъди!


Тема Re: любов и гордостнови [re: Jasmine]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано20.04.02 13:11



И в любавта, както и навсякъде, човек трябва да пази достойноството си.
А ти какво разбираш под "горост"?



Тема Re: любов и гордостнови [re: kakata]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано20.04.02 13:25



съгласна съм съм за достойнството.

гордост в смисъл дали понякога трябва/не трябва да направиш голям компромис с егоцентризма си в името на любовта? защото от моите наблюдения по- голяма част от хората се водят от егоизма като изходна позиция, определяща почти всичките им действия. а понякога просто трябва да си преглътнеш чувството за собственото ти аз, защото то не винаги е най- важното. разбира се говоря за връзката между мъж и жена, а не между родител и дете- там егоизмът не може да съществува.

щом искаш да си щастлив, бъди!


Тема Re: любов и гордостнови [re: Jasmine]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано20.04.02 13:37



Гордостта и себелюбието унищожават хубавите неща във всякакви отношения.
Спокойно можеш да се разделиш с представата, че винаги си прав, че винаги ти ръководиш нещата, но никога да не забравяш , че струваш много, че си ценен не по-малко от другия до теб.
Тя границата е тънка и леко размита между егоизма и чувството за собствено достойноство, трябва жизнен опит за да я разграничиш.
И любовта и семейството са отношения, в които трябва да се работи за да се изграждат и да е хубаво.
Теб повече те интересува любовната връзка, май. Моето мнение е, че паралелно със споделените силни емоции трябва да се изгражда и приятелството между двамата, доверие, близост, споделяне, помощ.
Без тях дали въобще може да говорим за любов?



Тема Re: любов и гордостнови [re: kakata]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано20.04.02 13:53



разбира се че не може без тях. въпросът е че се иска много смелост да се довереш на някого. но пък си заслужава.

мене ме интересува какво по принцип хората от клуба мислят по въпроса

щом искаш да си щастлив, бъди!


Тема Re: любов и гордостнови [re: Jasmine]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано20.04.02 13:58



И аз ти отговорих по принцип. Ти решаваш дали си заслужава да влагаш усилия.



Тема Re: любов и гордостнови [re: Jasmine]  
Автор нoвakoв (забелязващ)
Публикувано20.04.02 15:45



Ами незнам какво точно разбираш под гордост...но предполагам, че по един или друг начин е свързано с правенето на някакви компромиси...доста често се случва мнението на двама души да е различно...това разбира се не е проблем...проблема е, когато единият в даден момент не зачита мнението, желанието, чувствата на другия...т.е. да преглътнеш ли за пореден път, или е крайно време да спреш..ми..знам ли, всеки сам си преценява...мисля, че най-важното е да виждаш, че другия полага някакви усилия да се съобрази с теб..големината на самия компромис не е важна и не трябва да се превръща в пазарене- аз отстъпих за това, ти отстъпи за еди кое си...в крайна сметка правенето на компромис трябва да е породено единствено от желанието да доставиш радост на другия...ми тва е, нинам дали казах нещо...

Ай да не казвам, че...


Тема Re: любов и гордостнови [re: Jasmine]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано21.04.02 12:50



и другите се включете- не вярвам да нямате мнение по въпроса. това според мен е един от основните моменти в една връзка- компромисите и пр. и дали въобще това са компромиси в крайна сметка

щом искаш да си щастлив, бъди!


Тема Мнение имаме,нови [re: Jasmine]  
Автор SEXX (влюбена)
Публикувано21.04.02 18:36



но какъв смисъл има да го повтаряме:-)) Напълно съм съгласна с новаkов, освен да го цитирам за друго не се сещам:-))

Иначе и аз не съм сигурна, че става въпрос точно за гордост,... относно търпението на един човек, като всяко нещо то си има граници.. обаче вярвам, че когато обичаш, то се разтегля откъм размер...

She doesn't satisfy you, you satisfy her.


Тема съгласна съмнови [re: SEXX]  
Автор Jasmine (hidden dragon)
Публикувано21.04.02 18:42



с новаков. обаче има хора, които забравят себе си, докато правят въпросните компромиси. пред очите ми две от най- добрите ми приятели бяха станали абсолютно неознаваеми- правеха всичко за гаджетата си и мен ужасно ме болеше за тях. за радост обаче такива връзки явно не могат да издържат достатъчно дълго, за да заличат напълно личността на единия.

щом искаш да си щастлив, бъди!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.