Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Красива е...нови  
Автор Лъчeзapнa (открита)
Публикувано30.11.01 13:38



не мислите ли?


тука се вижда много зле затова



И все пак не се ли губи малко от принцесината чистота в идеята за страстта? Тук я има съвсееем леко долавяща се (страст). А може да се вземе и като излъчване на сила? Но тъгата в погледа.... защо ми харесва?

Нежна, ефирна, чиста... и силна.

(тиха усмивка)

...за да виждаш света по различен начин!

Тема Re: Красива е...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Kpъr (netizen)
Публикувано30.11.01 14:02



Плува в светлина.

Надежда е, че е свободна като птица...



Тема Re: Красива е... [re: Лъчeзapнa]  
Автор Kpъr (netizen)
Публикувано30.11.01 14:07



А какво ще кажеш за

? Укротява стихии...





Тема миии... не.нови [re: Kpъr]  
Автор Лъчeзapнa (открита)
Публикувано30.11.01 14:25



Много по-малко сила има в тази .
В погледа няма нищо... Тя самата е стихията... както и повечето от другите там:
Гея - земята - планината... отзад сред ледовете неин е ледения дъх ! ...

Тя Е.

Та, тук ми харесва роклята, тя самата, но не и лицето като излъчване. Няма нищо...

ъм?

...за да виждаш света по различен начин!

Редактирано от Лъчeзapнa на 30.11.01 14:30.



Тема Свободна...нови [re: Kpъr]  
Автор Лъчeзapнa (открита)
Публикувано30.11.01 14:29



а доколко ли това е Свобода?

и все пак... тя отразява моя идеал за жена , мисля...

сещам се един приятел как казваше ... "тя трябва да не стъпва по земята" .. толкова ефирна, толкова... неземна...
естествено това може да е само аспект - виждаш нещата така като само ти можеш да ги видиш и както само ти би поискал да ги видиш... във всеки би могъл да откриеш тази чистота... само че при някои е много, много надълбоко скрита... защото да си чист е 'лошо' и 'нереално'...

...за да виждаш света по различен начин!


Тема Re: Свободна...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Kpъr (netizen)
Публикувано30.11.01 14:35



не е лошо! Но като ходиш по земята, е лесно да се спънеш, и да се оцапаш...



Тема Re: Свободна...нови [re: Kpъr]  
Автор Лъчeзapнa (открита)
Публикувано30.11.01 14:52



Колкото и кален да си външно чистотата вътре само сам можеш да замърсиш... Никога отвън. А и... онази вътре... не можеш никога да я замърсиш. Можеш да я покриеш, да я забуташ в най-тъмното ъгълче... от страх, че нещо вън може да ти я вземе. А то не може! Само че не го знаем...

Искаш ли да чуеш едно мое есе от 98-ма година?
Беше по тоя повод... Казва се "Усмивки". Може и да си го виждал... но при всички положения не знаеш, че ми е първото оптимистично ... дотогава всички имаха безнадежден край. Без светлина в края на тунела - просто се връщаш в началото, затваряш кръга. Само че разбрах, че има и спирала - нов етап, от начална (уж) позиция...

Самотна, притеснена, пристигаща току-що на ново място. Не познавам никой и всичко изглежда ужасно сиво... Влизам през портала. Посреща ме лъчезарна усмивка, която ме развежда и ми показва всичко. Чувствам топлината да струи отвсякъде и искам да я приема, но е някак си далече. Всички усмивки наоколо ме стоплят, но аз се дърпам от тях и пак хвърлям ледената покривка върху себе си. Сякаш не мога да дам същата тази топлина и затова си мисля, че не я заслужавам. А дали е така? Защо при забързаното темпо на това място аз се влача вътрешно? Влача истината по пода и обирам всичката мръсотия с нея! Тя не може да поеме всичко и затова си отивам в къщи и започвам да я пера. Дано да светне и да прогледна. Нечистотията, която съм поела като тампон се спуска пред погледа ми и си мисли, че не виждам през нея. Но аз МОГА да я отхвърля! И ще го направя!

/Е, детско е, елементарно... но ме изразява, и затова ми харесва (тъжна усмивка)/

...за да виждаш света по различен начин!


Тема Re: Свободна...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Kpъr (netizen)
Публикувано30.11.01 15:07



За чистотата си права! Много романтично е взимането на душевен душ, заедно с теб!

Кръга е винаги отворен, защото не спира да се върти, просто няма как да мине по вече известен път, всеки следващ път се добавя нещо ново и неоткрито до момента, всяко ново завъртане показва нова гледна точка, която е пропусната в бързината на постоянното въртене...





Тема Re: Свободна...нови [re: Kpъr]  
Автор Лъчeзapнa (открита)
Публикувано30.11.01 15:27



Да погледнеш същия тоя свят по различен начин ? Кръг.
Имам чувството, че много рядко го правим . Идваме отново и отново и правим същото, по точно същия начин... Казваш си, следващия път ще бъде друго, но дойде ли онзи следващ път го разпознаваш едва, след като отмине... и ти отново си пропуснал (в бързината) новата гледна точка.

А Свободата? Идва кога? Колко илюзии ние правим реалност? (Защото наистина можем да правим реалности.) И защо предпочитаме да правим реалност калната локва и видели се в нея се опитваме да вкараме всички вътре й? Защо ни е страх да 'не стъпваме по земята'? Да преодолеем гравитацията? Защо не поемаме подадената ръка на някой, който е извън блатото? Защо не вярваме на очите си, че може да има и някой, който е извън блатото???
Защо правим реалност ... блатото? (много тъжна... усмивка)

защо... защо... защо? и как? да променим 'гледната си точка'... да си повярваме... да се (раз)открием...?!

...за да виждаш света по различен начин!


Тема Re: Свободна...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Kpъr (netizen)
Публикувано30.11.01 15:55



EEeee.... Стига тъжни усмивки!

Вече всичко е ясно, написахме го и го знаем, сега само трябва да го забравим, за да си припомним откраднатите от сивото ежедневие мигове...романтика, единствения истински живот! Останалото се губи в мъглата, изчезва, няма го...забравих го вече...!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.