Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сняг..нови  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано19.11.01 15:31



Обичам снега.Обичам да гледам танца на снежинките-как се въртят,как игриво се докосват една друга,как нежно докосват земята и се стапят..или пък стават част от белотата,покрила света..
Обичам снега,защото той скрива грозотата-дърветата не са тъжно оклюмали,не са самотни,не са меланхолични,а са облечени в празничини премяни-поне за няколко дни,часа,те ще бъдат на бал,на зимна фиеста..
Покривите на къщите са нахлупили белите калпаци-не се виждат счупени керемиди,изкривени антени,черни петна от пушек..Няма ги изровените улици,калта,изхвърлените не на място боклуци,изоставените да гният коли,няма ги дори отломките от нашите надежди-всичко е скрито..
Въздухът е уникален-кристално чист,почти болезнен за дишане,наситен е с глъчката на децата,които се замерят със снежни топки,със скърцането на обувките ни,с някоя друга ругатня на шофьор,които не може да отключи замръзналата си ключалка,ритмичното туп-туп на домакини,които искат да освежат домовете си,използвайки снега...
Виждате ли тези шарени чадъри,които хората носят,опитвайки се да се скрият от снега?Забързани хора,навели глави,слепи за неповторимостта наоколо..
А светът е бял и красив.И добър...поне за малко
Вие виждате ли го?

Все туй копнение в духа...



Тема Съобщение от Софийска голяма общинанови [re: Billyana]  
АвторMЪЖжжж (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 15:39



Те го казват малко по-кратичко.
Например кмета:

"Днес видях столицата чиста!
Беше паднал първия сняг."


Иначе и аз го виждам снежеца, но на тези години ме прави тъжен. Преди му се радвах.Напомня ми за загубените ценни минутки от живота, които падат безвъзвратно и се трупат под краката ни.И единственото, което можеш да направиш с тях е да си откраднеш една шепа, да си направиш снежна топка и с яд да замериш плаката на някой кандидат президент.




Тема Всъщност..нови [re: MЪЖжжж]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано19.11.01 15:48



въпросът ми беше по-скоро риторичен.
Написах това,не защото виждам снега пред очите си,в Пловдив още не вали,а защото Киро беше написал нещичко за снега в едни от постингите си.
Мен също ме натъжава снега,в душата ми става пустинно тихо,когато видя всичко бяло...Красиво е,да,но красотата също може да бъде тъжна...

Все туй копнение в духа...



Тема Благодаря,нови [re: Billyana]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.11.01 17:39



много хубаво си го описала.Така ми се прииска да завали и да изляза навън да се замерям със снежни топки или да се търкалям в снега.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Обичам да гледам снеганови [re: Billyana]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано19.11.01 18:57



отвътрешната страна на някой прозорец, а гърбът ми или единият ми крак силно да е нагрят от горяща камина. Пред мен да има...знае се какво.


***


Тема Писал ,щотонови [re: Billyana]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано19.11.01 22:34



го харесва.Не ,не да е вечен сняг ,но какво лошо има в това ,за известно време ,до болка познатата бърлога да се превърне в пашкулче ,откъснато от останалата вселена от дебелото меко покривало?



Тема какво,че..нови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано19.11.01 22:41



не се сещам?

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Писал ,щото [re: Kиpo]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано19.11.01 22:47



няма,разбира се.Я виж на Джени какви романтични мисли и идват

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Благодаря,нови [re: nbb]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано19.11.01 22:50



Няма за какво.Благодарностите са за Киро,нали той ме провокира

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Сняг..нови [re: Billyana]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.11.01 23:04



И е много тихо,като в онази прекрасна песен на Георги Минчев.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.