Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Помните ли  
Автор Jennifer* ()
Публикувано15.11.01 21:34



Хайде да си припомним някои по-стари (може би романтични) неща.

Аз започвам с първото нещо, изникнало в съзнанието ми от комунистическите години (РСО, де) - алтай. Помните ли го? Беше много гаден. Нещо като Кооп Кола, но по-различно.

Вие какво си спомняте?


***


Тема Джени,нови [re: Jennifer*]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано15.11.01 22:05



Алтаят си беше много хубав. И концертите на Щурците и Сигнал.
Георги Парцалев беше наистина много смешен, "Забриски пойнт" - култов филм, през октомври отивахме на екскурзия и слушахме нон стоп "Супермакс" и "Дайър стрейтс", танцувахме на военнното с Бони М, е от един алтай докъде стигнахме...
Знаеш ли, с една приятелка нон стоп висяхме на летището като си тръгваха звездите. Тогава нямаше такива тумби журналисти, които да следват буржоазните изпълнители, мотат се значи звездите из соц- аеропорорта, няма бодигардове и разни екстри. Дивят се хората на спокойствието. Можеш да ги пипнеш, да си говориш с тях.


А



Тема E ,не беше толкова гаденнови [re: Jennifer*]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано15.11.01 22:11



Плюс това ,дори тогава имаша по-оригинални и по-ментеливи Алтаи.
Даааа....



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано15.11.01 23:04



Тригунка в училищната лафка за 0,25 лв или купонче.Боза.Пирожки.Понички.
Новата жигулка на тати,тъкмо бях навършила 9 години и той ме повози на предната седалка,дори ми даде да бибитна .Кеееееф!!!
Обичах да пея....в тоалетната,с пълно гърло при това.Децата от квартала като ме чуеха/къщите в центъра на Пловдив се радват на интимна близост/ се заливаха от смях и казваха:Аха,кенефната певица
И пак същите тези деца ми вярваха безусловно,когато им казвах,че леля ми е английската кралица.
И пак те,същите,се чудеха дали съм права,когата изказвах предположения,че в София е пълно с дворци и че покривите на къщите там са златни
И,разбира се,алтаят


Все туй копнение в духа...



Тема тъп въпроснови [re: Jennifer*]  
Авторeлф (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 01:12



понеже мама и татко отдавна спят може ли да питам тук, какво по дяволите е "алтай"? :))))))
аз такова чудо досега не съм ял/мирисал/носил



Тема не бе не е тъп : )нови [re: eлф]  
Авторннл (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 08:27



че отде да знаеш?
алтая го пенсионираха и пратиха в запаса още преди повече от 15 години.
беше една такава кафеникава и адски гадка газирана напитка, с вкус на разреден с газирана вода кафяв сироп за кашлица, какъвто прочее и досега продават в аптеките.
не алтай, а сироп : )
понеже нали кокаколата беше капиталистическа напитка, а пък ние тук нямахме конкуренция, а имахме съревнование, та алтаят беше съревнователният наш ответ на кокатакола.
пу, адски тъпо : )
имаше, обаче, едно, което се казваше "бреза", беше яркозелено, много свежо и може би пък то е имитирало по вкус 7ъп, или спрайт, със съответно съревнователно променен цвят?
де да знам... ама него си го биваше.
... имаше и "оранжада", която се приготвяше от тикви, беше вкусна първия ден, след като е произведена и се вкисваше и гърмеше в следващите няколко.
имаше и захарни петлета : )))))



Тема Да,нови [re: Billyana]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано16.11.01 09:10



аз живея в дворец и на покрива ми има златни керемиди, над тях се върти едно петле. Има и байрак.



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор Megan (драка)
Публикувано16.11.01 09:42



а бригадите? те си бяха чиста романтика )))))))



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор Бибepoнъ.. (Данонъ..)
Публикувано16.11.01 10:02



Не само алтай , ами и шибания етър помня ........
и млекцата от ягодката ф найлонови пликчета за по 6 ст. ( тях ги пиех в големите м/учасия , оти 10 мин. след тфа стомахъ ми беше сичко другу , но не и стомах , някак не ги понасяше , и до сега не знам защо ) ..помня и подстрижките 1 номер за 20ст. тва ме е боляло най мноо , на бръснарница ни водеха под строй , кът войници на баня ......мамка му на т'фа мизерну време :((((((

п.п. Малкоту Миме с .........лошу име


Тема Явно ти,Джени изчерпа лимитанови [re: Jennifer*]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано16.11.01 10:47



за носталгични тени Ядецц ! Тъкмо бях решил да пускам нещо подобно ,ама по-обобщено.
Като попрочетох ,обаче ,реших да не го правя- 'ептен ще разгоним младите от клуба !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.