Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Помните ли  
Автор Jennifer* ()
Публикувано15.11.01 21:34



Хайде да си припомним някои по-стари (може би романтични) неща.

Аз започвам с първото нещо, изникнало в съзнанието ми от комунистическите години (РСО, де) - алтай. Помните ли го? Беше много гаден. Нещо като Кооп Кола, но по-различно.

Вие какво си спомняте?


***


Тема Джени,нови [re: Jennifer*]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано15.11.01 22:05



Алтаят си беше много хубав. И концертите на Щурците и Сигнал.
Георги Парцалев беше наистина много смешен, "Забриски пойнт" - култов филм, през октомври отивахме на екскурзия и слушахме нон стоп "Супермакс" и "Дайър стрейтс", танцувахме на военнното с Бони М, е от един алтай докъде стигнахме...
Знаеш ли, с една приятелка нон стоп висяхме на летището като си тръгваха звездите. Тогава нямаше такива тумби журналисти, които да следват буржоазните изпълнители, мотат се значи звездите из соц- аеропорорта, няма бодигардове и разни екстри. Дивят се хората на спокойствието. Можеш да ги пипнеш, да си говориш с тях.


А



Тема E ,не беше толкова гаденнови [re: Jennifer*]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано15.11.01 22:11



Плюс това ,дори тогава имаша по-оригинални и по-ментеливи Алтаи.
Даааа....



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано15.11.01 23:04



Тригунка в училищната лафка за 0,25 лв или купонче.Боза.Пирожки.Понички.
Новата жигулка на тати,тъкмо бях навършила 9 години и той ме повози на предната седалка,дори ми даде да бибитна .Кеееееф!!!
Обичах да пея....в тоалетната,с пълно гърло при това.Децата от квартала като ме чуеха/къщите в центъра на Пловдив се радват на интимна близост/ се заливаха от смях и казваха:Аха,кенефната певица
И пак същите тези деца ми вярваха безусловно,когато им казвах,че леля ми е английската кралица.
И пак те,същите,се чудеха дали съм права,когата изказвах предположения,че в София е пълно с дворци и че покривите на къщите там са златни
И,разбира се,алтаят


Все туй копнение в духа...



Тема тъп въпроснови [re: Jennifer*]  
Авторeлф (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 01:12



понеже мама и татко отдавна спят може ли да питам тук, какво по дяволите е "алтай"? :))))))
аз такова чудо досега не съм ял/мирисал/носил



Тема не бе не е тъп : )нови [re: eлф]  
Авторннл (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 08:27



че отде да знаеш?
алтая го пенсионираха и пратиха в запаса още преди повече от 15 години.
беше една такава кафеникава и адски гадка газирана напитка, с вкус на разреден с газирана вода кафяв сироп за кашлица, какъвто прочее и досега продават в аптеките.
не алтай, а сироп : )
понеже нали кокаколата беше капиталистическа напитка, а пък ние тук нямахме конкуренция, а имахме съревнование, та алтаят беше съревнователният наш ответ на кокатакола.
пу, адски тъпо : )
имаше, обаче, едно, което се казваше "бреза", беше яркозелено, много свежо и може би пък то е имитирало по вкус 7ъп, или спрайт, със съответно съревнователно променен цвят?
де да знам... ама него си го биваше.
... имаше и "оранжада", която се приготвяше от тикви, беше вкусна първия ден, след като е произведена и се вкисваше и гърмеше в следващите няколко.
имаше и захарни петлета : )))))



Тема Да,нови [re: Billyana]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано16.11.01 09:10



аз живея в дворец и на покрива ми има златни керемиди, над тях се върти едно петле. Има и байрак.



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор Megan (драка)
Публикувано16.11.01 09:42



а бригадите? те си бяха чиста романтика )))))))



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор Бибepoнъ.. (Данонъ..)
Публикувано16.11.01 10:02



Не само алтай , ами и шибания етър помня ........
и млекцата от ягодката ф найлонови пликчета за по 6 ст. ( тях ги пиех в големите м/учасия , оти 10 мин. след тфа стомахъ ми беше сичко другу , но не и стомах , някак не ги понасяше , и до сега не знам защо ) ..помня и подстрижките 1 номер за 20ст. тва ме е боляло най мноо , на бръснарница ни водеха под строй , кът войници на баня ......мамка му на т'фа мизерну време :((((((

п.п. Малкоту Миме с .........лошу име


Тема Явно ти,Джени изчерпа лимитанови [re: Jennifer*]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано16.11.01 10:47



за носталгични тени Ядецц ! Тъкмо бях решил да пускам нещо подобно ,ама по-обобщено.
Като попрочетох ,обаче ,реших да не го правя- 'ептен ще разгоним младите от клуба !



Тема .... романтичнатъ .......нови [re: Kиpo]  
Автор Бибepoнъ.. (Данонъ..)
Публикувано16.11.01 11:56



тръпка да си син на шефъ на партиятъ ф китен провинциален градец ......
някъф си пикльо дет ф 8 клас ( вече ) си джиткъ чисто нова LADA 1500 S ( с " магнет " ф нея sanyo ) ...ис паважъ ...., а , ф девети ....вече виден мошенник ( пешеходец ) ........

п.п. Малкоту Миме с .........лошу име


Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано16.11.01 11:59



Тъкмо тази сутрин, минавайки покрай Руски паметник ме разсмя надписа Снек бар на едно типично заведение от миналото и ме върна назад към... онези дядовци, които се подаваха от смешни бутки, надвесени над всевъзможни колби с концентрирани цветни течности. Бъркаха в тях с пластмасови черпачета, за да направят неповторими газирани сокове...; към италианската уличка в Пловдив, към френските кифли и ашуретата и разбира се ученическите униформи...





Тема Ти пък,нови [re: woman]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.11.01 14:02



аз ги бях забравила,защото не пия такива бози, но това лято бяха хит сред руснаците в Бургас - менти, вишни, шоколад и не знам още какви боклуци. Тъй че и младите ще видят позабравеното старо.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Така ли?нови [re: nbb]  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано16.11.01 14:09



Имаше един период, в който усилено ги търсих, ей така заради негата, но ми казаха, че ги имало само в някакви си затънтени планински места...
То, старото винаги се връща...



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор sunrise (старо куче)
Публикувано16.11.01 14:12



Zaharni petleta mmmhhhh vkusno
I siropite - sushto vkusni, no tiah sushto gi ima i sega ot niakolko godini.

:-) ot men

carpe diem... noctumque

Редактирано от sunrise на 16.11.01 14:16.



Тема Re: Баретките,нови [re: nbb]  
Автор *aзилит* (непристрастен)
Публикувано16.11.01 14:18



летящи от прозорците,за да могат тези които са ги"забравили" да минат през ситото от даскали на вратата на гимназията и онзи приказен сладолед на Ортам Езар/Пловдив/-който един дядо-турчин правеше в сладкарничката си-с шам-фъстък и лешници.



Тема Re: Баретките,нови [re: *aзилит*]  
Автор злa вeщицa (онази същата)
Публикувано16.11.01 14:52



Ти да не си учила в "Лиляна Димитрова"?
И дългите пристилки, закопчани само донад колената!

По-добре , добре придружена, отколкото зла и сама


Тема Re: Баретките,нови [re: злa вeщицa]  
Автор *aзилит* (непристрастен)
Публикувано16.11.01 15:17



В "Георги Димитров".



Тема Re: Помните линови [re: Бибepoнъ..]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано16.11.01 16:41



Дааа,млекцата "Ягода"бяха гот.Аз също ги пиех в голямото междучасие и се кефех не само заради вкусовите им качества,ами и защото правех напук на майка ми,която категорично беше забранила да ги пия.
Сетих се и за дъвката "Идеал"-наистина беше идеална за правене на огромни балони.Които пък балони правеха подстрижката първи номер задължителна,защото се при спукване се залепяха за косата и веждите

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Така ли?нови [re: woman]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано16.11.01 16:43



На спирката срещу бившия Цигански кореком има една будка,в която продават такива шербети,навяващи спомени.Поне до скоро имаше,де

Все туй копнение в духа...



Тема По мое време,нови [re: злa вeщицa]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано16.11.01 16:46



вече проверяваха дали под палтата има престилки

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Помните линови [re: sunrise]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано16.11.01 16:52



А захарни петлета няма.Чу се,че се продавали на Етъра,та специално помолих девер ми като минава от там да купи за сина ми.Той изпълни молбата ми,но това не са онези петленца от детството ми,ммммммммм...

Все туй копнение в духа...



Тема Да?нови [re: kakata]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано16.11.01 16:55



Ще може ли,като се дотътря в Сф следващия път,да се снимам пред вашата къща?А ако и ти си на снимката,че и ако дадеш и автограф,просто ще литна от щастие

Все туй копнение в духа...



Тема Ми дааа!нови [re: Billyana]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано16.11.01 17:09



Знаеш ли пажът ми какви хубави снимки прави!
На кон ли искаш снимката или в каляската?



Тема Re: Ми дааа!нови [re: kakata]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано16.11.01 17:23



Не,не,просто ще застана няколко крачки зад теб,точно както повелява етикетът, и ще те гледам с обожание

Все туй копнение в духа...



Тема Ти като видишнови [re: Billyana]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано16.11.01 17:30



пАжА
няма и да помислиш за моя милост.

Зради теб ще накарам градинаря да подреже розите, а камериерките да си сложат розови престилчици.



Тема Аз пъкнови [re: Jennifer*]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано16.11.01 17:34



обичах Алтай!:-))) И плодовите млекца сутрин, и киселото мляко в стъклените бурканчета, и лимонадите, дето изведнъж почнаха да правят по гаражи и мазета. И опашки за банани пред показния магазин - половината клас се оказвахме висящи там. И гадния факт, че поне 5-6 учителки живееха в разстояние на две преки от нас, та и до магазина да идеш без престилка, през носа ще ти го изкарат. Проверки за маникюр в часовете по физическо, специална молба да ходя с тъмнозелено яке, масовото събуване на панталони изпод престилките в едни храсталаци преди да минем през контролата в училище. Ха-ха! Бар "Хавана" - когато спряха майка ми (и тогава ми беше до брадичката:-))) да й искат ученическа карта. Помня покриването на нормативи на едни поляни, всички понесли суха храна. "Боооооона сера, бона сера, сеньорина!" на една хижа, еееех! Първото видео на нашата улица и претъпканата стаичка с хлапета, зяпащи "Полицейска академия". А, да! И школата на БКП в твоя град - там горе на хълма:-))), където залюбих Фреди Меркюри. Бягства посред нощ по лагерите, екскурзионни летувания, бригади. Мале, малеее, спрях!

П.П. Сега съществува ли нещо като тогавашната "Детска педагогическа стая"?

- - - -
В купената от теб книга твоя е само хартията.


Тема Re: Ти като видишнови [re: kakata]  
Автор Megan (драка)
Публикувано16.11.01 17:46



че те не си ли ходят с розови престилчици по принцип? )))))))



Тема Не, те са пънкаркинови [re: Megan]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано16.11.01 20:06



Ще ги среша малко за случая.



Тема Re: Не, те са пънкаркинови [re: kakata]  
Автор Megan (драка)
Публикувано17.11.01 00:13



упс. май се изказах неподготвена ))))))))))))




Тема ааахаааа :))нови [re: ннл]  
Автор тaнцyвaщият eлф (вълшебен)
Публикувано17.11.01 00:16



захарните петлета ги помня :))
помня и как татко отиваше в кореком и купуваше за нова година на мен и брат ми по едно киндер яйце, това тогава за мен беше нещо невероятно, бях сигурен, че каквито и дрехи да ми подари майка ми /мразя да ми подаряват дрехи, трябваше да мрънкам с дни, за да ми "подарят" играчка/ все пак киндер яйцето ще го има :)))

и целувките бяха голям лукс :)) ама бяха много хубави, не като днешните, днешните нищо не струват. в смисъл захарните целувки де, не другите
сещам се как на морето леля ми беше купила целувки, ммммммм...



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор тaнцyвaщият eлф (вълшебен)
Публикувано17.11.01 00:36



ама тия неща не са романтични :)
боза, банички и сиропи. по скоро са трагични малко, така ми звучат ;))

тъкмо щях да ви се накарам и видях че безсънната ви е отсрамила поне малко...

то моето поколение е далеч от всичко това, но все пак се чудя...
как пропуснахте да споменете дънките под престилките, бунтарите с дълги коси и мръсни, зли погледи при стригането им?
пропуснахте и Бийтълс, тайното разпространяване на плочи, "Коса", черно-бялото кино, а "Козият рог" и "вървят ли двама"? а "Клетва"?


имало ли го е всичко това или аз пак нещо не съм разбрал?




Тема Re: Ти като видишнови [re: kakata]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано17.11.01 01:02



Ами да,добре ще сториш,не е редно на кадрото да излизат камериеки по Евино облекло

Все туй копнение в духа...



Тема Re: ааахаааа :))нови [re: тaнцyвaщият eлф]  
Авторннл (Нерегистриран)
Публикувано17.11.01 06:21



абсолютно!
днешните целувки изобщо не струват спрямо онези, ама помниш ли? имаха едно такова лъскаво ръбче в долната половинка, бяха крехки, ароматни, леко кафеникави, посипани с мънички парченца карамелени орехи и се трошаха, и се топяха, и се... мммм....
... имаше и много по-грозни от сегашните балони, но много по-желани. те миришеха на токущо отминал двутактов автомобил, бяха в едни такива мърляви цветове и много лесно се пукаха, обаче ние си ги обичахме... : )

имаше и пейки под небрежните бретони на брезите в парка и под косите на върбите. тихи, такива. и бетревожни. нещо като дървени летящи килимчета с извити чугунени крачета, които наистина можеха да те понесат...

имаше и истинско стадо от елени, даже две стада, пак в този градски парк.
единият водач на стадо беше чисто бял, с големи разклонени рога.
... веднъж той доведе стадото си под прозореца на кооперацията, в която живеех като дете и аз веднага почерпих всичките му жени, деца и братовчеди със сутрешната си филия с масло и ягодово сладко.
после идваха всеки ден и накрая мама се принуди да... маже филии за всички : )
... веднъж, когато сменяха рогата си, Белият остави един от тях под балкона ни и тате го прибра...

... после изчезнаха.
изядоха ги, май...



Тема сами по себе си - не.нови [re: тaнцyвaщият eлф]  
Авторннл (Нерегистриран)
Публикувано17.11.01 06:24



обаче са
бяха част, такава... декорна, от романтичните настроения.

... всъщност изобщо не съжалявам за захарните петлета, при положение, че имаше само захарни петлета.
рафаело са къде-къде по-вкусни и може би някой ден, ако съм жива и в свяст тогава де, ще си спомням и за тях с нега... : )



Тема А пажовенови [re: Billyana]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано17.11.01 11:08



по бандажи?



Тема Хм...нови [re: тaнцyвaщият eлф]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано17.11.01 11:24



Да ти кажа, аз нямах касетофон и нямах телевизор. Така и си останах без записи на това, което обичах тогава. Но не успях да обикна "Бийтълс". Хората се събираха с уокмени да ги слушат под стълбището на киното срещу училище, а аз слушах Ингви Малмстийн и Уайт Снейк на едни скали с момчетата. Познай кое е било по-интересно!:-)))

Относно дългите коси - момчетата, нещастните, ги подстригвах аз... Мъкаааааа!!! Но "бунтари" ми се струва силна дума, просто всеки си е с различни желания. Сега кои са бунтари, чудя се - някои на всяка цена гледат да са наопаки. И не знам доколко са важни за младежите собствените предпочитания, на мен ми се набиват в очите някакви напъни за различност.

За филмите - много мътно си спомням някакъв скандал относно "АССА", но не помня кога беше, а и самия филм вече съм го забравила.

- - - -
В купената от теб книга твоя е само хартията.


Тема А, бригадите никак не ги долюбвахнови [re: Megan]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано17.11.01 11:58



и все гледах да уредя неприсъствие. Трудничко беше да се скатаеш.


***


Тема Заповед РД № ххх на Илчо Димитровнови [re: *aзилит*]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано17.11.01 12:03



колко беди ми е донесла. Ако си спомняте, това беше прословутата заповед за затягане на дисциплината относно носенето на униформи, което за нашето училище си беше просто излишна мярка. Бяхме длъжни да носим красивите престилки с бели якички, вензели и емблеми дори и извън у-ще.
Естествено нашият директор прие РД много присърце и що наказания и мъмрения пред строя съм си изкарала.

Горката ми майка, колко я е разкарвал да и каже, че не е редно да ходя с "цивилно" палто. Нищо, че било черно, много било "модерно". А когато ме видя на улицата с белия кожух на майка ми, ох какъв материал си намери. КАк ме води да ме показва на всички класове. Е, само ми качи рейтинга де!

Сега често срещам директора. Прави се че не помни колко чифта обеци ми е конфискувал. За дето ни дебнеше да ни хване в дискотеките - също не помни.


***


Тема Петлетата на Етъранови [re: Billyana]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано17.11.01 12:06



не са готини. Те са си същите от детството ми досега. Онези, за които говорите могат да се намерят и до ден днешен по селските събори. Има ги още. Миналата година купих на дъщеря ми.

А по тези събори едно време имаше едни ветрила (сега има подобни в Lucky Boy) и едни шапки от същия материал като ветрило.

Естествено, най-красивите неща бяха медальони и ключодържатели с Бони М и АББА.


***


Тема Хм, Партийната школа:)) А националните лагер-школинови [re: Бeзcъннa]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано17.11.01 12:09



аз комсомолски активисти? Помните ли ги? Батак, Бяла, Равда... ох, къде ходехме още?

Обучаваха ни на комсомолски работи.
Отваряха ни писмата от и за нас. Ако някой беше написал нещо по-така, гледай какво става пред строя.

На всичкото отгоре учехме хорото "Елено моме" и имахме зачот.
Който не изиграе хоро, няма да си отиде. Ох, как си преплитах краката тогава!


***


Тема Аз не помнянови [re: Jennifer*]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано17.11.01 13:14



какво пих снощи , ти ме караш да си спомня с кой съм се закачала на лагер - школите Все пак помня , че съм ходила де , и че съм се закачала , това е важното!



Тема Кеф ! Джени се издънииинови [re: Jennifer*]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано17.11.01 23:03



Значи ,комсомолка ,а ?



Тема Охохохо,нови [re: kakata]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано18.11.01 02:12



обичам пажове по бандажи

Все туй копнение в духа...



Тема Киро,нови [re: Kиpo]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.11.01 10:57



ти да не би да не си бил от активистите, а ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Не просто редова комсомолканови [re: Kиpo]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 11:53



а комсомолка-активистка, в учкома на цялото училище.

И трябва да ти кажа, че си вършех работата наистина с удоволствие, защото ме бяха избрали моите съученици. Не виждам нищо срамно в това, че не съм излъгала хората, които са ми гласували доверие.

Организирала съм им толкова срещи с известни личности, мероприятия, викторини, конкурси. Не мога да изброя всичко. Наистина се гордея с това.

На лагер-школите също съм гледала да се представя на ниво (без "Елено моме", разбира се).

Да не забравяме, че всички бяхме в ДКМС.


***


Тема Най-малко секретар на дружеството е билнови [re: nbb]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 11:56



Киро, а сега иска да ми вади компромати:)))))))))))))))))

Или пък физкултурник. Имаше и такава длъжност, ако си спомняте:))))


***


Тема Ами "Кореком"!!!нови [re: Jennifer*]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 12:08



Ох какви дънки ми бяха купили от там!!! И с долари и с бонове.

И шоколадовите яйца ги имаше само там, както и бонбонките, които връщаха, вместо да ти връщат центове.


***


Тема Деликатеси....нови [re: ннл]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 12:13



Много хубаво написано! Да! Наистина сегашните целувки не са като онези.

И шоколадовите човечета, които бяха изчезнали за дълго, а сега се появиха дори мутирали като зайчета, мечета и разни други животинки .

А имаше едни миньорки (2 слепени с крем бишкоти). Много обичах майка ми да ме почерпи с такъв деликатес.

Линцерите също ги няма, а много ги обичах.

Имаше и нещо, което ме цапаше в кафяво, затова не обичах да го ям, но не си спомням какво беше то.

Гризините. "Детска радост" (май ги има и сега, но не ми харесват), оризона, слънчогледовите семки в едни хартиени пакетчета - имаше ги по сладкарниците.

Май само меденките са същите.

И аз не съм същата, вече не обичам сладко.


***


Тема Тогава срещи и мероприятия,нови [re: Jennifer*]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано18.11.01 12:17



а сега - виртуални сватби, купони - вярно е че те бива.



Тема Ма тъй де,нови [re: Jennifer*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.11.01 13:51



аз бях физкултурник и туристически организатор. За тази длъжност не се изискваше много да се приказва, а да се действа. Най-хубави спомени са ми останали от лагер-школата на Мальовица.
Младите само могат да съжаляват, че не са закачили от тези времена.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема То и аз съм била в тазнови [re: Jennifer*]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано18.11.01 14:21



организация ама най се кефехме да гоним активистките по плаца на военния лагер!
Все пак ина доста по-сложни хора от "Елено моме"



Тема Пушенето скришомнови [re: Jennifer*]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано18.11.01 16:31



Навремето се криехме като пушим. Ееех.....



Тема Важно е да иманови [re: kakata]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 18:23



веселба и купон!

Благодаря за високата оценка:)))


***


Тема По-трудно отнови [re: Гълъбицa]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 18:23



"Елено моме" няма


***


Тема Обаче сега тези, които пушехме скришомнови [re: Xypodilec]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 18:25



сме заклети непушачи.
Онези, които не пушеха и не бяха отнесли ни едно наказание, сега пушат като печки и много се забавляват да ми припомнят каква "заклета" пушачка съм била зад храстчетата в парка.


***


Тема Преглед на марша и строевата песеннови [re: Jennifer*]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано18.11.01 18:30



с "Шумете, дебри и балкани" и разни други. Стройни редици. Всяка сутрин вместо физзарядка - упражнения за прегледа.


Директорът и учителят по физ. в-е строго бдят редиците да бъдат по конец и все забелязват когато някой оплете стъпката.


***


Тема хихихинови [re: Jennifer*]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано18.11.01 18:57



кой не знае да тропа хорца

При това е лЬОбимото хоро на модератора тука Така , че по добре вземи някой да ти покаже барем най-леката версия на елениното , щото иначе не вървиш!



Тема Re: Преглед на марша и строевата песеннови [re: Jennifer*]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано18.11.01 20:09



При нас разбраха, че много сме зле и смениха утринната гимнастика с хора. Стана голяма лудница :)))



Тема Re: Преглед на марша и строевата песеннови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано18.11.01 23:32



Само девойки в строя.Накрая дори ни купуваха еднакви обущенца-за да сме красиви и за да тропаме ефектно.

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Обаче сега тези, които пушехме скришомнови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано18.11.01 23:38



не само зад храстчетата,ами и в тоалетните в училище попушвахме.И това в уж елитна гимназия.Имахме една другарка по химия,която редовно отскачаше до тоалетната,намираща се непосредствено до нейния кабинету,когато закъсваше за цигари.Докато я разберем,че не е цербер,доста цигари изгълтахме

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Помните линови [re: Billyana]  
Автор sunrise (старо куче)
Публикувано19.11.01 01:37



Viarno e che gi niama togavashnite .... jalko


:-) ot men

carpe diem... noctumque


Тема Сънси ???нови [re: sunrise]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано19.11.01 01:46



Няма ли там момченца в тъмните тевтонски лесове ,та си опряла до среднощната романтика в 02.00 ?
И това ,че не се обади лятос няма да го забравя ,да знайш ! (((


Как си ,инак ?



Тема Да пушим в тоалетната?нови [re: Billyana]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано19.11.01 18:59



Ъпсурттт!!! И ние бяхме елитно училище! Невъзможно. Само навън и задължително обезмирисване преди да влезем.


***


Тема Re: Да пушим в тоалетната?нови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано19.11.01 22:59



Само в тоалетната на последния етаж,в дъното на коридора,до кабинета по химияИ то само в муждучасията преди определени часове

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Аз пъкнови [re: Бeзcъннa]  
Автор CИBИPЪC CHEЙП (димящ)
Публикувано20.11.01 08:17



НЕ!Сега ДПС не е детска педагогическа стая а движение за права и свободи ха ха ха но сериозно казано сега ги оставят да се доотракат та да ги прибират когато порастнат.

питай и ще ти се отговори


Тема Много разпуснато са ви държали!:)))нови [re: Billyana]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано20.11.01 10:56



И сигурно сутрин не са ви проверявали на вратата дали сте с емблеми и дали са зашити здраво, а не закрепени.
Дърпаха всяка една емблема с надеждата да се откъсне в ръцете им, но ядец! Майка ми както я бива в зашиването на емблеми... никой не можеше да откъсне моята!


***


Тема Re: Много разпуснато са ви държали!:)))нови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано20.11.01 14:42



В подгответо ходихме с мантички и ни проверяваха дали емблемите са здраво зашити.В осми клас въведоха новите униформи,на нашата гимназия се падна най-кошмарната-дълга пепитена пола с плоха отпред и невъобразимо гадно червено сако.И бяла ризка,добре,че нямаше жабо.За това удоволствие се одрънкахме 50 лв,а това по онова време си бяха пари.И какво,след 3 месеца дойде слободията и отмениха униформите.Популярните дами,готините,започнаха да се състезават коя какво да си окачи,за да бъде още по-ефектна и популярна.А някои други само подсмърчахм-поради липса на финансови възможности и природни дадености.Само с един акъл за никъде не бяхме

Все туй копнение в духа...



Тема Re: Помните линови [re: Jennifer*]  
Автор turbulent (vision)
Публикувано20.11.01 17:12



Да, в корекомите имаше освен вкусните шоколадови яйца и така примамливите за времето си електронни игри .
А относно училището .... ,спомням си (освен всичко казано от вас досега) и пионерските и чавдарските връзки Още са ми любими . А дружинските съвети, отряди ... моя беше "Седемте Ястребинчета" много сладко .Колкото до бригадите - ... мнооого ми харесваха ,и екскурзиите,лагерите..А най интересна беше сутришната гимнастика-ведрина ,в разграфения с бели точки двор на училището.
А сега се сещам и за 'детските закуски' ,няма ги вече.От тия долнопробни ментете на пазара направо ми се гади
И сладоледа във вафлените фунийки го няма вече или поне не е същото!
А като си помисля май и Тодор Живков със знаменцата ги няма вече .

Бръм ,бръм.


Тема намерих!!!!!!! ИСТИНСКИ целувки намериххх!!!нови [re: Jennifer*]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано20.11.01 19:22



... обаче... пак не е същото :(
дали... от снега в косите... нещо... а?....

но целувки ИМА!
ъммм значи, на "раковска", в една мърлявка закусвалничка, досами пицарията ... там... "амарето" ли беше, каква беше тази пицария... а, да, "амарийн".

истински целувки, с орехи отгоре, и големи и пухкави... : )



Тема А можеш ли да изброиш 7те ястребинчетанови [re: turbulent]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано20.11.01 21:25



Аз защо помня само Стойне Калайджийски:((((((

Имахме и много хубави калпачета - пак пионерски и чавдарски.

А когато Папандреу дойде на посещение у нас, какво посрещане им бяхме организирали на него и на Т. Живков. Строени отстрани на пътя - почти извън града. В най-големия студ (нещо като днешния), но съблечени по бели блузи и черни (тъмносини) поли. Тогава бяхме комсомолки и нямахме връзки.

Бяхме инструктирани многократно, да не би някой да забрави, че като минат лимузините, трябва да размахаме цветята.

Само префучаха покрай нас, а ние отнесохме по една хрема, за която дори бележка за извиняване на отсъствия не откачихме.

А, а пък къщите край маршрута на величията бяха пребоядисани. Понеже времето не им стигна, облицоваха ги с плат.

Така съм посрещала аз държавни глави в БГ!


***


Тема Асфалтираните малинени насаждениянови [re: turbulent]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано20.11.01 21:41



са си класика и ненадминат чалъм и до днес!

На всичко отгоре съм губила бас заради тях!

Дали ще повярват нашите деца, ако чуят подобна глупост!


***


Тема Re: Много разпуснато са ви държали!:)))нови [re: Billyana]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано20.11.01 21:55



А, ти по-късно си била ученичка от мен!
Аз си изкарах цялото у-ще в строг контрол на униформата.

Училите в тригодишни СПТУта вече имаха бебета, а ние с мантите и всички други работи по нас. Строго охранявани да не ни загледа някой.


***


Тема я и аз да си дам приносанови [re: HeOHeЛ]  
Автор тaнцyвaщият eлф (вълшебен)
Публикувано20.11.01 22:36



към захарния въпрос, все пак съм работил в склад за всякакви сладки боклуци ;)))

истински целувки нямахме, само пакетирани дето бяха боклук. сигурно в онази сладкарница сами си ги правят. май се сещам къде е... :))
та целувки вече няма като тези от преди, но пък от около година един пич започна да произвежда линцери. не ги знам какви са били предишните, но тези са подгизнали от сироп, с много шоколад и адски сладки, топят се в устата и като хапнеш 2 ти става тежко и са страхотни. симпатягата който ни ги докарваше всеки път оставяше един кашон за дегустация и с персонала го изяждахме хихихих



Тема Re: Много разпуснато са ви държали!:)))нови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано20.11.01 23:06



Завърших 93-та.
От моя клас/27 души/ само три сме омъжени и имаме деца.Останалите самотни го раздават.Явно е имало не строг училилен,ами строг домашен контрол,който е довел да деформации във възприятието на света


Все туй копнение в духа...



Тема Хм ...а дали не е било от обратното ?нови [re: Billyana]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано21.11.01 09:59




Може да са опитали от меда на живота,да им е харесало и да искат да си подсладят още...



Тема Ти ся кво,..нови [re: Kиpo]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано21.11.01 13:27



Искаш да си призная,че съм будала ли?

Все туй копнение в духа...



Тема Охо! А пък азнови [re: Billyana]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано21.11.01 15:32



завърших 1987.

Ей го, издадох си годинките! Ама не ми личат!


***


Тема дай снимков материалнови [re: Jennifer*]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано21.11.01 23:01



Няма нужда,вервам,вервам

Все туй копнение в духа...



Тема Re: А можеш ли да изброиш 7те ястребинчетанови [re: Jennifer*]  
Автор turbulent (vision)
Публикувано22.11.01 14:54



:))) Да ти кажа и аз за него се сетих,защото ми го припомни,иначе не си ги спомням

Бръм ,бръм.


Тема Re: А можеш ли да изброиш 7те ястребинчетанови [re: turbulent]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано22.11.01 15:41



Така започна да ме човърка. Стана като със случая 5мата от РМС.
Тях ги изброихме, ама ястребинчетата... а това беше един от най-лесните въпроси да влезеш в ДКМС.


***


Тема Re: А можеш ли да изброиш 7те ястребинчетанови [re: Jennifer*]  
Автор turbulent (vision)
Публикувано22.11.01 22:03



Пък да не се окаже ,че сме били ж един отряд?

Бръм ,бръм.


Тема Re: А можеш ли да изброиш 7те ястребинчетанови [re: turbulent]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано23.11.01 14:15



Може да ти падна в очите, но изобщо вече не се сещам как се казваше моят отряд.


***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.