Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема кой танц обичате да танцувате?нови  
Автор magnet (i az kato vas)
Публикувано06.10.01 21:13



това по повод темата на джени...мисълта ми се отвя назад във времето....
как са се носили някога в ония ми ти бални рокли ...и всяко уважаващо себе си момиче не е можело да бъде представено в обществото ,ако не е владеело всичките му там стъпки и стъпчици.

...а на мен от доста време ми се иска да се запиша в някой клуб по танци,за да се науча да танцувам самба,румба и другите латино стъпки,но не знам къде в софия да го направя

та в този ред мисли ми се ще да ви попитам - обичате ли да танцувате?и кога сте се развихряли за последно - преди ден,месец или...




Тема Re: кой танц обичате да танцувате?нови [re: magnet]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано07.10.01 00:32



Дали обичам ли?!!ОБОЖАВАМ да танцувам!!!
Оставям се на музиката да ме води,потапям се в нея,изпадам в нещо като транс,освобождавам се от напрежението,наслаждавам се на ритъма,на движенията на тялото си..
Кога ли ми се случи за последен път?Май беше на едно новогодишно парти.Тоооооолково много беснях,а бях вече бременна в третия месец.
Но пред мен са се отворили нови хоризонти-в петък отивам на парти с чудесна компания,танците до зори не ми мърдат.



Тема После да разказваш!нови [re: Billyana]  
Автор Edna (тя която)
Публикувано07.10.01 10:28



Я кажи сега, каква рокля приготви-ще шумоли ли?



Тема Аз обичамнови [re: magnet]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано07.10.01 11:43



да танцувам и то много. Едно от любимите ми неща е ходенето на дискотека. Танцувам и вкъщи. Основно обичам по-темпераментните и екзотични танци.

И аз всяко лято, когато съм по-свободна се заканвам, че ще се запиша на курс по такива танци, ей така заради времето, което ще си бъде само мое и ще се покълчотя на воля. Обаче като дойде лятото, установявам, че и тази година няма да стане, защото танците започват в 17,30 - НАЙ-ГОЛЯМАТА жега. В залата за танци няма баня, и още 10 причинки, но основната причина е че ме домързява.

Последното ми танцуване е с дата 5.10.2001. Добре се наподскачах.

Между другото, забелязала съм че по-пълничките танцуват много хубаво. Да не им се надяваш! Откъде вземат тази скокливост и темперамент! Винаги са ме учудвали. Всъщност, вече не чак толкова.


***


Тема Кан-каннови [re: magnet]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано07.10.01 14:57



може ли да танцува някой? Много ми харесва, обаче е много труден, а и синхронът е много важен. И шпагат не мога да правя.

А разните му там полки, кадрили, менуети много ме кефят, но не ги мога. А и нямам музика да тренирам, нито пък има откъде да науча стъпките.


***


Тема Re: кой танц обичате да танцувате?нови [re: magnet]  
Автортaнцyвaщият eлф (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 20:23



ами както може би се вижда от името ми обожавам да танцувам :)
последно се бях развихрил вчера, въпреки загубата на националния, която не успя да ми развали настроението. а развихрил е много точно, защото като танцувам изобщо не ми пука как изглеждам, скачам си и си размахвам ръце до насита като внимавам само да не настъпвам другите около мен /което би било доста опасно като се има предвид, че съм бая тежичък/.

"...а на мен от доста време ми се иска да се запиша в някой клуб по танци,за да се науча да танцувам самба,румба и другите латино стъпки,но не знам къде в софия да го направя "

мисля че наскоро гледах плакат на школа "дъга" за спортни танци. оглеждай се като минаваш по улиците, на доста места съм забелязал такива обяви.

ако наистина искаш да се запишеш мога да ти дам координатите на учителя, при който аз ходих за няколко месеца в началото на тази година. заниманията се провеждат в едно училище в Банишора /съвсем близо до централна гара/, групите са не по големи от 10 човека /обикновено са по малки/ и е наистина страхотно.
лятото нямаше занимания, а аз поне засега не съм подновил танците защото дамата ми няма време в момента :) пък и ми се иска да пробвам наистина да тренирам сериозно, а не само за удоволствие, казват че състезанията били голяма тръпка, макар че ще трябва доста време да мине за да стигна до състезание :)
при първа възможност смятам отново да се запиша, ако се интересуваш ще ти кажа като намеря подходяща оферта :)

между другото латино танците нямат нищо общо с дискотеката и с това, което може би си представяш, но лично за мен бяха огромно удоволствие. много зависи и с какъв кавалер/дама си (честно казано не разбрах ти момиче ли си или момче). най добре е да е добър твой приятел/приятелка, ако ходиш на танци с гаджето ще се изпокарате на втората седмица :)
ако си момче няма да имаш проблем с дамите, защото на танци се записват много повече момичета.

що се отнася до развяването на балните рокли - класическите танци са доста трудни, има плътен контакт между партньорите и ако не си подхождат напълно по височина става много смешно - примерно аз имах проблем с класическите танци защото съм висок, правя големи крачки и в крайна сметка дамата не танцува, а аз я нося :))
освен това мисля, че трябва да си наистина добър за да ти донесат истинско удоволствие класическите танци :) докато се учиш е по-скоро смешно :)

и накрая да спомена за разликата между спортните и латино танците /мисля че ти ги бъркаш малко/, за латино танци се сещам за клуб Червило, сряда вечер от 20.00; не съм ходил, но съм чувал че е хубаво, макар че май нямало съвсем начинаещи там.
друга алтернатива е школата на Памбос - един грък. Намира се на мария луиза съвсе близо откъм страната на женския пазар като тръгнеш от лъвов мост /мисля че беше Мария Луиза 17, но не съм сигурен, във всеки случай си пише отвън/. ходих веднъж там, но честно казано не ми хареса особено. та на тези места май има само латино танци, няма класически, тренират и салси разни май, не знам със сигурност, но са много по свободни отколкото спортните танци

е доста дълго пояснение написах :)
само да завърша - ако наистина ти се иска да се танци, действай :))
няма какво да си фантазираш, най малкото опитай :)
сега му е времето



Тема Да попитамнови [re: тaнцyвaщият eлф]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано07.10.01 22:49



ти си отговорил на моята приятелка magnet, а аз се намесвам малко неучтиво. И аз това си го мислех - как стои въпросът с кавалера. Понеже исках да се запиша на танци, вместо да ходя на аеробика или да спортувам. Обаче там сигурно танцуването става по двойки.

Аз:
1. не виждам кой мъж ще се запише на танци, следователно едва ли има кавалери.
2. не искам да танцувам с чужди мъже.

Как ще отговориш на горните неща, Елф?


***


Тема Re: Да попитамнови [re: Jennifer*]  
Автор тaнцyвaщият eлф (вълшебен)
Публикувано07.10.01 23:01



1. аз съм мъж и се записах на танци значи има кавалери. друг въпрос е че бях единственият кавалер в моята група, но по принцип наистина има кавалери.
2. какво означава "чужди" мъже? :)) понятието чужд предпола използване и на понятието "свой". подобни собственически отношения не са никак приятни поне за мен.
отговорът е много прост - танцуваш си с "твоя" мъж. или танцуваш с жена (при нас някои момичета играеха мъжките партии, но групата ни не беше напреднала и тренирахме само за удоволствие, ако искаш да ходиш по състезания трябва да си намериш кавалер). или танцуваш сама - учителят ти показва стъпките и ти ги научаваш. примерно стъпките на валса си ги учиш сама преди да танцуваш с кавалер или кавалерка. друг въпрос е защо са ти тези стъпки след като никога няма да танцуваш с мъж (освен ако Твоят мъж също не ги научи :))


мисля че танците са си спортуване и то доста по уморително от аеробиката, така че добре си се насочила :)
хващайте се с магнета и отивайте на танци :) само трябва да се разберете коя да танцува мъжката партия :)



Тема Re: Да попитамнови [re: тaнцyвaщият eлф]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано07.10.01 23:25



Мъжко присъствие 1:10 не е никакво присъствие, пък дори и този мъж иначе да си става за 10 жени, там на танците как ще се клонира на 10?

Аз исках да ходя на танци за да се махна от всички ангажименти и да си остана сама. Не ми трябва мъжът ми там.

Танцуването с жена -

Не мога дори да си го представя! Още по-малко пък да изпълнявам мъжката роля! Леле!

С magnet можем да отидем да танцуваме заедно, но в някоя дискотека, ако и тя е съгласна, но иначе сме от различни градове и няма как да стане. Но и аз вече нямам време за танци. Само си размишлявам на глас. Но ти даде много ценна информация! Благодарим ти!


***


Тема Re: Да попитамнови [re: Jennifer*]  
Автор тaнцyвaщият eлф (вълшебен)
Публикувано07.10.01 23:35



допускаш много голяма грешка, че обобщаваш без да имаш какъвто и да е опит в тази област :)
когато се УЧИШ да танцуваш няма фул контакт и не бих казал че е особено еротично. при класическите танци контактът е по близък, но пък там можеш да си учиш само стъпките, не е задължително да танцуваш с момиче. е разбира се аз не бих танцувал с мъж, но както казах можеш сама да си танцуваш.

виждам, че само си разсъждаваш, защото дори си противорчиш - от една страна не искаш да танцуваш с други мъже, от друга не щеш и с твоя, от трета се оплакваш че нямало достатъчно кавалери...
тц тц тц или и ти не знаеш какво искаш или нямаш никакво намерение да ходиш на каквито и да е танци и само си чешеш езичето, т.е. пръстите


пс - това в дискотеките няма нищо общо с танцуването :)
ако трябва да го определя с една дума тя ще е - поклащане :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.