Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нищо конкретно, никакви ообщениянови [re: Xypodilec]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано15.09.01 23:00



ти чети, може пък ти да разбереш.



Тема Това ли намери да ми пожелаеш?нови [re: EOA]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано15.09.01 23:03



Аз съм от най-изглупяващата порода.



Тема Нали искахте историйка с изглупяване, ето:нови [re: kakata]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано17.09.01 00:18



При това съвсем, съвсем прясна. От преди малко. Причината за изглупяването ми да се търси в контекста на темата.

Днес следобед отиваме на разходка с дъщеря ми, но като никога аз съм с 2 празни ръце, нямам джобове и не нося нищо освен ключове. Започнахме да берем сухи цветя за есенна икебана, когато моето момиче забеляза, че навсякъде е пълно с охлювчета. Разгледахме ги и установихме, че всички до едно са мъртви. Изсъхнали вероятно от горещината. На дъщеря ми и хрумна блестящата идея, че можем с тях да украсим някоя чаша или кутия. Решихме, че ще събираме, но започнахме да умуваме в какво да ги сложим. Къде? Къде? На дъщеря ми в чорапчетата: тя слагаше в едното, аз в другото. Докато събирахме и обсъждахме какво да направим, мен не спираше да ме гложди мисълта, че не знам тия пусти охлюви защо измират през есента. Или пък са излезли да се размножават ли? Чудех се, чудех, но по-късно чуденето ми се прехвърли върху това как да ги залепим. С лепило не стана. И тогава ми дойде гениалната идея да направим кантове и орнаменти с пластелин върху кутия от течен шоколад и върху пластелина да налепим охлювите. Стана нещо разкошно! Толкова горди бяхме! Арт галериите пасти да ядат! Обаче останаха страшно много охлювчета. Решихме, че и утре е ден, а междувременно ги поставихме в стъклен съд до аквариума, възхищавайки се колко красиво ни аранжираха интериора. Дотук си идиличната картина.

Сядам аз да гледам филма. Дъщеря ми спи, а мъжът ми го няма в града. В един момент се чува “Чук!” Аз подскачам ужасено, но се успокоявам – паднало охлювче от вазичката. Голяма работа! След малко пак: “Чук!” Сърцето ми се свива в ужас, но спокойно – ново охлювче. И като започна едно “Чук!” “Чук!” “Чук!”

Озадачих се много защо падат, нали пластелинът ги държеше добре. След малко започна да се чува “Чук!” “Чук!” “Чук!” и откъм аквариума. Като погледнах, онемях: една армия от охлювчета беше плъзнала и някои войници с вирнати рогца вече бяха изминали доста голямо разстояние (охлювите се движели бавно! Дъра-бъра! Не вярвайте на енциклопедиите!). А останалите им побратими в стъкления съд го правеха да изглежда все едно, че е пълен с нещо кипящо. Какво да прави човек в подобно положение, освен да предприеме бърза акция по събирането. Едни събирам, други излизат (пак повтарям, не вярвайте и дума на книжките, че охлювите били бавноподвижни). Абе повторих епизода с баба Цоцолана от “Патиланско царство”.

Та събрах охлювите аз и погледът ми се спря на шедьовъра, на нашата гордост на масата – красивата ни ваза. Заболя ме сърцето, като си помислих, че тези “украси” се борят да излязат, а пластелинът ги запушва. Веднага ги отлепих, обаче онези пак напират да излязат. Какво да ги правя! Сама съм вкъщи, да изляза – страшничко и то доста. А горките охлювчета ми напомняха на хората, които се бореха изпод развалините във филма…
Ами накрая броих “Мечка страх, мен не страх” и притичах да ги изхвърля в градинката пред нас. Много е вероятно да не съм предизвикала някоя екокатастрофа, защото из нашенско няма пукнато охлювче, но сега снабдих тревичките с огромно количество рогати. Клюкарките е невъзможно да са пропуснали момента, но утре най-вероятно ще ми отравят обвинение за изхвърляне на боклук в градинка. Пак без вина виновна, както винаги!

И цялото ми това изглупяване заради пустата любов. Ама като ме настройва така творчески, какво да направя!

***


Тема Re: Да попитам,нови [re: kakata]  
Автор Edna (тя която)
Публикувано17.09.01 13:09



Чете ли на Милан Кундера - Шегата?
Ако не си, да ти я донеса в четвъртък, ако идваш? Или ще се откажеш завинаги от историите с неочакван край.... или може и да те вдъхнови за нашенска такава история.



Тема Ще ти бъда много благодарна,нови [re: Edna]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано17.09.01 13:41



Но в четвъртък пътувам от Шумен към София и не знам дали ще съм в състояние да се довлека вечерта на купона.
Не пречи, обаче, да посетим ситняковската бира-скара през уикенда, нали?



Тема Re: Щенови [re: kakata]  
Автор Edna (тя която)
Публикувано17.09.01 16:28



С удоволствие и на Ситняково! ама книгата е страхотна! А историйки ще разкажа и аз, ама в по- освободено от деца-навлеци време.




Тема Авми дано се върна навреме отнови [re: Edna]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано17.09.01 21:36



бая далечното пътешествие, та да се видим на купона в четвъртък. Иначе, за интересна книжка съм винаги готова. Така че, моля, пази ми я.
Абе с тия истории, май само аз разказах две и Нова - една, нищо пикант, значи, а само обещания, обещания....



Тема Да отговоря,ама в чисто теоретичен план денови [re: kakata]  
Автор MMMAM (наивник)
Публикувано18.09.01 07:09



Ако е вярно че:
"Любовта взема ума на онзи ,който го има и го дава на онзи,който го няма."
То би трябвало да се наблюдава и обратното на описаното от теб.Хора които си се смеят без причина(и какво още беше там),да се държат нормално след влюбването си.Аз съм наблюдавал един -два такива случая.Но това е малкко,за да затвърди сентенцията.
Поздрави от мен!

Зъб за з... усмивка,
око за обич


Тема Хе-хе! Поясни това с усмивкитенови [re: MMMAM]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано18.09.01 14:40



Че аз го имам този навик да се размечтая и да си се усмихвам сама!

Ох, боже! Всички симптоми при мен дошли!

***


Тема Ами ще ти кажа нещо практическо...нови [re: kakata]  
Автор Air Force (земя-въздух)
Публикувано18.09.01 15:50



...не знам да ли бях влюбен, защото тогава умът ми беше излязъл на разходка някъде.

Първият път се усетих чак когато се намерих на земята и усетих с опипване цицината, която ми се беше образувала от удара в един стълб, момичето с което се гледахме и след като се разминахме прихна от смях.

Вторият път беше в планина Люлин, бяхме опънали три палатки. Запалихме огън и почнах да пека някакви шишове, с тогавашната ми приятелка почнахме да разменяме горещи погледи и...края на анцунга ми се подпали.

Още не съм сигурен обаче, дали бях заблеян или влюбен.


Ловът на вещици започна!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.