Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Затворете очинови  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано12.09.01 14:10



Затворете очи и си представете големите зелени ливади..тези които са били там преди да го има Ню Йорк... Затворете очи и си представете как човека който обичате тича през тези ливади и разперва ръце за да ви прегърне...

Затворете очи... и си представете как сте на авиогарата и очаквате любимия ..човека който не сте виждали с месеци и ..самолета му идва на време и вие го прегръщате - стисвате го силно и го целувате...

затворете очи и си представете как семействата с деца стоят пред телевизора и майките натисват копчето и прехвърлят на анимационния канал и разрешават днес на децата си да гледат телевизия до късно защото просто са в добро настроение...

Затворете очи и си представете как прекрасните очи на вашите деца шарят палаво и се чудят каква беля да извършат...

Затворете очи. Моля ви. И си представете това което искате да видите.един свят бе болка, без мъка, без раздели, без смърт и без наказания.

Затворете очи. Моля ВИ!

Моля ви, знам че сте развълнувани и засегнати. И мен ме боли. Но затварям очи и се опитвам да мисля за щастливите неща в живота.Моля ви направете го и вие. Нека заредим света с положителна енергия, нека не таим в сърцата си омраза.Моля ви.
Никой не е роден зъл.Зли стават хората когато са наранени.Зли ставаме в желанието си за мъст.

Разстроени сте. Но затворете очи..И мисляте щастливо.Нека променим света мислейки че всичко в тоя свят е прекрасно.


Ето аз затварям очи. И самолета полита към България... Няма отлагане, няма забавяне, полета е по разписание......
Разтварям очи и се втурвам да прегърна съпруга си.Той повдига брадичката ми и ме целува ...

Повярвай те не ми е леко в момента. Но трябва да го направя. Защото вярвам че ако мисля положително ще се случват хубави неща.
Току що му обещах че неговия боинг ще литне над океана и ще се приземи безпроблемно при мен.

И сега затварям очи и започвам да мисля за най-силно очаквания момент в живота ми.Изгонвам страха...И ето я голямата зелена ливада и как детенцето ми се търкаля със съпруга ми в тревата...

МОля ви.Не казвайте нищо.просто затворете очи. И мечтайте. Нека променим света мислейки щастливо. Нека се усмихнем през сълзите си. Заради тези които обичаме.Заради холядите децакоито останаха без родители.Заради това да не се случи утре.Заради това да няма отговор на удара. Заради обезъмелите фанатици да не обузумяват отново.

затворете очи и мечтайте..за щастливи неща



Тема Не! Не може така!нови [re: [desi]]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано12.09.01 15:54



Деси, много хубаво си написала постинга, но тези неща НЕ МОГАТ да се решат със затваряне на очи! В никой случай това не е решение!

Вярно, оттук не мога да помогна кой знае колко много, но може пък 3 -4 човека да прихванат от мен желанието да се реагира. Винаги да се реагира. Защото утре тези поляни, за които пишеш може да са всяко едно местенце по Земята. И така докато има безнаказаност. Трябва да се търси най-строго сметка от такива изроди. Пълна изолация за тях и най-тежко и мъчително наказание, изпълнено публично. Да видим последователите им колко кураж ще имат за следващи действия. Средновековно решение, но подобаващо.

***


Тема Re: Не! Не може така!нови [re: Jennifer]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано12.09.01 16:02



в момента гнева не дава полезни съвети.повярвай ми... аз съм пряко засегната от това което става и болката ми е голяма.

Но и да плача и викам нищо няма да се промени. Както и да реагирам от тук :(

Затова се моля.И вярвам че ако мислим така всички и се молим ще странат всички хора по добри.Защото хората са добри в сърцата си...и всички можем да бъдем такива.просто трябв да искаме.отмъщението не помага..реакция..ми ако бях там щях да помагам на хоратя или поне да успокоявам роднините им...

но сега просто само да мечтая мога.Да затворя очи и да се моля това да не се повтори.



Тема Re: Не! Не може така!нови [re: [desi]]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано12.09.01 17:04



Не, аз не говоря за отмъщение, а за възмездие и назидание. За да знаят хората, които сега празнуват и които поддържат тероризма, че така безнаказано не може да се прави каквото и да е.

Казваш: "Защото хората са добри в сърцата си...и всички можем да бъдем такива." Уви, Деси, съвсем не е така! И вчерашните събития го доказаха. Хората съвсем не са еднакво добри. А с молитви само срещу тероризма не може да се води борба.

Знаеш ли, от няколко дни насам всяка сутрин докато пия кафето си, виждам едно и също: терористични атентати в Израел. Стрелят по училищни автобуси, загиват невинни хора. Пия си кафето и гласно изразявам възмущението си. Абе, казано на чист БЕ - направо си псувам. Мъжът ми започна да се дразни и да ме пита какво ме интересува толкова. Отговарях му: "Интересува ме, че дават пример на други терористи по света".
"Учителски глупости!", естествено казва той.
Вчера обаче той нахълта вкъщи с думите: "Ти беше права!"

Нищо не можем да направим, но не бива да си мълчим и само да се молим.

А като гледам колко са обучени хората там да реагират в бедствени ситуации..., каква техника и консумативи имат. Не ми се мисли, ако подобно нещо се случи тук какви мерки ще се вземат. Че тук дори достатъчно пяна за гасене няма...

Деси, аз не съм жесток човек, никого не съм удряла дори. Уж не съм расист, но просто разбрах, че има хора дори около мен, с които не можеш да се разбереш с блага дума и усмивка. Наистина не може. Аз разсъждавах също като теб, но вече не. Не и в такава ситуация.

поздрави!

***


Тема Дженифър, наистина ли го мислиш????нови [re: Jennifer]  
АвторA. (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 17:11



Някой ще може да натрие на някого носа. И после - "Да видим последователите им колко кураж ще имат за следващи действия. "
Уви, сигурна съм, че ще имат кураж. И ще стане такова чудо, дето никога не е било. И невинните жертви дадени вчера ще се превърнат само в капка в морето от загинали.
Дано не се случи! Дано все пак се едната страна се окаже достатъчно силна, за да удържи гнева. Дано!



Тема Естествено, че го мислянови [re: A.]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано12.09.01 17:24



Естествено, че тлябва да бъдат разкрити извършителите и организаторите и наказани най-най-строго в публичен процес, който да бъде предаван от всички сателитни канали!!! Всички трябва да са наясно, че не може безнаказано да правят подобни неща.

Учудвам се, че има хора, които не мислят така!
Когато се стреляха в БГ бандитите, искахте да се спре престъпността, нали? С какво това е по-различно? След като е престъпник, трябва да си получи заслуженото. Защо само да се молим! Не виждам какво ненормално съм си помислила, всъщност.

Поздрави!

***


Тема Re: Естествено, че го мислянови [re: Jennifer]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано12.09.01 19:20



Да права си... както и да е - аз имах и нещо друго предвид.

Но това че може да стане така да накажат доста невинни хора за ради грешките на няколко не те ли плаши?

допускам че е съм с "акъла си много в момента и момже би не те разбирам... май мисля в момента само за боинга 747 който ТРЯБВА да лети и каце безпритятствено следващите 20 часа...

И мисля докато лети да мисля само хубави неща.Колкото и да ме е страх. Важното е че излетя вече.Ето това си е цяла победа нали?:)

И в момента неможеш да ме убедиш че тази малка победа не е защото мисля "щастливо" .

Ама..влюбена му работа , поне едно и се радвам- че ме държи с години. И ми помага да съм силна в моменти като този.



отивам да си гушна хлапето.. И тази нощ да мисля само хубави неща. И да изгоня страха.



Тема Re: Естествено, че го мислянови [re: [desi]]  
Автор (Черна котка)
Публикувано12.09.01 22:41



Ще лети безпрепятствено! Пожелавам ти го с Вяра!
Вярата в доброто сбъдва желания. Вярвай и ти!



Тема Ей, миличко!нови [re: [desi]]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано12.09.01 23:56



Не затворих очи. Истината се посреща с ОТВОРЕНИ очи. И видях - една поляна, на която сте ТИ и ТОЙ. И се целувате!
Хайде сега затвори очи за сън и се отпусни - байно Маг ще те пази!
Искам на тоя свят да има САМО ЛЮБОВ! И с това най-страшно оръжие да победим цялата омраза на тоя свят!

Quot homines, tot sententiae.


Тема Re: Затворете очинови [re: [desi]]  
Автор sunrise (старо куче)
Публикувано13.09.01 01:43



Spored men ne moje da se opraviat neshtata po tozi nachin, nadiavam se samo da se vzemat razumni reshenia ot koito niama da stradat mnogo hora, a samo tezi koito sa otgovorni za sluchiloto se i tezi koito gi podkrepiat.
Ako teb fantaziite te uspokoiavat, togava si zatvori ochite i gi misli, a az ti jelaia vsichko nai- dobro i sum ubedena che shte ste pak zaedno, jelaia ti go ot vse surce.

:-) ot men

carpe diem... noctumque



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.