Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Едно старо писмо  
Автор mira_6557 (непознат)
Публикувано01.09.01 17:07



Здравейте непознати приятели.Простете, че влизам неканена във вашия свят.Няма да е задълго.Само колкото трае една банална история.Та така...
Осмелих се най-после, след години в личната си черупка, наречена тристаен панелен апартамент - гордостта на средностатистическия българин, да почистя един отдавна забравен и трупащ боклуци килер.И там го намерих.Писмото.Малка смачкана топка набутана в ъгъла на стара чанта.Прочетох го.И отново.И отново.И си спомних времето...

"...Излезе сутринта рано.Дори за кафе не остана.Остави ме разплакана, тъжна, сама.Изтичах след тебе с надеждата за малко топлинка докато се върнеш.Толкова малко исках.Ридаех на гърдите ти, а усещах как тялото ти се стяга, как искаш да ме отблъснеш, да тръгнеш.И веднага да забравиш за мен.
Толкова високи са стълбите към пустия апартамент...
Денят минава...Искам да напиша нещо хубаво...
Клепачите ми уморено падат, сякаш за последен път а премпежениет ми поглед едва различава буквите - убиици на фантазията.С бяс посягам към чашата и поглъщам поредната доза самота.Още, още...Спря да боли.Върнах се.Отново съм тук, в този свят - вряща тенджера с тела и изпаряващи се души...Колко пъти отчаяно се опитвах да бутна стените на мълчанието ти, да ги разруша както те рушат света ми.Или поне да си направя малка дупчица, от която да дишам.
Зная че е фарс.Не ми пука.От толкова време изливам душата си на вятъра.Говоря, умирам, горя, плача,вярвам, обиждам, надявам се, искам!А ти просто безучастно слушаш - отегчен, забързан, надянал бронираната си жилетка срещу думите ми пълни с болка и отчаяние.
Не искам да плача.Не е достатъчно.Искам да бия, да чупя, да крещя...Не заради сляпото мълчание, не заради фолиото обвиващо сърцето ти.Тайно го очаквах.Не това драсна клечка в душата ми.Не то, а тази невероятна самота, носеща ме като изхвърлен найлонов плик, в пълна безтегловност, ненужна, остаряла, използвана...Тази самота, която отначало шепнеше, а после крещеше.Сама си я избрах.Избирам си я всеки ден, влачейки се по петите ти, пресрещаики те по ъглите, с надеждата за една ласка, падайки в бездната на общуването с мъртвата ти за мен душа..."

Днес...Седим си със съпругът ми пред телевизора, говориме за банални неща от ежедневието или часове мълчиме без да чувстваме неудобство от присъствието на другия.И понякога си спомням думите на Шекспировата Жулиета "...и ще те следвам, господарю мой до края на света..."Той е все така студен, аз - безразлична...Едно старо неизпратено писмо ми припомни какво е любовта, ръка за ръка с младостта...А беше само преди шест години.

Благодаря, че изслушахте една история стара като света, приятели



Тема Не се притеснявай,нови [re: mira_6557]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано01.09.01 18:17



уважаема госпожо! Мисля, че и Ромео и Жулиета ги е чакало същото, ако не беше трагинчаната им съдба. Е, ако не след 6, може би след 8 или колкото там години.
МИТЪТ ЗА ВЕЧНАТА ЛЮБОВ - ами той не ни отива на прагматичното време, нито на балканския ни маналитет... Сега хората дори се женят с брачни договори, защото любовта се е изпарила в предверието на брака още.

Това писмо може да провокира някои от нашите клубни дружки да развържат розовите панделки и те да искарат някое от този род, защото всички са ги писали такива. Със здраве!

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема Преди време гледах по телевизиятанови [re: Stephan]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано03.09.01 14:15



едно предаване за евреите, обичаите им и т.н. Много интересни бяха сватбите. След като направят каквото там се прави, следва "най-важния момент на ритуала - подписването на брачния договор, в който е описано имуществото им до най-дребната подробност"!!!

Брачните договори не са от вчера и в тях няма нищо лошо.



Тема Re: Не се притеснявай,нови [re: Stephan]  
Автор inna ()
Публикувано04.09.01 15:18



Искаш да кажеш - чисти сметки - добри приятели.Обаче...Все пак говориме за романтика.Лично мен това писмо ме настрои доста носталгично.Не беше чак толкова далече времето, когато и аз съм се чувствала по този начин, и не бих си позволила да се усмихвам и да говоря наставнически на днешните влюбени, защото тогава ТОЙ беше най-важното нещо на света /и сега има една ТЯ, която е най-важното нещо на света, но това са друг вид чувства, вечни :)))/.Бях забравила, че да си влюбен наистина е най-хубавото нещо на света, и не отричайте чувствата си, оправдавайки се с прагматизма на времето.Поне веднъж всички сме били на мястото на Мира и едва ли тогава сме мислили за договори :))))



Тема Малка поправканови [re: Xypodilec]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано04.09.01 18:29



"най-важния момент на ритуала - подписването на брачния договор, в който е описано имуществото им до най-дребната подробност"

да се чете:
"най-тържествения момент на ритуала - подписването на брачния договор, в който е описано имуществото им до най-дребната подробност"





Тема А чете ли се подходящ патетичен тон списъка?нови [re: Xypodilec]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано04.09.01 19:40



Например: Една пералняяяя!
пет чиниии!!! и прочие?



Тема Не виждам защонови [re: mira_6557]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано05.09.01 00:37



трябва да влизаш тук само за малко-наистина е трудно да обходиш всички стари теми и да извлечеш най-ценното ,интересното или мотивиращото от написаното от други хора-лично за теб...като за част от предполагаемата потенциална аудитория...
Тези неща не стават от само себе си ,или поне не винаги.А опитвала ли си се да си припомниш как е било в началото на тази връзка и по важното-ЗАЩО е било така.И не подлежи ли на "реанимация" всичкият този комплекс от хубави неща,довели до вашето "засичане "в живота ?
...

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Не виждам защонови [re: Kиpo]  
Автор inna ()
Публикувано11.09.01 15:11



Прав си, че може би беше прибързан отговорът ми, и наистина трябва да прекарам повече време тук преди да изказвам мнения.А що се отнася до "реанимацията",мисля че Дамян Дамянов го е казал прекрасно:

Изтрих те с двойна гума от сърцето си
като ненужна правописна грешка.
Но скъса се хартията там, гдето ти
оставила бе нещо страшно тежко.
През дупката днес духа само вятърът.
Да, вятърът на зла обида духа.
О, колко ли е скъсана душата ти,
изтрила толкоз образи!Тя, куха,
навярно зее някъде дълбоко в теб
(ако изобщо още съществува)!
Обидно е!И грозно и жестоко е
с такива думи с теб да се сбогуваме.
Със теб - мечтата, любовта, утехата,
която сам създадох в своите нощи.
Но ти бе само на мечтата дрехата.
А със самата нея - нищо общо...
Изтрих те от душата си.Завинаги!
Но само теб - партодия на обич.
Оназ, Мечтата жива, неизстинала,
остава да върви пред мен.До гроба.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.