Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Кироооо, имаш пропуск за винатааааааа!нови [re: Kиpo]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано01.09.01 02:28



Не си споменал шампанскотоооо! Защоооо?

То пък като че ли е много важно за един истински (с)винар, ама напиши нещо и за него!

***


Тема Re: За едни винца.Моля да не се чете от блондинки:-)нови [re: Kиpo]  
АвторDina (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 08:28



Кире, страшно съм впечатлена от писанието ти и от пеперудките, пърхащи около тебе. Ама се питам - какво ще правиш с тоя харем след толкова много дегустации.



Тема Кире, тази приказканови [re: Kиpo]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано01.09.01 09:34



за червените винца звучи много красиво и би било чудесно, ако беше вярна. Но уви не е!
Вие в западна България по принцип не можете да докарвате бели сортове грозде и затова си падате по червеното. Особено пък влашките българи (Видинско), където и червеното грозде си е горчилка.
Като човек роден и израстнал на източния бряг, мога да ти кажа, че най-аристократичните вина са белите - белите сортове грозде се хващат най-трудно, трябват им години да ги отгледат и облагородят (баща ми гледа повече от 10 години лозници край Ахелой), за да дадат онези големи зърна, които стават и за десерт, и за бяло вино. Сунгурларския мискет - най-продаваното българско вино по света... Опитвал ли си го? Тук по нашия край всички го смятат за образец. От него става великолепна ракия. За съжаление е кът - докарват го само в района на Славянци, Сунгурларе и Карнобат.
В Западна България, където районът е планински и лозниците растат само по склонове могат да докарат само червено вино. Но червените сортове са дребнички и сладки, няма го оня аристократичен вкус на леко накиселяване, който имат белите сортове. Чувал ли си за кардинал - е, той е бял сорт. Моят тъст всяка година докрава по 200 литра вино от него и никой никога не може да си мисли за виното-брюнет - червеното. Малко странно ми звучат думите ти, но като се има пред вид, че сме от различни ъгли на страната, редно е да имаме и различни виждания.
(И една особеност - известно е, че червеното вино повишава кръвното налягане. И понеже това е масово явление сред българите, никой не може да измести бялото винче от трапезата им.)

Хрумна ми да ти пиша, защото тази сутрин се разприказвах с един съсед, който късаше новия месец на календара, и му споменах за твойто червено вино. А пък той ми се изсмя - Как вика можеш да живееш в Бургас и приказваш за оцет? Нещата просто не се съотнасят.

Наздраве! Все пак на който каквото му харесва!

P.S. Между другото, жена ми е блондинка

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема Re: За едни винца.Моля да не се чете от блондинки:-)нови [re: Kиpo]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано01.09.01 16:47



И като добавиш два печени заека към винцето... уххх .... вече чувам звънкащите чаши!



Тема Re: За едни винца.Моля да не се чете от блондинки:-)нови [re: Xypodilec]  
Автор *aзилит* (ентусиаст)
Публикувано01.09.01 16:51



Само ако заека е блондин!



Тема Re: Записване при Киро..нови [re: EOA]  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано01.09.01 19:44




Razkrit sym !)))

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Винаги готова-честна пионерска!нови [re: Jennifer]  
Автор Billyana (оптимист)
Публикувано02.09.01 00:10



по колко,къде и кога?



Тема Re: Кире, тази приказканови [re: Stephan]  
Автор пчeличkaтa мaя (непознат)
Публикувано02.09.01 12:35



скъпи ми човече, явно на вас - по-източнобреговите, не знам по какви причини, кръвното ви е по-високо, затова предпочитате белите вина. няма по какъв друг начин да си обясня алогичното ти изказване по повода (е освен косата на жената де. освен всичко червеното се пие предимно като цяр - да сме живи, здрави и прочие, а и като ни е ниско кръвното, да си го вдигаме. а от личен опит знам (мога да приложа и показания на очевидци), че никой няма да ти вдигне... кръвното по-качествено от една брюнетка
а за аристократизъм+бяло+вино можем да поспорим
наздраве



Тема Re: За едни винца.Моля да не се чете от блондинки:-)нови [re: Kиpo]  
Авторщe ce ceтиш (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 14:09



кире, много хубаво това, бе!!! късничко го фанах, ама по-добре от никога. ама и поетично, ама и истинско, просто да ти се неначете човек и какви дълбини достигаш... изобщо, неам думи



Тема пчеличке,нови [re: пчeличkaтa мaя]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано02.09.01 14:16



А на колко години трябва да е тази брюнетка?
Има ли ограничения?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.