Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Те учителите им май никога не са агресивнинови [re: 8H]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано25.08.01 23:07



Все са едни мекички, мазнички, много духовни.

Ама какви са манипулатори. Да използваха тези си умения да научат слабите ученици на някаква наука, примерно!

Както ги следват за такива глупости, защо да не ги последват и за нещо полезно.

УВличат след себе си, де! Спор няма. Каризматични личности ли са, последователите им ли много-много не подбират, как го правят, не знам, но успяват!

***


Тема Разбрахнови [re: kakata]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано25.08.01 23:36



че са секта, а те отричат. Все ми отговарят с разни цитати и кухи фрази - всичко това си е белег на чиста секта (или култ, какъвто и да е терминът).

И на всичкото отгоре ме обявиха за главен пропагандатор на "Учението". Правела съм им реклама.

Ходих да видя този сайт, видях Учителя им, даваха и филм по ТВ за него. Фотогеничен, но нетелегеничен, направи ми лошо впечатление.

Сигурно говоря малко пристрастно, защото не съм привърженик на сектите...
Учението им не знам по какво се различава точно от останалите окултни учения. Най-същественото, което разбрах е, че техният Ваклуш бил прероденият Христос (самообявил се, естествено).

Ами като си го харесват и като вярват, че това е Христос и го следват, аз не мога да ги разубедя. Не ми приведоха никакви доказателства, че е Христос. Отричат научните факти, тълкуват всичко чрез Библията. Засягат се бързо.

Това разбрах за тях.

***


Тема Сватба ще иманови [re: 8H]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано25.08.01 23:38



и то в християнски храм (разбирай на ортодоксалната църква).

Е, освен ако не се яви някой кандидат за младоженик мюсюлманин, но ние с тях сме си близки, нее проблем.

***


Тема Младите ще се венчеятнови [re: Jennifer]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано25.08.01 23:46



и в църква, и в джамия. Те в повечето български градове са си едни до други. Между другото, Бургас май е от малкото градове, където няма джамии, защото по турско въобще го е нямало. Тук май няма да може да стане сватбата...

Познай кой!

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема леле, леле!нови [re: Jennifer]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано25.08.01 23:50



Още един Христос! И всичките в дира!!!! Втасахме я.
/ То и Му по едно време имаше такива претенции/. А ние с тебе на какво да се оприличим а на Мария Египетска и на майка Тереза, а?



Тема Момичета, как намиратенови [re: kakata]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано25.08.01 23:50



толкова свободно време та да обхождате всички тези клубове, че даже и да пишете там? Направо ви се чудя - много ми се издигате в очите. Мъжете ви ли перат и обличат децата? А в кухнята кой шета - баби ли, гувернантки ли? Чудя се... (Разбрах вече, че бабите на Дженифър били по-специални и от бабата на Петя Буюклиева.) А кака Руми?
???????????????????????????????????????

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема На мен някой като ми гинови [re: Jennifer]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано26.08.01 00:02



говори такива, вземам детенце за ръчичка и го повеждам на разходка из Бургас. Обичам да вдигам очи към небето, да се радвам на дърветата и морето - опитвам се да го внуша и на детето. Какъв по-истински Христос от нещата, които са толкова близо до нас? От хората, чиито очи срещам всеки ден. Всички тези хора и природата - те са частици от Христос - вярата ми е в тях. Тя е съвсем достъпна и сетивна - и затова истинска. (В това влиза - ако щете - и понякога да запаля свещички в църквата за живите и мъртвите си близки - като един знак, че мисля за едните, че си спомням за другите.) Иначе откачени - дал Бог - всеки от тях може да бъде Христос или Буда или Мохамед - това са само имена на една и съща субстанция. Като философ мога само снизходително да се усмихна на тези секти - хората бягат от проблемите в едно измислено битие, по-нереално и от нашия виртуален свят. Това е най-лесния начин на мислене - друг да мисли вместо теб. Нима и комунизмът не беше този вид култ, каквито са и тези секти - някой друг ти определя стойностите. Наблизо до дома ми се събират в една такава култова клонка от Христовата църква всяка неделя група хора и през лятото от прозорците им се чуват проповедите на местния Христос. Ами той си е направо глупав човек. Но като ги слушам с техните химни и изстъпления, чак ми става неудобно пред децата и ми дожалява за тези хора. Те отдавна са се отказали да се борят с живота в името на безсилието.

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема Как намирам време ли?нови [re: Stephan]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано26.08.01 00:11



Първото което е, в dir.bg прекарвам най-мълк процент време от времето си за сърфиране. Посещавам основно 4-5 клуба.

Аз съм типично работещо момиче, никой не ми отменя задълженията, но просто в момента относително почивам и имам малко повече време за себе си. Това е тайната.

А за бабите какво си разбрал? Аз между другото съм им благодарна, защото когато започна да работя, работя 12+ часа и ако от време на време не са бабите, не бих се справила с толкова задачи.

А, има още 1 тайна. Аз като привърженик на техническия прогрес съм си оборудвала жилището с врякаква възможна техника и джаджи, които да ме отменят и така става по-лесно, а и аз съм голяма бързачка. Бързо се справям.

По въпроса за гувернантката, миналата годинаси бях намерила жена, но съпругът ми не позволи чужд човек да влиза вкъщи.

Тази година, живот и здраве, няма да е така.

Ще има такава, най-вероятно.

***


Тема Да, обаче това си ти!нови [re: Stephan]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано26.08.01 00:14



Не всички разсъждават като теб.

Има хора (повечето са такива), които така се подават на инерцията и на внушения, че се увличат след всякакви самозванци. По тази причина си мисля, че не трябва да се "легализират", или лицензират, или изобщо позволяват така лекомислено разни секти, движения и т.н.

***


Тема На кого ли мога да се оприлича, наистинанови [re: kakata]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано26.08.01 00:16



Във всеки случай не на библейски персонаж. Ще си го взема за домашно това и ще помисля.

***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.