Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ела да потренирашнови [re: _Gloria_]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано22.08.01 12:19



Ще видиш, че не е чак толкова страшно!

***


Тема Re: Ела да потренирашнови [re: Jennifer]  
Автор _Gloria_ (ДаматаОтЕзерото)
Публикувано22.08.01 18:41



Два пъти благодаря, 1000 пъти казвам твърдо НЕ!!!



Тема Чакай сега! Да не би да имашнови [re: _Gloria_]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано22.08.01 23:32



"женитбофобия" (то може и да си има термин, но не го знам на латински)?

Защо така? Знаеш ли, че преди да се омъжа имах много чести спорове с 1 моя много добра приятелка (семейна). Аз и казвах, че моето положение е по-добро, тя не отстъпваше и упорстваше, че нейното било по-добро. Да ти кажа, май тя се оказа права.

Ако те интересува защо, ще ти кажа. Предварително си признавам, че ще употребя част от нейните доводи в спора, сега те станаха мои.

***


Тема Re: Чакай сега! Да не би да имашнови [re: Jennifer]  
Автор _Gloria_ (ДаматаОтЕзерото)
Публикувано25.08.01 19:43



Да, точно това имам!
Мисълта че може да се завра като съпруга, майка и всякакви други гадости. Аз съм човек, любител на свободата. А като се ожениш, няма свобода, има само робство. А и любовта изчезва по-бързо от колкото хората си мислят. Остава само рутината... Плюс това, не понасям децата.
В сватбата, женитбата и брака няма нищо романтично.



Тема Няма член на секта, който да ти каже, ченови [re: Jennifer]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано25.08.01 19:57



членува в секта. Ще ти отговори , че следва единственият верен път.
Дали са секта, си отговори сама.
И аз тия дни, се разровох из религиозните клубове, та косата ми все още леко стърчи и не ще да се прибере. Друго, освен култове, в клубовете не видях. поради което направих едно предложение за клуб "Християнство", та ако искаш , моля подкрепи го.

Между другото, не се казва секта, а "култ" и не "сектант", а "поклонник на култ". Думата секта съдържа дискриминационен елемент / според евростандартите за човешки права./



Тема Не е така!нови [re: _Gloria_]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано25.08.01 20:15



Всичко зависи как сама ще си подредиш нещата в семейството.
Зависи от много други неща, но основно от теб. Свободата кой не я обича! И като семейна можеш да имаш свобода, и то много. Не е толкова страшно.

Това за любовта, че изчезва е вярно, но тя изчезва както при семейните, така и при несемейните. Само че ако не си семеен - изчезва и толкова. Разделяте се, може и имената да не си помните. А в семейството дори и самата любов да изчезне, остават едни други чувства. И те не са за пренебрегване. Ама никак.

За децата. Никой, който не е станал родител не може да каже, че обича децата и да вложи същия смисъл, какъвто би вложил 1 родител. Преди да стана майка си мислех, че много обичам децата. Имах куче, и него обичах. Коренно ми се промени обичта но не веднага след раждането на бебето, а постепенно. Човек се учи на това. Майчинството е преди всичко инстинкт, а самата обич идва от общуването с детето, знам ли откъде точно, но постепенно идва, не се притеснявай. И не слушай много тези дето превъзнасят мадоната с младенеца, щото пък кърменето ми е една съвсем отделна болезнена в прекия и преносен смисъл тема.

Сватбите и аз не ги обичах, но не беше никак зле да съм булка. Цял ден позирах пред камери, фотоапарати, поздравления, цветя, подаръци, внимание, усмивки, целувки, хората се нагласили заради мен, холивудска работа...

Абе не е толкова страшно.

НАЙ-ВАЖНОТО: пред теб вече не стои неведението от въпроса за избора на партньор. И имате нещо общо. Със съдружник може да имаш общ бизнес, с приятели - нещо друго общо, но със съпруга си имаш общо дете. За хубаво или за лошо, то носи гените, чертите и отпечатъка на двама ви.

***


Тема Отивам да го видянови [re: kakata]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано25.08.01 20:17



А, "култ". Не знам за евростандарта, ама знам, че "култ" и "секта" не са синоними.

***


Тема Re: Отивам да го видянови [re: Jennifer]  
Автор 8H (ин/директен)
Публикувано25.08.01 21:49



При сектата има постепенно засилващ се външен натиск (срещу личността), заробване...
При култовете натиска идва най вече отвътре, затова, ако "учителите" не са прекалено агресивни, може би е по добрия избор за изява на определената личност да следва този точно култ...

Християнстото може да бъде оприличено, но има и разлики...

Има ли виртуална сватба, и в коя религия ?



Тема Re: Бе гледам те по разни релиджъснови [re: Jennifer]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано25.08.01 22:39



форуми, я ми кажи разбра ли какво е това Път на мъдростта, защото аз не разбрах.
Препращат питащите към някаква книга, но на мен определено не ми се ограмотява в тази насока. А и не ми се чете много. Достатъчно ми е, че четох в Беинса дуно /дъно/ ли беше, там цяла тема отворихме с мулето, с нашето си муленце, сладкото на кака.



Тема Това е дълга и широка тема,нови [re: 8H]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано25.08.01 22:48



Много е интересна и актуална, но не и мястото тук май, а в религия доста хора ще наскачат, въобще къде би могло да се разисква по-безпристрастно.
В психологията, пък ще стане много аналитично....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.