Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 20.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Магията на плюшените мечетанови  
Автор KиpoМодератор ()
Публикувано05.08.01 15:44



На какво се дължи ?
Защо предизвикват такова умиление у малки и големи ?Е...поне у повечето
Бях чел преди време ,че в световен мащаб най-голям дял сред плюшените играчки заемат мечетата,а вече с пъти и порядъци по-малко са разните му зайчета ,мишоци и прочие .
Какво е вашето мнение по този въпрос ?
Може би заради тяхната мека кафявост ,ако мога така да се изразя ,формите ?Разперените лапички ? Наистина искам да разбера мнението ви .

Редактирано от Kиpo на 05.08.01 15:49.



Тема Мечетонови [re: Kиpo]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано05.08.01 15:57



хем е мече (символизира сила, на която да се облегнеш), хем е мекичко и сладичко (приятно е на пипане), хем е мъничко (ти го превъзхождаш и можеш ти пък да се грижиш за него). Прилича и на татко, и на детенце. С две думи - за всекиго по нещо.
Сигурно на това се дължи успехът!

***


Тема Мечките - хоратанови [re: Kиpo]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано05.08.01 17:27



А, без да ти отговарям, (съжалявам, че на въпрос отвръщам с въпрос) кой би предпочел ПЛЮШЕНА МАЙМУНА пред ПЛЮШЕНО МЕЧЕ?
Нали (уж) сме "братовчеди" с маймуните!


Помогнах ли?

Aко губиш времето си, то ще те погуби!
Шекспир


Тема Re: Магията на плюшените мечетанови [re: Kиpo]  
Автор Lucrezia_Borgia (psycho)
Публикувано05.08.01 18:37



Причината за големия относителен дял на плюшените мечета е съвсем друга.
Те добиват такава широка популярност през първите няколко години на 20-ти век,когато президент на САЩ е Теодор Рузвелт,който отказал да застреля някаква завързана за дърво мечка.След този случай започва да се произвежда плюшеното мече Teddy`s Bear,което става най-известната играчка в света,регистрира огромни продажби(респ.печалби) и съответно след това всички започват да произвеждат плюшени мечки,но не защото въпросното животно подсъзнателно вдъхва сигурност,а заради пари.



Тема Re: Магията на плюшените мечетанови [re: Lucrezia_Borgia]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано05.08.01 19:29



Е, да обаче когато детето си избира мечето, или пък когато родителят му го избира едва ли подозира за съществуването на тази интересна предистория!
Нещо подсъзнателно ще да е.
Това беше много интересно!

***


Тема Като подхващаш тази тема...нови [re: Kиpo]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано05.08.01 19:46



Та се сетих за следната история.
Имам една позната, много интелигентна,красива и секси жена, коята се ожени, роди и си живее жастливо със семейството. А мъжът - някак си не и пасва външно : грозноват, доста пълен, муден, не особено разговорлив.../и не е богат, да кажеш нещо/ - изобщо погледнати отвън, като двойка бяха особени...
И аз я питах веднъж - Защо си го избрала, да не би да е страхотен в леглото , или има нещо друго дето не се вижда...А тя се усмихна и ми отговори напълно искрено:
"Ами, виждаш ли, като си легнам двамата, правим каквото правим, а накрая като ме прегърне и заспи - аз го гушкам и се чувствам така спокойна и доволна сякаш съм прегърнала плюшено мече. Той е един такъв пухкав, топличък и огромен. Кара ме да се чувствам в безопасност"
Това отговаря донякъде на въпросите, но поставя други...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Магията на плюшените мечетанови [re: Kиpo]  
Автор пoтpeбитeл (познат)
Публикувано05.08.01 22:25



Много сте сладки всички с тези мнения,но с риск да разваля романтиката на темета бих си позволил да изкажа мнение и аз.
Кат чели грандоманията нараства и в тези играчки,бях на море с доста дечица тази година,мечетата бяха голямата радост за тях и не защото са мечета , а защото са по-големички от зайчетата и мишлетата
Дори бих цитирал"...неее искам мечето,по голямо е..."
Макар и да предпочитам плюшените патета,хлапетата май са прави



Тема Мда.нови [re: Kиpo]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано05.08.01 22:58



Аз лично плюшено мече съм нямала, но виж, имах друга менажерия:
1. Заек - умишлено го слагам под номер едно.
2. Огромно куче, на което му виках Баскервилско. Не че тогава знаех нещо за конкретното Баскервилско куче, но май веднъж бях чула това словосъчетание и реших, че е достатъчно внушително за моята внушителна твар.
3. Бухал - казваше се Ухъл. Щото имаше големи уши. Това е необяснимо качество за един бухал.
4. Исках да имам и плюшена гъсеница - една моя приятелка имаше такава. Беше изключително интересно нещо за имане.
5. Множество автоматизирани играчки, включително влакова композицийка, на която товарех по-малките по размер плюшковци, гумчовци и бонбони в опаковки - не можех да ги оставя гладни по пътя, разбира се. Но мисля, че влаковата композиция беше основно играчка на баща ми.

Та така.



Тема ама че [re: Babyface]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано05.08.01 23:09



си : ))))))))))))))))))


имам едно мече за тебе, бежово, много дебеличко и симпатично.
най-сериозно те питам - къде и как да ти го пратя, или дам?


прочее - имам си 6 други мечета.
с тях спя.
: )

а ъъъъ пък от влаковата композиция на детенцето (което порасна вече, де) свих релето и си направих уред за рязане на стиропор...



Тема Re: ама ченови [re: HeOHeЛ]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано05.08.01 23:15



Може да се видим когато и да е, щом е за мече - ВИНАГИ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.