Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Добре е да потърся хора -  
Автор Edna (тя която)
Публикувано08.07.01 15:00



помисли си той. - Като начало просто хора - чисти, избръснати, внимателни, гостоприемни. Не ми трябват полети на мисълта, не ми трябват блестящи таланти. Не ми трябват изумителни цели, нито отвращение от себе си. Само да плеснат с ръце щом ме видят, да изтичат да напълнят ваната, да намерят чисто бельо, да сложат чайника и никой да не питаза документи, да не иска автобиографии в 3 екземпляра с приложение дванадесет дублирани отпечатъка от пръстите, и никой да не отива до телефона и да съобщава с полушепот където трябва, че се е появил един непознат, целият в кал, нарича себе си Перец, но едва ли е Перец, защото Перец, го убиха на Материка, вече има заповед за това и утре ще бъде закачена.
Не трябва да са принципни привърженици, или принципни противници на пиянството, само те да не са пияници. Не трябва да са принципни привърженици на майчицата правда, само не трябва да лъжат, и да говорят гадости, нито пред очите, нито зад гърба ти. И да не искат от човека пълно съответствие с някакъв си там идеал, а да го приемат и разбират такъв, какъвто си е.
Боже мой - помисли си Перец - наистина ли искам толкова много"
Стругацки "Охлюв на склона"



Тема Re: iнови [re: Edna]  
Автор Paнoбyдничe (поспаланче)
Публикувано08.07.01 15:08



az iskam.
Pa daje i da se vodi "mnogo".

Sol lucet omnibus


Тема Re: iнови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Edna (тя която)
Публикувано08.07.01 15:16



преди малко го прочетох /си го припомних/. Отдавна съм чела книгата и не си спомням това да ми е направило някакво впечатление, а сега ме тресна по главата.



Тема Re: eto zatovaнови [re: Edna]  
Автор Paнoбyдничe (поспаланче)
Публикувано08.07.01 15:26



trqbva da zabranqt na decata da chetat "Malkiqt princ".
Naprimer.
Oh... za tozi razlichen pogled... shto mi e taka umoreno dnes?
Izvinqvay, ako ti zvucha pesimistichno. Nqkoga se zarekoh, che nqma da procheta "Voyna i mir". Ako shte da zatupeq neobratimo naveki. A predi vreme nqkoy trqbvashe da me bie po glavata, kogato se navirah mejdu shamarite, cheteyki NEKAKVOTOTRQBVA. Ne, che znam kakvo trqbva i sega. Ne, che ima osobeno znachenie.

Sol lucet omnibus


Тема Re: eto zatovaнови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Edna (тя която)
Публикувано08.07.01 15:43



Когато четях на дъщеря ми "Червената шапчица", като стигнех до: и вълка изял бабата; вълкът глътнал Червената шапчица; и ловеца разпорил корема на вълка, тя добавяше много уверено:-Наужким.
Знаеш ли колко пъти ми се искало да си кажа "Наужким"
"..човек пребит за 20 лева.." - Наужким
"..момче изнасилило баба.." - Наужким
и много други наужким



Тема Re: aнови [re: Edna]  
Автор Paнoбyдничe (поспаланче)
Публикувано08.07.01 16:03



moqt sin ne spira "da ubiva loshite". Opitvam se da mu obqsnq, che ubiystvoto e kofti rabota, makar i da se uprajnqva vurhu "loshite", no ne sum ubedena, che imam osoben uspeh. A loshoto e, che ne sum sigurna dali si struva usiliqta... Ili prosto da ostavq instinktite da se razvivat, bez da gi kultiviram... Losh - znachi ne trqbva da go nqma... A vishseto choveshko blago - jivot? A loshiqt misli li za nego? Of, che haos...

Sol lucet omnibus


Тема лошотонови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Edna (тя която)
Публикувано08.07.01 17:04



трябва да се убива. /Леле, кво рекох?/ Дали под формата на "лошите" или под формата на гадни мисли- аз мисля, че трябва. И аз така постъпих с моите деца и сега съжалявам. Мисля, че времето изобщо не е такова, че да насаждаме добро , само добро. Не, май не съжалявам. нека са такива и още да има като тях. Ама няма да им е лесно!



Тема Re: лошотонови [re: Edna]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано08.07.01 17:15



Не съжалявай - моля те !
Помисли си какво щеше да бъде, ако повечето от нас учеха децата си на "лошото". При всеизвестния факт, че едно зло винаги убива много добри. Щеше ли да ни има ? Мен, теб, нас, децата ни ?!
Не съжалявай - моля те ...



Тема Re: znam,cheнови [re: LeoS]  
Автор Paнoбyдничe (поспаланче)
Публикувано08.07.01 17:22



ste pravi.
prosto ponqkoga ima malko umora. Choveshko e, nali?

Sol lucet omnibus


Тема Re: znam,cheнови [re: Paнoбyдничe]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано08.07.01 17:37



Човешко е и още как !-)
Това е и един от признаците на "добър" и "лош".
Едните винаги си задават въпроси - дали не грешат,
а другите са безапелационно прави ... и убиват доброто !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.