Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Романтични души
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защо пък не " Пипи" ?нови [re: Babyface]  
Автор Kиpo (son of Пич)
Публикувано18.06.01 11:54



Като малък си я препро4итах много пъти...Нали това се опитвам да кажа-романтиката е в главите ни...Даже тази зима тайно я взех от втория заден ред на библиотеката и си я пприпомних...шшшшт !

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Аз пък се сетих за един жесток филмнови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kиpo (son of Пич)
Публикувано18.06.01 11:58



който гледах като малък " Тигърът на седамте морета"-бях като обсебен цял месец от тия морски битки.А Пипи знам защо не ти харесва-защото главната героиня е момиченце каквото си била ти-вероятно от ревност?

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: книги?нови [re: Лyничka]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано18.06.01 12:58



Майстора и Маргарита



Тема Защо шъъъът?нови [re: Kиpo]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано18.06.01 13:03



Аз миналата пролет си спретнах пълна програма от Астрид Линдгрен, май само "Емил от Льонеберя" не препрочетох. А "Пипи..." и "Карлсон...." са ми детските библии направо :))



Тема Относно Пипинови [re: Kиpo]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано18.06.01 14:45



Замислих се - не беше от ревност. Черно й завиждах за безгрижието! А мечтаех да имам един Карлсон:-)) - видях, че още някой го обича.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
A smile, a tear, a hope, a fear -
just me...


Тема Re: "Живот на заем"- Ерих-Мария Ремарк!нови [re: Cy]  
Автор Trefle (непознат )
Публикувано18.06.01 15:26



Ако не сте я чели - опитайте!




Тема Re: Да, мен затова точнонови [re: Бeзcъннa]  
Автор Babyface (пристрастен)
Публикувано18.06.01 15:36



Пипи страхотно ме кефи. И това, че знае кое й харесва, кое - не, какво й се прави и какво - не. А Алиса - поради фантазията, искряща от цялата книга.
Що се отнася до Карлсон - има ли човек, който не е мечтал да лети?



Тема Романтичните книги...нови [re: Лyничka]  
АвторTитиKaka (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 17:03



"Къщата на духовете" на Исабел Алиенде (вероятно си спомняш филма с Мерил Стрийп, Джеръми Айрънс, Уинона Райдър и ), също "Паула" на същия автор /прочела съм само първата част в едно от изданията на Съвременник, ама е супер!/

"Брулени хълмове" на Емили Бронте /я, Емили ли беше или някоя друга сестра - непростимо е, но не си спомням/

"Лунен дворец" - на Пол Остър /някой беше писал за нея в клуб Литература - чудна книга/

"Богът на дребните неща" - а сега де - не помня името на авторката - едно много завъртяно индийско име - и тази е супер - съвсем ново издание - ще намериш на Славейков.

"Александрийски квартет" - една страхотна книга на Лорънс Дърел. Само че, Луничке, още си много млада за нея, но все пак... Лорънс Дърел е всъщност ... Лари от книгите на Джерълд Даръл /незнайно защо - фамилиите са преведени на български с различна транскрипция/ - който наистина е станал голям писател. А Даръл вероятно го знаеш - "За моето семейство и други животни..." и т.н. - ако не си попадала на тях досега - губиш много!

За филми: "Вдовицата на св. Петър" - с Жулиет Бинош и Емир Кустурица - е, ама хваща те за гърлото тоя филм! Много приятели не го харесаха, ама беше много човешки... и доста романтичен

"Пианото", предполагам си гледала

"Сирано де Бержерак" с Жерар Депардийо - той май трябва да оглави класацията за романтични филми, гледах го навремето 4 пъти с все по-нарастваща наслада



Тема Re: книги?нови [re: Cy]  
Автор nickolette (член)
Публикувано18.06.01 17:36



ейй, тази книга така и не можах да я разбера...



Тема Re: книги?нови [re: Лyничka]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.06.01 18:42



Лунната долина . Джек Лондон




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.