Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 26.06.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема BON JOVI vs EUROPE  
Автор Kano_Kapelo (непознат )
Публикувано18.01.01 16:14



Bon Jovi или Europe? Американците от Ню Джързи или европейският отговор от Швеция? Не знам не знам... ма си питам щото и двете групи свирят в един и същи стил, пък и са на върха на славата си по едно и също време ( е Bon Jovi жънат успехи и след '90-те, дори тогава са най-големите им). Джон Бон Джоуви или Джой Темпест?
Правичката си кажете и не ме лъжете щото съм Wanted Dead Or Alive



Тема Ама защо ...нови [re: Kano_Kapelo]  
Автор Cruiser (новак)
Публикувано18.01.01 23:46



... ги противопоставяш в постинга си?
Не че има някакво особено значение за мен - и двете групи не ги заслушвам особено.
Ама все пак Bon Jovi са ми по-симпатичният отбор. Започват по-рано и първи създават имиджа на тийн рок-идоли. И в този ред на мисли - винаги когато има оригинал и отговор на оригинала, предимството е на страната на първия.
Първите три албума на BJ бяха наистина класика, докато Europe направиха още една-две балади след блокбастъра си и дотам им стигна май бензинът.
Чух им навремето онзи албум от който беше баладата "Prisoners in Paradise", забравих му името. Много зле беше.
А те всъщност издадоха ли изобщо нещо през 90-те ?

Пък и американците винаги са ми стояли някак си по-близо до рока отколкото европейците.



Тема Отг: Ама защо ...нови [re: Cruiser]  
Автор Kano_Kapelo (непознат )
Публикувано19.01.01 16:39



не ми е била целта да ги противопоставям... обичам си ги и двете, макар че първо станах фен на BJ. Разбирам че явно си падаш по по-стари банди, но най-успешният албум на BJ е именно четвъртия - Keep The Faith, и по продажби (над 15 милиона продадени записа) и като световно турне. Колкото до европейския рок не си съвсем прав и ще ти дам пример отново с Europe, които с туровете си именно в Америка в средата на '80-те създават истинска истерия (е главно сред девойките де). Намери си ако можеш видеокасетата Europe in USA за да видиш какво значи пръскащи се по шевовете стадиони



Тема Сигурно си прав(а)нови [re: Kano_Kapelo]  
Автор Cruiser (новак)
Публикувано24.01.01 19:49



Може би гледаме на рока от два различни ъгъла и виждаме различни значения.

<банди, но най-успешният албум на BJ е именно четвъртия - Keep The Faith, и по продажби (над 15 милиона продадени записа) и като световно турне.>

Може би е наистина най-успешният им от комерсиална гледна точка, но не и от музикална. Въпрос на вкус, разбира се :-)) Но аз лично нещо не му повярвах. Бон Джоуви - усмихнат, напарфюмиран, подстриган и раздаващ оптимизъм наляво и надясно. Доволен рокаджия - айде стига бе! Аз си оставам фен на по-парцаливия му период, периодът му от New Jersey.

<Колкото до европейския рок не си съвсем прав и ще ти дам пример отново с Europe, които с туровете си именно в Америка в средата на '80-те създават истинска истерия (е главно сред девойките де)>

А кой преди това беше подготвил терена за тази истерия ?
Можеш ли да ми изброиш освен Deff Leppard и донякъде Scorpions и Europe, друга европейска група от мелодичния хардрок, която да е била на върха на световната истерия ?






Тема Re: BON JOVI vs EUROPEнови [re: Kano_Kapelo]  
АвторBlSEX_M_SF_23 (Нерегистриран)
Публикувано26.02.01 21:43



izviniavaite, 4e se namesvam v dialoga vi, ama iskam samo da uto4nia, 4e KEEP THE FAITH e petia album na grupata.
a , 4e sa pi4ove BJ, niama smisul da govorim. EUROPE sa mi malko, kak da kaja, po-ligavi. ne 4e niamat 3-4 ponosimi pesni...
tova e zasega.
bye.

BON JOVI`84
7800 DEGREE FARENHAIT`85
SLIPERRY WHEN WET`86
NEW JERSEY`88
KEEP THE FAITH`92
CROSS ROAD`94
THESE DAYS`95
CRUSH`00

BLAZE OF GLORY`90 (na JBJ)
STRANGER IN THIS TOWN`91(na RS)
DESTINATION ANYWHERE`97(na JBJ)
.... SOUL`98(na RS)

:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.