Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 26.06.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Kiwi Tapesнови  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано24.02.10 00:11



Стана ясно в една съседна тема, че в последно време ме занимават сериозно кивитата...
Да де, знам че и вие ядете кафеви мъхнати плодове.
Ако ви падне сигурно ще похапнете и от онази новозеландска безкрила птица с дългата човка.
Дали се отглеждат индустриално, м?

Рок сцената в Нова Зеландия обаче, със сигурност не се отглежда индустриално.
Да, имат цял Брендън Пери, ама другото, което си имат е в сферата на полуандърграунда.
Не, че е интересно, че в Нова Зеландия има полуандърграунд рок сцена - малко, отдалечено парче земя, какво толкова?
Интересно е обаче, че имат самобитна сцена. Направо можем да й се лепне етикет "Киви". Те всъщност хората са й измислили етикета Flying Nun от името на Flying Nun Records - независим лейбъл от НЗ, който издава повечето "полуандърграунд" новозеландски групи.

Нищо кой знае какво, де, непретенциозен (дрийм) попец.
Ама един такъв, хем хващащ, хем интровертен и отнесен.
На моменти мирише силно на пост-пънк, който пък на моменти направо вони на шейсеттарска психеделия

.

Ако заинтригувах някой - да си намери The Clean, The Chills, The Bats и Tall Dwarfs. От там нататък - апетитът идва с яденето.

Наздраве.

Next One Is Real

Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: dave]  
Авторunforgettable (Нерегистриран)
Публикувано25.02.10 19:40



Интересно, интересно, тенкс, ще видим дали е заинтригуващо





Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: dave]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано27.02.10 03:42



Пропусна да поясниш, че наред с всичко друго кивитата са бомби-молотовки от витамини. Апваш киви и светкаш от витамин 24 часа. Именно поради тази тяхна поп-полезност, грижливо се старая да ги избягвам. Щото - днес киви, а утре - чорапите си току виж съм почнал да пера, ужас



Както ти бях писал, освен The Chills, The Clean и Crowded House, други отделни албуми на NZ рока не са ми попадали. Но... о Шипка ! И трите гореспоменати банди ме изкефиха на макс. С уговорката, че винаги съм харесвал интелигентната мешавица между поп и рок (особено в албума на Crowded House - Woodface), а The Clean и The Chills са абсолютен ... cumshot на автентично еректиралия индипоппънк. И двете банди ми миришат на тотален купон в студентско общежитие. За съжаление впечатленията ми приключват дотук. Порових из Амазоня да си закупя други подобни кивита, но цените им там са бая ъъ ... корпоративни така да се каже. Май NZ феновете не ползват мп3 плеъри за разлика от щатските, които усилено си прехвърлят колекцията в цифрички и чат-пат изпадат хубави cd оферти оттам.
За сметка на това aussie рока се оказа по-достъпен и през последните 2-3 седмици си взех албуми на Celibate Rifles, Hoodoo Gurus и Screaming Tribesmen.
Да заема от Соната думата "потрес" - изпаднах в директен потрес след като чух Celibate Rifles и Hoodoo Gurus. Как съм ги пропуснал през годините ? Лепи и свръхпотетнтни момци, особено първите - Celibate Rifles. Слушал ли си ги ? Нещо като Wall of Voodoo, но една идея по-напред с материала. След 23 секунди дилема, твърдо си пренаредих троицата любими пънк-роци от Австралия на Radio Birdsman, The Saints и The Celibate Rifles.
Усещам как сме на 3-4 постинга разстояние да спретнем пролетен въргал aussie vs kiwi punk ...

Между другото, ако все още не си пратил Flying Nun тавата насам, не го прави, защото в момента се местя от досегашния адрес и мога да се размина с тях.



Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: dave]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано04.03.10 22:30



Преди 10-15 години на два пъти получих по 10 диска от някакъв лейбъл от там, много интересни неща, предимно компилации.
Честно казано, не помня нито едно име, но бяха интересни. Последното нещо от там - Стриборг. Брутален блек метъл, доста осмиван заради прекалена "несвятост".






Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: Cruiser]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано04.03.10 22:41



Че ти чак сега ли чуваш за The Celibate Rifles?
Искаш пънк...?
На ти пънк:
Nick Cave какъвто най ми харесва...


The Victims....

The U Bombs

И нещо английско, което ме надърви:





Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: Bgpunk]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано05.03.10 04:13



Че ти чак сега ли чуваш за The Celibate Rifles?
Оставих ги за по-зрялата си възраст, да се образовам по лъжичка всеки ден. А ти къде бля че не ми ги промоцира навремето, а ме тъпчеше с разни crass-ове и zoid-овци на търкалета ?


За пънк-миналото на Кейв нищо не знам, тоя клип е абсолютен шах с пешката.
The Victims - станах им фен покрай 3-4 техни парчета, които изскочиха в няколко поредици Punk Vault Vol. от един благотворителен търг на Oxfam, много им се израдвах.
И т.н.
Казвай сега да се пазарим какви киви-ни и оси-ни можеш да предложиш, щото нашите ми идват на гости в края на месеца, можеш да ми ги пратиш по тях.
Случайно да имаш компилация от брит-гаража The Smoke ? Чудя се дали и другите им неща са на нивото на My Friend Jack ?



Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано08.03.10 14:10



Тя станала разговорка, пък аз така съм се улисал в работа, че хич не съм припарвал до тук...
Признавам без бой, че Crowded House съм чувал само като име и въобще не съм проявявал интерес, да видя какво има зад него

. Хубаво е викаш?

Австралийците си имат доста известни имена... И доста вкусни при това, но не очаквах да завъртиш разговора натам.
Celibate Rifles са интересни, ама нещо ми влязоха под кожата ...
За Radio Birdman само добро, знаеш.
Последно бях попаднал на една хардкор пънк кенгуру компилация, от която ми изплуват разни "блестящи от оригиналност" имена като The Rejected, C.H.A.O.S, Permanent Damage. Но затова пък, истинска DIY работа => демек, съвсем неподправена .
Ако ме питаш мен за любима австралийска банда, без да се замислям няма да те изненадам с Midnight Oil.
Пък и така пак влизаме в "поп" коловоза .

Между другото, имам съмнение, че Tall Dwarfs много ще ти се понравят...
Що не ми пратиш на лична пловдивското си местообитание, че аз още не съм сколасал да ти пратя нищо... Може би да пратя до там ще е по-добър вариант, м? Спомням си, че миналата година нещо се изгуби по пътя към англето...

Next One Is Real

Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: dave]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано15.04.10 23:59



Midnight Oil е банда за която няма смисъл да говорим че са добри, защото си го знаят. Пък и глобалното затопляне работи за тях във всяка минута.
Трябва да хвалим по-малките човеци следователно (the Clean & Co), които четат тоя форум и пишат отметки в тефтера


Лейбълът The Flying Nun се оказа с противно висок колекционерски рейт по Амазоня и се отказах да го купувам. Предпочитам да си остана рок-илитерат с мангизи за лятото в джоба, обаче.
Magnetic Fields - взех си "69" и генерално се облажих по Великден. Дойдоха ми като тава бабин козунак - пухкав, вкусен поп-рок, с достатъчно мазнинка обаче, че да ти останат и калории в стомаха за през деня. Благс, че ги спомена по-рано.

А какво става със Стренглърс ? Идат ли на Спирита ? Ако идат, ида и аз в Б-с.
Завчас



Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано27.04.10 12:23





Хедлайнер втората вечер, когато ще са Stranglers, ще е DJ Shadow. Аз съм леко разочарован от този твърде модерен за моите вкусове подбор, нищо чудно дори Stranglers да пропусна ако няма компания...

The dream of the state is to be one
The dream of the individual is to be two


Тема Re: Kiwi Tapesнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано29.04.10 03:11



Аз уви твърдо ги пропускам защото седмицата ми за море се измести чак към края на август


Нищо де, надявам се да се видим в БГ през август без да се налага да ни сводничат Стренглърс




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.