Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 21.06.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Топ 10 най-велики песни  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано14.06.07 23:48



Да, всички мразим класациите и знаем колко са необективни... Всеки като погледне някоя си казва, ей тая група
защо е толкова назад, защо пък тези тъпаци са толкова напред, тази песен е глупава, защо изобщо е в класацията и така на татъка:)

И все пак - кои са 10-те най-велики песни, според вас? Ако бяхте главен редактор на Ролинг Стоун, кои бихте сложили в десетката?







Ето я моята топ 10, нещо което отдавна исках да направя:

Don McLean - American Pie
Queen - Bohemian Rhapsody
The Velvet Underground - Heroin
John Lennon - Imagine
Bob Dylan - Knockin' on The Heaven's Door
Beatles - Let It Be
Lou Reed - Perfect Day
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
The Rolling Stones - Sympathy For The Devil
Pink Floyd - Wish You Were Here


Според мен не трябва да има човек на планетата, който не е чувал тези песни:) Разбира се, доста съвсем за малко не успяха да влезнат, но това е. Топ10

...
"The story is untrue and the president did not lose his watch"


Тема Re: Топ 10 най-велики песнинови [re: пeтльo]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано15.06.07 01:52



В отговор на:

Ако бяхте главен редактор на Ролинг Стоун






успеваемост: 1/10. :)
Макар че и в твоята подредба има логика.

He simply doesn't know what to do as a coach besides yelling "C'mon, play!", "Tufleci", etc.

Тема Re: Топ 10 най-велики песнинови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано15.06.07 02:15



Е, можеше да я препиша, за това направих мой вариант, защото не съм съгласен с този на РС:)
Най-малкото.. нирвана...



иначе мерси:)

а сега като си потърсиих песните - 3, 20, 31, 32, 163, 190, 316, 448, а пърфект дей и което най-много ме изненадва американ пай изобщо ги няма в класацията
иначе моето е по азбучен ред, ако не съм споменал


...
"The story is untrue and the president did not lose his watch"

Редактирано от пeтльo на 15.06.07 02:25.



Тема Re: Топ 10 най-велики песнинови [re: пeтльo]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано15.06.07 02:18



Смелс лайк... е песенТА на 90те, спор няма. Последната рок-революция.

По-скоро учудващо е присъствието на Бийч Бойс и Чък Бери, който ще гостува след месец и половина у нас, а PR-ът по този повод се заключава с едно листче А4 на билетния център на НДК.



He simply doesn't know what to do as a coach besides yelling "C'mon, play!", "Tufleci", etc.

Тема Re: Топ 10 най-велики песнинови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано15.06.07 02:29



Не знам, според мен за песенТА на 90-те може да поспорят Радиохед и Дъ Върв също:))

Но аз още съм в шок защо няма американ пай в топ 500

ПиАра тука гази бате, ако знаех, че Vias Con Dios ще идват у бг можеше да се разходя до софия, но уви, научих по телевизията, че в момента(като го гледах, де) им тече концерта:)

...
"The story is untrue and the president did not lose his watch"


Тема Re: Топ 10 най-велики песнинови [re: пeтльo]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано15.06.07 09:26



Ето пример за тема, по която да не мога компетентно да се изкажа.
Затова ще замълча тъповато и ще следя с интерес развитието.



Like a moth on love's bright light
I will get burned each and every night...


Тема ...нови [re: пeтльo]  
Автор VlOLATORМодератор (anathematized)
Публикувано15.06.07 11:07



Класациите, както всички знаем, са чисто и просто чесане на езици. Все по-рядко си правя труда да участвам създаването на такива, защото смятам, че музиката не може да бъде оценявана обективно. Песните, в качеството им на парченца изкуство, не подлежат на качествено и количествено измерване. Всеки меломан приема нещата по различен начин и е прав за себе си.
Трудно се гледа “отстрани” на неща, които приемаш лично и които обичаш.
Но понеже днес съм в настроение, ще помисля не по една, а по две класации. Обективна и субективна.
Ето ги....с уговорката, че са абсолютно безсмислени....и че особено при субективната – и топ 500 да беше, пак няма как да ми стигне бройката:

Обективна класация. Подчинена повече на историческото значение на песните и влиянието им върху музиката, която намирам за ценна и струваща си /тоест – тук пак има субективен момент/:

1. The Beatles – “Yesterday”
2. Pink Floyd – “Time”
3. Led Zeppelin – “Stairway To Heaven”
4. The Velvet Underground – “Who Loves the sun”
5. Jimi Hendrix – “Little wing”
6. Deep Purple – “Child in time”
7. King Crimson – “21st century schizoid man”
8. Emerson Lake& Palmer – “Take a pebble”
9. The Police – “Roxane”
10. Depeche Mode – “Enjoy the Silence”

Субективна класация. Подчинена изцяло на лични пристрастия, но все пак съобразена с някой исторически особености, както и с мястото и тежестта на съответното парче в дискографията на групата /тоест – тук пък има лек субективен момент/:

1. Pink Floyd – “Comfortably Numb”
2. Depeche Mode – “In Your Room”
3. The Alan Parsons Project – “Some Other Time”
4. The Beatles – “Eleanor Rigby”
5. Marillion – “Kayleigh”
6. Deep Purple – “Perfect Strangers”
7. Dream Theater – “Metropolis part.1 – The Miracle and the Sleeper”
8. Rush – “2112”
9. Genesis – “The Carpet Crawlers”
10. U2 – “Where The Streets have no name”

--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...


Тема Re: ...нови [re: VlOLATOR]  
Автор vogelfrei (island)
Публикувано15.06.07 13:32



Интересен избор за Велвет, Хендрикс и ЕЛП. Ако си говорим за програмните им песни, които носят най-голямо влияние, аз бих избрал съответно Venus in Furs (или в краен случай Heroin), Hey Joe и Tarkus. Полис пък честно казано не ги виждам в подобен топ 10.

А при Мерилиъните как тъй си изпуснал Incubus за сметка на Кейлиту?



He simply doesn't know what to do as a coach besides yelling "C'mon, play!", "Tufleci", etc.

Тема Re: ...нови [re: vogelfrei]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано15.06.07 13:35



В отговор на:

аз бих избрал съответно Venus in Furs (или в краен случай Heroin)



Все едно съм го написал аз ;)
За Хендрикс - също.

Next One Is Real

Тема ...нови [re: vogelfrei]  
Автор VlOLATORМодератор (anathematized)
Публикувано15.06.07 14:32



В отговор на:

"Интересен избор за Велвет, Хендрикс и ЕЛП. Ако си говорим за програмните им песни, които носят най-голямо влияние, аз бих избрал съответно Venus in Furs (или в краен случай Heroin), Hey Joe и Tarkus. "




"Hey Joe" e кавър, все пак. Колкото и живот да и вдъхва Шаманът, не върви да го включвам с композиция, която не е негова авторска. А на самата "Little Wing" има направени амнайсет кавъра, да не говорим колко пъти е била крадната от този-онзи. Логично е да включа "Little Wing".

"Who loves the Sun", освен че е ПРЕКРАСНА, показва на света, че пинизите на Бийч Бойс могат и да не звучат лигаво.

"Tarkus" e знакова пиеса за прогресив рока, но "Take a Pebble", освен че е направена по-рано, а и не е толкова притенциозна, е една от песните, които дефинират този стил. Да не говорим, че в далечен аспект дефинира и хеви метъла.

В отговор на:

"Полис пък честно казано не ги виждам в подобен топ 10. "




Защо не!? Най-именитата и разпознаваема пост-пънк банда, с най-знаковото си и обичано парче. Пост-пънкът, по моему, е един от най-важните стилове в рока, отворил страховити нови ниши за развитие на много подстилове. Колебаех се между Joy Division /с "Love will tear us apart"/ и The Police...Избрах вторите.

Самият факт, че "Roxanne" е едно доста кавърирано парче, говори много. А има и чисто музикантски достойнства. Не особено често срещано явление в пост-пънка и пънка.

В отговор на:

"А при Мерилиъните как тъй си изпуснал Incubus за сметка на Кейлиту?"




Кейлиту е най-знаковото им парче, при все че е едно от най-не-мерилиънските такива. Заедно с Некомуникативните и Захарните мишоци. "Incubus" е личната ми любов, но не е толкова важно за самата група, колкото "Kayleigh".

--------------------------------------
дори и сянката ми вече с тебе диша...

Редактирано от VlOLATOR на 15.06.07 15:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.