Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 02.06.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Вокали, които не могат да пеятнови  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано09.04.07 01:37



Факт е, че не всеки има певческите способности на Фреди Меркюри и Селин Дион примерно, но това не значи, че не може да пее(да не говорим пък за писане) на хубави песни. Даже ограничения диапазон прави песните на някой още по-симпатични.. или прочувствени
Някъде бях прочел, че ги определят като пристанищни докери или нещо от тоя род, но аз повечето ги уважавам.
Аз лично се сещам за Лу Рийд, Ник Кейв, Роджър Уотърс, Мик Джагър... Някой друг да се сещате?
Интересно, че са все мъже:)

ред: Боно


Редактирано от пeтльo на 09.04.07 03:06.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
Автор vogelfrei (фадъркърсър)
Публикувано09.04.07 03:22



Естествено, че на първо място завинаги ще стои Бащицата, Единственият и Неповторим ОЗИ. Кръгла нула като певец и точно затова велик. Само стига да го сравним с Дио, който макар да е същинский Карузо, си остава един наемник в Сабат. Друг пример за "полезна" липса на талант е Робърт Плант (и рима се получи даже) - почти всяка песен на Лед Зеп е пълна с безбройни оубейбе-та, кълчения, крясъци, но Пърси вие толкова магически, че крайният резултат е чиста проба съвършенство. Други примери за "не мога да пея, но точно в това ми е чара" са Леми или Кърт Кобейн. Всичките тия, ако имаха вокалните данни на един Фреди, нямаше изобщо да направят такива велики песни и да оставят следа в музиката.

В отделни стилове на рока пък липсата на талант е всъщност най-големият възможен талант. Най-вече в пънка и разните му там екстремизми. Разбира се, изключения винаги има, дори и сред дет метъля, ако се сетим за Микаел Акерфелд от Opeth например. За споменатите от теб не бих казал, че са слаби певци, всичките имат доста запомнящи се гласове, което е най-важното в крайна сметка.

Аве кво праи тоа негар тука ве?!


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано09.04.07 03:30



А чакай, запомнящ се глас и не можещ да пее не са взаимноизкючващи се, тези които ти изброи също са със запомнящи се гласове:)
От друга страна пак само мъже, защо няма една жена, която да е пробила, ама да не може да пее:)
говоря за Музика, не за емтиви, бейонсе, парис хилтън и т.н.


12.04

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
Автор vogelfrei (фадъркърсър)
Публикувано09.04.07 03:34



Ами то колко жени има в редиците на Музиката? :)

Все пак се сещам за Пати Смит (бивш ник на О.К., ако се сещаш), ама то за да си име в пънка трябва задължително да НЕ можеш да пееш. А и Пати Смит жена ли е всъщност...



Аве кво праи тоа негар тука ве?!

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: vogelfrei]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано09.04.07 17:32



Патето Смит може да пее...


Щом от думите и ми трепка сърцето, какво значение има тук някаква банална школовка...




Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 12:34



Интересно, че са все мъже:)

ми вземи процентното участие на мъжете и жените в рока. Рокът е мъжки спорт, кроен е от мъже и мирише на мъжееее

В началото няма женки, малко по-късно през 60-те те се промъкват там през страничната врата на фолк-рока (под формата на гаджета на рокхипита) и продължават да се навъртат днес в по-арт, поп- , фолк- и танцувалните му форми. Бездокачително, ... женските гласови струни определено са по-пригодени за стилове като фолка, джаза, соула, поп-ситата и пр. Красиви и сравнително безвредни



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Bgpunk]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 12:58



Щом от думите и ми трепка сърцето, какво значение има тук някаква банална школовка...
а и какви крем карамели може да върти Патето, ако знаеш ...



всъщност, като се замисля, аз съм доста толерантен човек към тези хорица, които имат безсрамието да имат синеок копринен глас и с него се бутат в рока. Но все пак има четири звука в рока, от които директно настръхвам и си капичвам кафето. Това са фалцетния вокал, грухтящия вокал, театралния вокал и ангеличния вокал. Няма да давам примери, за да не ме линчуват точно сега, когато все още не съм приключил финансовата си година



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано12.04.07 13:24



Много пъти съм казвал, че пеенето, както и китарните сола трябва да ги забранят със закон.
Само убиват енергията и ме карат да гледам умно. Това последното ми идва в повече.

Next One Is Real


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
АвторCoнaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 13:38



И аз това щях да кажа - то просто няма женки.
Ама батковци нека има повече.

Тъпият дир ми е затрил регистрацията, а на всичкото отгоре логът въобще не работи.





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 14:04



мда, в живота на всеки рокаджия идва момент, когато го тегли да стане музикант. Малко хора са устояли на песента на Сирените на Солото. Затова и простосмъртният човек Pete Tounshend съумявал със сетни сили да строши китарата си в края на всеки концерт, само за да заглуши тези гласове. Защото всяка китара (дори и тая само с една бас-струна) рано или късно почва сладко да нашепва "... можеш повече, Петьо, можеш повече ... напъни се още малко, я какъв дълъг ... дълъг гриф се е ширнал пред теб ... Петьо, стани легенда ... легенда .... гриф .... дълъг ... Петьо ...пръсти, палави пръсти, дълъг, Петьо ... легенда ... гриф .... Петьо ...."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.