Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 27.06.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Вокали, които не могат да пеят  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано09.04.07 01:37



Факт е, че не всеки има певческите способности на Фреди Меркюри и Селин Дион примерно, но това не значи, че не може да пее(да не говорим пък за писане) на хубави песни. Даже ограничения диапазон прави песните на някой още по-симпатични.. или прочувствени
Някъде бях прочел, че ги определят като пристанищни докери или нещо от тоя род, но аз повечето ги уважавам.
Аз лично се сещам за Лу Рийд, Ник Кейв, Роджър Уотърс, Мик Джагър... Някой друг да се сещате?
Интересно, че са все мъже:)

ред: Боно


Редактирано от пeтльo на 09.04.07 03:06.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
Автор vogelfrei (фадъркърсър)
Публикувано09.04.07 03:22



Естествено, че на първо място завинаги ще стои Бащицата, Единственият и Неповторим ОЗИ. Кръгла нула като певец и точно затова велик. Само стига да го сравним с Дио, който макар да е същинский Карузо, си остава един наемник в Сабат. Друг пример за "полезна" липса на талант е Робърт Плант (и рима се получи даже) - почти всяка песен на Лед Зеп е пълна с безбройни оубейбе-та, кълчения, крясъци, но Пърси вие толкова магически, че крайният резултат е чиста проба съвършенство. Други примери за "не мога да пея, но точно в това ми е чара" са Леми или Кърт Кобейн. Всичките тия, ако имаха вокалните данни на един Фреди, нямаше изобщо да направят такива велики песни и да оставят следа в музиката.

В отделни стилове на рока пък липсата на талант е всъщност най-големият възможен талант. Най-вече в пънка и разните му там екстремизми. Разбира се, изключения винаги има, дори и сред дет метъля, ако се сетим за Микаел Акерфелд от Opeth например. За споменатите от теб не бих казал, че са слаби певци, всичките имат доста запомнящи се гласове, което е най-важното в крайна сметка.

Аве кво праи тоа негар тука ве?!


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано09.04.07 03:30



А чакай, запомнящ се глас и не можещ да пее не са взаимноизкючващи се, тези които ти изброи също са със запомнящи се гласове:)
От друга страна пак само мъже, защо няма една жена, която да е пробила, ама да не може да пее:)
говоря за Музика, не за емтиви, бейонсе, парис хилтън и т.н.


12.04

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
Автор vogelfrei (фадъркърсър)
Публикувано09.04.07 03:34



Ами то колко жени има в редиците на Музиката? :)

Все пак се сещам за Пати Смит (бивш ник на О.К., ако се сещаш), ама то за да си име в пънка трябва задължително да НЕ можеш да пееш. А и Пати Смит жена ли е всъщност...



Аве кво праи тоа негар тука ве?!

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: vogelfrei]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано09.04.07 17:32



Патето Смит може да пее...


Щом от думите и ми трепка сърцето, какво значение има тук някаква банална школовка...




Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 12:34



Интересно, че са все мъже:)

ми вземи процентното участие на мъжете и жените в рока. Рокът е мъжки спорт, кроен е от мъже и мирише на мъжееее

В началото няма женки, малко по-късно през 60-те те се промъкват там през страничната врата на фолк-рока (под формата на гаджета на рокхипита) и продължават да се навъртат днес в по-арт, поп- , фолк- и танцувалните му форми. Бездокачително, ... женските гласови струни определено са по-пригодени за стилове като фолка, джаза, соула, поп-ситата и пр. Красиви и сравнително безвредни



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Bgpunk]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 12:58



Щом от думите и ми трепка сърцето, какво значение има тук някаква банална школовка...
а и какви крем карамели може да върти Патето, ако знаеш ...



всъщност, като се замисля, аз съм доста толерантен човек към тези хорица, които имат безсрамието да имат синеок копринен глас и с него се бутат в рока. Но все пак има четири звука в рока, от които директно настръхвам и си капичвам кафето. Това са фалцетния вокал, грухтящия вокал, театралния вокал и ангеличния вокал. Няма да давам примери, за да не ме линчуват точно сега, когато все още не съм приключил финансовата си година



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано12.04.07 13:24



Много пъти съм казвал, че пеенето, както и китарните сола трябва да ги забранят със закон.
Само убиват енергията и ме карат да гледам умно. Това последното ми идва в повече.

Next One Is Real


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
АвторCoнaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 13:38



И аз това щях да кажа - то просто няма женки.
Ама батковци нека има повече.

Тъпият дир ми е затрил регистрацията, а на всичкото отгоре логът въобще не работи.





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 14:04



мда, в живота на всеки рокаджия идва момент, когато го тегли да стане музикант. Малко хора са устояли на песента на Сирените на Солото. Затова и простосмъртният човек Pete Tounshend съумявал със сетни сили да строши китарата си в края на всеки концерт, само за да заглуши тези гласове. Защото всяка китара (дори и тая само с една бас-струна) рано или късно почва сладко да нашепва "... можеш повече, Петьо, можеш повече ... напъни се още малко, я какъв дълъг ... дълъг гриф се е ширнал пред теб ... Петьо, стани легенда ... легенда .... гриф .... дълъг ... Петьо ...пръсти, палави пръсти, дълъг, Петьо ... легенда ... гриф .... Петьо ...."





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 14:15



батковци ! олЕ !
Соната на море !

(да продължим с обедния мачовизъм)



ианче просто ме домързя да се регна :)



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор vogelfrei (фадъркърсър)
Публикувано12.04.07 14:29



В отговор на:

женските гласови струни определено са по-пригодени за стилове като фолка, джаза, соула, поп-ситата и пр




С едно малко изключение - Нико.

Аве кво праи тоа негар тука ве?!

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
АвторCoнaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 14:36



Соната на море, ама нали Крузъра е по пътешествията?




Аз и да искам - не мога да се регна - мързи ме да работя, както можете да се досетите и само се чудя какво да хвана.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано12.04.07 15:56



В отговор на:

пръсти, палави пръсти, дълъг



Знаех си, че пак на секс ще го обърнеш. И аз те обичам - знаеш.

Няма нищо лошо в това да се изкарва повече от един инструмент - мани ги тия китари - дълъг гриф - вярно, ама тия стърчалки отгоре - много неудобни ве...
Няма лошо.

Но има много други начини, освен да къдриш петминутни плетеници, докато забравиш какво точно правиш. Че и другите покрай теб .

Същата работа и с пеенето - като го чуя патетичния Дикинсън и ставам импотентен на момента.

Всъщност дефиницията за това как може да си майстор, без да си пръчиш солата и как можеш да ПЕЕШ, без да пееш се казва Килинг Джоук.
Абсолютно дефинитивни за темата.

Next One Is Real

Редактирано от dave на 12.04.07 15:57.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
АвторCoнaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 16:32



В отговор на:

като го чуя патетичния Дикинсън и ставам импотентен на момента.



Олеле!!! Такива ли странични ефекти имал?



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано12.04.07 16:48



В отговор на:

странични ефекти



Дефекти

Next One Is Real

Тема Спринови [re: dave]  
АвторCoнaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 17:51



да слушаш Брус Дикинсън веднага!!!





Тема Re: Спринови [re: Coнaтa]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано12.04.07 17:54



Че аз не съм и почвал...
Старая да избягвам употребата му, дори когато е пасивна :)
Няма да се излагаме я!

Next One Is Real


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 22:14



ОК :

какички ! олЕ !
Крузър на море !



само дето пътешествията ми през тази година се очертават предимно като телефонни, май



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 22:54



Знаех си, че пак на секс ще го обърнеш
ми след тая влажна целувка, дето ми залепи насред булеварда, Зафиров, няма на какво друго да го обърна



иначе много неща могат да се направят за 5 минути в рока, някои успяват дори и песен да изпеят, но това са неуверени в сложността на чувствата си другари. Китарата е чувствен инструмент. Обича да я обладават, не да свирят на нея. Дикинсън вие, хоро се вие ... когато знаеш че не можеш да стигнеш полета на една китарна възбуда, ами остава ти да виеш като осиротяло банши, чичо Петьо ... Този чувствен Олимп, завинаги ще остане в колективната памет на рока и на по-доброто Аз на Джаз Коулмън, но днес ... абе казано накратко, Килинг Джоук просто кефят
Дори и не знам защо. Бих се депресирал, ако знаех Опростях, вероятно и се ... а де ? Не се сещам



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
АвторCoнaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 23:24



Може би и моите. Но не телефонни - не обичам да говоря по телефон, по-скоро нетски.
А ми се ходи на море... Жега, пясъци, звездиии, мирис на сол... и т.н, да не се отплесваме.





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано13.04.07 08:36



Аз пък по празниците си бях на село и сефтосах плажа за тази година

.
Е, водата е все още твърде студена, но беше идеално за печене по бански на пясъка, пийвайки биричка.
През летните месеци също ще се ходи, така че ако искате дайте заявка да ви звъня по телефона, че да ви информирам как е.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано13.04.07 08:46



Но все пак има четири звука в рока, от които директно настръхвам и си капичвам кафето. Това са фалцетния вокал, грухтящия вокал, театралния вокал и ангеличния вокал

За това ли таиш такава любов към Дейвид Кавърдейл- то при него е направо 3 в 1

?

Иначе и аз като Дейв-а предпочитам певци тип адаша му Мъстейн и Леми, които не само, че не могат да пеят ами и акцентират върху тази си неспособност, отколкото разните му там хеви-мйетъл-вариант-на-Енрико-Карузо-уонабис.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано13.04.07 11:52



И аз това щях да кажа - то просто няма женки.

Абе не е като съвсем да няма.
Той Cruiser-a просто открай време си е един чистокръвен рок сексист

.
Аз пък се сетих за Грейс Слик, понеже в легендарния албум за сюрреалистичната възглавница, именно Белият заек и онази песен за любовта намирам за най-добрите в него и заслугата е най-вече в нейния глас.
Макар че съм си останал само с тези 2 песни засега, ще трябва да се чуе още нещо.

The dream of the state is to be one
The dream of the individual is to be two


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано13.04.07 12:19



"Няма" като "са абсолютно малцинство".


Сексист ли бил? Лош Крузър, лош

Иначе мисля, че има нещо, което спира жените да се изявят напълно в рок музиката точно, но оставям на спецовете да го формулират.

If you're tearing down my world,
please, just try to do it gently


Тема Re: Спринови [re: dave]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано13.04.07 12:20




Че да не вземат да те изгонят от къщи?

If you're tearing down my world,
please, just try to do it gently


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано13.04.07 12:22



Цели пет минути за песен?!?
Стига ве - то по-дълго от секс

.

Чувствения олимп на рока познава много виещи патоси, както и герои на китарните фалоси.
Аз обаче не съм алпинист, че да се качвам чак до горе.
"Прост народ сме ние, господине." Отколе сме си тъй.
Поне не можем да изпростеем повече

Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано13.04.07 12:39



Иначе мисля, че има нещо, което спира жените да се изявят напълно в рок музиката точно, но оставям на спецовете да го формулират.

Ами аз определено не съм спец, ама от казаното дотук стигам до извода, че жените ги спира да се изяват напълно в рок музиката поради факта, че са се родили без определени анатомични инструменти

.

The dream of the state is to be one
The dream of the individual is to be two


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано13.04.07 12:42



"жените ги спира да се изяват напълно в рок музиката поради факта, че са се родили без определени анатомични инструменти"
Хехе - ми то като съчетаем мнението ти с това на Евгени излиза, че мъжете пък скрито ги влече фалоса, та за тва са баш рокери.



Next One Is Real

Редактирано от dave на 13.04.07 12:43.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано13.04.07 12:55



Хехе - ми то като съчетаем мнението ти с това на Евгени излиза, че мъжете пък скрито ги влече фалоса, та за тва са баш рокери.



Хе, че кое му е пък скритото на влечението на мъжете към фалоса

?

The dream of the state is to be one
The dream of the individual is to be two


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано13.04.07 13:27



дрън-дрън "сексист"


хуморът ми е волтериански, както узнах навремето от един преподавател във Факултето. Волтер - лекокрил бъзик към народните маси (ака - женорята в рока), който обаче не може да прикрие дълбоко вкоренения му (ми) хуманизъм и омерзение от общочовешката социална несправедливост и пр. Защото (питам гръмовно) ... има ли нещо по-добро в края на деня за рокмузиканта от топлата манджа и вълнен терлик, поднесени му от любяща женска ръка ?
Мълчите.
В женскиот глас просто няма достатъчно адреналин за рок, иначе определено е по-красив от мъжкия. Тук идва, разбира се, Джанката с всичките там грейсслици и хипицуцита. Да, ама трябваше да мине едно десетилетие и в рока да се размирише на фолк, цветя и свободна любов, за да се завъртят първите женки наоколо. Така е то.

Иначе, Джанка, ако си тръгнал да надничаш изпод фустата на Грейс Слик, третият и четвъртият албум на джеферсъните "After Bathing at Baxter's" и "Volunteers" са най-добрата илюстрация на Фриско, на суинга на бандата и на самата Грейс. След това почва роенето и музиката им доста се разфокусира. Има два по-късни проекта, които тръгват от тях - "Hot Tuna" и "Jefferson Starship". Въпреки че са отчуждени от хипиерата, са по-интересни и слушаеми на моменти дори и от оригинала.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано13.04.07 13:45



Отпусни се, простий, гол на терасата, налей си скоч (прибери прането преди това разбира се), изгледай с презрение дрънчащите софийски трамваи там долу... и потъни в един 10 минутен инструментал. Независимо кой или чий. Това е Лунната Соната, пригодена за ж.к. Люлин в 21-ви век. От нея ти говори Бетховен, не че се разбира какво ти говори, ама важното е че ти говори. Остави го да си поговори. Модерна злобарка за душата на висшиста в условията на прехода, Петьо. После си вземи един душ и ела отново малко по-пречистен и извисен в клуб "Рок".
За да си говорим за пънк, разбира се





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: vogelfrei]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано13.04.07 14:00



студен, нисък, и stoned вокал. Нико не може да пее школувано. И именно това придава пророческото отчуждение на дебюта на VU. Жалко че Лу Рийд я нарочва за арт-приумица на Уорхал и бързо я откомандирова. Представям си какво би се получило ако беше изпяла целия четвърти албум на VU "Loaded" с тоя астрономически вокал. Може би нищо. А може би някои пластове на рока биха се поразместили





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано13.04.07 14:04



Морето е илюзия на жабата, изпълзяла от него преди милиони години, Джанка


Телефоните са купчина импулси.
Бирите, бирите ... те да са живи



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 14:10



ми щото тялото на китарата се състои от женски ханш с фалическо продължение.

а аз просто пускам фитили, това ми е занаята





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 14:22



анджък, затова и оригиналното заглавие на темата трябваше да е "Вокали, които могат да пеят". Е това е мат'риал за рупане


И долу ръцете от Дейви, talking 'bout luff ...



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано13.04.07 19:43



В отговор на:

Отпусни се, простий, гол на терасата



Ех, Женя...
Ми нали още докато се разпищоля и ме лъхне ветреца и веднага ще ме осени оназ кокошоглава песничка дето почваше с
"Най-обичам гол да тичам
сутрин покрай НДК"

и завършваше с
"Да живей, живей труда!"
Какви Бетховени, какви Сонати (да ма прощава другарката - нищо лично).
Най-много да опра до една стандартна злобарка и да се довлека в клуб Рок, за да си говорим за пак за фалоси


П.П. Текста по средата на песента не е за възвишени и чисти деца, та затова го спестявам.

Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано13.04.07 21:55



така е то, рифовете ръфат разума


с или без алитерация ...
Мозъкът ми е задръстен с рифове и нито едно соло измежду тях. Тук соло - там соло ... единствено се сещам за капитан Хан Соло. Почваш с Бийтълс, минаваш през Пърпъл, задълбаваш във Ван Дер Грааф-а и финишираш на концерт на Той Долс. Щастливият мозък е прясно източеният мозък

Тоя уикенд бях до Camden Town и се отбих да си потърся нещо по-редкажно от олдскул регето. Бях си набелязал едно автентично капанче, цялото издрапирано в цветовете на Ямайка, много олюзгано и джемсешънско такова вътре. Старият растаман, като ме видя че влизам, се ухили и рече много тържествено : "Jamaica says you will !"
Та след като го казва Ямайка значи ще го бъде, мислим ние. Каквото е там за бъдене



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано14.04.07 08:29



Волтер- не го познавам тоя, не е от нашия клас

.

Ама явно Волтер и неговите апостоли не могат да схванат хумора на презрялата слива, понеже и 'сексист'-ът беше употребена с хумористична нотка.

Иначе то в края на деня и на не-рокмузиканта едва ли има нещо по-добро от топлата манджа и вълненият терлик поднесено от женска ръка- е, може би студена бира и копринени пантофи, поднесени от/върху друга част от женската анатомия.


В женскиот глас просто няма достатъчно адреналин за рок, иначе определено е по-красив от мъжкия


Не знам, наистина не ги разбирам нещата- ни адреналина, ни красотата, но все пак по твоя критерий излиза, че аз държа на красотата, знаех си аз, че съм естет, хаха.


Да, ама трябваше да мине едно десетилетие и в рока да се размирише на фолк, цветя и свободна любов, за да се завъртят първите женки наоколо


<here are the young men, a weight on their shoulders>


...и тогава дошли женките да ги освободят от товара им.


Така е то


След тази реплика и онзи ден, единственото, което мога да кажа е: RIP.



А за Грейси и Самолетите- странно, ужасно много ми хареса въпросния албум, който споменах, имаше дни, през които си го въртях постоянно- и въпреки това така и не се поинтересувах от останалото им творчество, ще трябва да се поправи тази грешка. Те много станаха рекомендациите от теб, още Рокситата не съм чул, лош ученик съм.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано14.04.07 08:34



ми щото тялото на китарата се състои от женски ханш с фалическо продължение.



Добре, ами тогава за тъпанджиите какво ще е фройдисткото обяснение да се захванат със свиренето на инструмента си

?

А иначе преди известно време ми беше горещо препоръчана горещо някаква банда и дълго не можех да се сетя за наименованието й преди този разговор- Phallus Dei се зове, доколкото мога да видя какво представляват из олмюзик (колкото и условни да са им критериите за категоризация) Дейв трябва да е наясно с нея. Много силни думи ми се казаха за нея, да видим.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор vogelfrei (wollenseine)
Публикувано14.04.07 13:33



Като стана дума за Phallus Dei, аз ти препоръчвам един албум със същото име.



. Отново немски и отново доволно извратен. :)

We' re soldiers of my soul...

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано14.04.07 14:49



действай, докле си млада и напориста джанка, граби от шведската маса на естетиката и уригай доволно, че после ще ти дойде сметката



...и тогава дошли женките да ги освободят от товара им
Не бе, просто им замирисало на lurf в общодостъпна форма. И те са хайванчета все пак Шегата настрана, но за голяма част от тях през 60-те входът към рока, в началото, е бекстейджа.

иначе хич не си държа на рекомендациите, така че поне се разтовари от тях, ай да бягам навън, че имам цял уикенд да обслужвам иначе



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано14.04.07 19:53



Аз не обичам много карамелите, но обичам Патитата.
Но ангеличните вокали са ужасни, неща като NIGHTWISH ме потрисат.
Кошмар, кошмар...




Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано15.04.07 08:43



Шегата настрана, но за голяма част от тях през 60-те входът към рока, в началото, е бекстейджа.



Нямам възражения за това, то и до ден днешен и не само към рока входа им е през бекстейджа

.

иначе хич не си държа на рекомендациите, така че поне се разтовари от тях

Ааа, като пускаш фитили, внимавай на кого ги пускаш.
На мен като са ми рекомедирали нещо, отърване няма, макар че може да минат години преди да ги изпълня.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Bgpunk]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано15.04.07 08:48



Но ангеличните вокали са ужасни, неща като NIGHTWISH ме потрисат.


Аз примерно под 'ангелични' вокали разбирам женските на SWANS.
Или пък песните от саундтрака на Twin Peaks

.
Тези на NIGHTWISH бих ги причислил по-скоро към театралните, ако трябва да се придържам към категориите на Cruiser-a.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано15.04.07 18:52



ммм, театралноангеличен, май


което е още по-лошо, защото най-резистентните форми са смесените форми - мултилокум за всякакви вкусове. Нещо като скарлатината, трябва задължително да се преболедува и от най-закоравелия метъл Имаше период, когато не познавах някой, който да не се олигавя аламинутно при споменаването на Nightwish.
Мдаа, Дикинсън вие, хоро се вие ...



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано15.04.07 19:04



аха, минават години, рекомендациите прашасват и при мен, но иначе едва изчаквам да дойде уикенда, да се заровя в някой секънд-хенд кашон или в някое мазе и да изтегля оттам обект, известен само на група съветски учени.

И каква, казваш, е последната ти рекомендация към мен ?


Последната седмица ме треснА добрият човек Ba Cissoko - от Сенегал ли беше, или от Мали, не мога да си спомня, свири на африкански струнен инструмент на име кОра, малко известни хармонии и струни, наблъскани с африканска метрика и леко изнервен френски, о Шан Елизе !



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано15.04.07 23:23



Представям си те, Женечка, самодоволно опиващ джамайската шаренийка, оглеждащ се за някоя идотия на Ерол Томпьсън (или пък предпочиташ денсхол? Знам че не си падаш по скинхед регето - много е пролетарско за тебе

).
Та оглеждаш се, облизваш се и гледайки към дедото продавач, в мозъчето ти се прокрадва мисълта - я къф вуду гуру седи насреща да му се не види. Затъркалват се пред погледа ти заклани кокошки пръскащи кръв от безглавията си, пърхащи в ръцете на танцуващи голи карамелени задници...
Ехааааа...
Ще я бъде, гусин Кайдъмов, щом е казал дедото! Нема начин.
Чакам те да ми додеш с разноцветни расти и овалян в кокоши пера. Тогава влажите цалифки ша са поечи

Хех - какво всъщност изкопа от тоя магазин?

Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано16.04.07 09:41



Зависи, никой от нас не е виждал ангел, та не знаем как пеят...


Театрално пеещите са възужасни.




Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано16.04.07 14:07



изкопах старичък дядо един, John Holt, който между другото е нещо като ямайския Борис Карадимчев, пише хитове за регеколегята на острова вече не знам кое поред десетилетие, изкопах си и първия на Abyssinians - задължителен ! Сурово избено реге, ориентирано към годините на Прехода, пардон на библейския Exodus

Ама там не кормят възглавници бе, Петьо, бъркаш ги с Хаити комшулука. Там общуват с кокошките си посредством грил и билки, получава се едно такова специфично котлетче на име jamaican chicken jerk, тука го продават навсякъде, много е спиричуъл, да знаеш Децата на Jah правят предимно lurf и леко "затревен" антиглобализъм в песните си. И отдавна са гласували в полза на патлака в сравнение с вудуто.
Имаше един много готин отдавнашен епизод (може и да съм ти го разправял). Лафихме си алабализми с един растаман-секюрити и стана въпрос, че ямайците се ползват с лошо име в Лондон.
"А ! Това е нищо в сравнение с реномето ни в Карибите"
"?"
"Навсякъде в Карибите се практикува вуду с изключение на Ямайка. Във вудуто кръвта трябва да падне задължително върху семената на едно растение на име сусумба, за да хване магията. Всеки в Карибите се страхува от сусумбата. Набавят я в диворастящ вид и никъде не се отглежда, с изключение на Ямайка. Там я отглеждаме, просто за да я ядем. Уи а сусумба итаааз, маан. Уи а стронга ден дет, маан !"
Още си го спомням как ми се хилеше насреща и в мозъка ми тогава май почна да прокарва първата раста



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано16.04.07 14:48



Хубави работи си изкопал :)
Аз пък винаги съм свързвал вуду-то с растите, а растите с джамайките.
Дори не съм си правил труда да го проверя...
Както и да е - излиза, че останалите карибците практикуват вуду, а джамайците са импрегнирани с него

.

Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано16.04.07 16:19



люта грешка, roots регето е музиката на растафарианството - нещо като библейски дайджест на будизма, от него тече шекер и световно миролюбие. Колкото и да е странно, гуруто им е етиопският диктатор Хайле Гебресаласие (свален в края на 70-те), който пренаписва Библията от името на Мама Африка. Back to the roots, брадаз анд систаз ! Първите расти се появяват в Етиопия и т.н.
А ти с какво си импрег'нат в година '07 ?





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано16.04.07 16:47



Като зачекнахме религиите се сетих за
Comparative religions - Shit story:
BUDDHISM Shit happens.
RASTAFARIAN Shit happens, but if it's all right with Jah, it's all right with me.
VOODOOISM Shit doesn't just happen - somebody dumped it on you
...
Иначе аз съм имрег'нат с желание да разръчкам китайските пънк потайности.
Ама много трудно, мамка му.

Next One Is Real


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано16.04.07 19:23



BUDDHISM Shit happens
oh yes, how it happens ...

RASTAFARIAN Shit happens, but if it's all right with Jah, it's all right with me.
по-скоро : dah's beauty of naycha ...



VOODOOISM Shit doesn't just happen - somebody dumped it on you
хм, значи излиза, че ние, българите, сме живи вудуисти

***
ще се озориш с тоя китайски пънк, имам впечатлението, че китайците са доста пресметлива нация, за тях най-добрият пънк е сигурно този, който може да се сготви с максимално количество ориз



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано16.04.07 21:35



Хехе - по-скоро:
BUDDHISM - If shit happens, it is not really shit.

А за:
RASTAFARIAN - Shit happens, dah's beauty of naycha .. -
тц :
Shit happens. Let's smoke this shit.

А за китайците - я виж

! Има още много други хубавини...

Next One Is Real

Редактирано от dave на 16.04.07 21:39.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано17.04.07 04:07



BUDDHISM - If shit happens, it is not really shit.
ъъъ ... so what has happened after all ?

Shit happens. Let's smoke this shit.
Don't bother even to smoke it brudda, it still will taste shit
още по-джа



Пешо, ама и ти ли отнесе плувката на ю-тубата, бе?
Новата битова радост на юзъра : "Баба се учи на джазбалет в хола, чакай да й пусна клипа по мрежата". Иначе какво да ти кажа за китайчетата (гледах клипа на бегом) освен че, както винаги, стават поне за имитатори



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано17.04.07 05:11



Е, айде сега! Какво му има И на ютюба?



If you're tearing down my world,
please, just try to do it gently


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано17.04.07 07:16



споко бе, знам че феновете на мп3ците са и фенове на видео3ците в ю-тубата, не е необходимо да се преброявате





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано17.04.07 10:51



Крузър, забелязвам преобладаващи хейтърски тенденции у теб, ама се надявам, че греша.


Утубът си е супер, както и мп3-ците.

If you're tearing down my world,
please, just try to do it gently


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано17.04.07 14:22



Крузър, забелязвам преобладаващи хейтърски тенденции у теб, ама се надявам, че греша
е, деее

Мразенето е кух спорт, зарязах го още през тийнейджърските си години, но пък от друга страна, нямам навика да се разхождам по цвички, само и само да не "настъпя" земята под краката си. Това е форум, а не фенстраничка на слушащите рок, все пак

Утубът си е супер, както и мп3-ците
ми хубу, мен явно не ме кефи воайорщината в общодостъпен формат. Не знам как се чувства човек като си сглоби фонотека, пардон, "три-цотека" на дадена банда или пък си окомплектова цял неин "лайф" от клипчета от туба-та ... абе, с една дума , if it's ok with Jah, it's ok with me както вика Петьо, тук съм напълно съгласен



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано17.04.07 16:16



В отговор на:

Не знам как се чувства човек като си сглоби фонотека, пардон, "три-цотека" на дадена банда или пък си окомплектова цял неин "лайф" от клипчета от туба-та ..



Всъщност аз напълно споделям необичта ти към ю-тубата, но по различни причини. Не си падам по нея, щото съм възможно най-малко гледащия клипчета и тн. човек, който познавам.
Тук обаче става въпрос за друго - хората не стига дето са от Китай, направили са си май спейс страница, ами и са си качили клипчета, че да ги види някой.
Знаеш ли колко са китайските пънк банди, за които съм намерил инфо в нета? Около 20-тина за сега... Сещаш ли се колко са китайците?
И това, което правят си има и хъс и енергия и лице (независимо, че в малка или голяма степен ще намериш аналози).
А сигурно се сещаш и с какви с трудности ще намериш албумче на подобна група?
Ако няма трудности - свиркай!

Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано17.04.07 16:48




Успя да извикаш усмивката ми в тоя пореден скапан ден.

Ще събувам цвичките скоро!

If you're tearing down my world,
please, just try to do it gently


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано17.04.07 19:51



то и аз така относно клиповете


А ти ми кажи защо ги търсиш ? За да чуеш интересен пънк или за да чуеш китайци, свирещи пънк? Хич не ме умилява факта че са 20 на 2 милиарда, след като свирят ерзаци на пънк-стандарти. Китайците просто (за разлика от японците) генетически никога не са го вдигали в рока. Факт
9/10-ти от нещата, които съм гледал по тубата са затрогващ аматьорски ексхибиционизъм. Не знам какво ражда ексхибиционизма според теб, според мен ражда единствено воайорство. Сигурно е забавно да се мултиплицира аматьорския ентусиазъм под всякакви свободни форми, а може би си има и своята желязна логика. Знам единствено, че откакто компютрите се настаниха трайно в рока, рокът доста издребня. В удобен за даунлоудване формат, разбира се



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано17.04.07 19:55



Успя да извикаш усмивката ми в тоя пореден скапан ден.
ясно, усмивката ти работи на повикване



Ще събувам цвичките скоро!
ммм ... почти звучи като начало на стриптийз. Jah те гледа одобрително



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано17.04.07 22:13



Ми китайците не са имали възможност да покажат, дали го вдигат в Рока...
Естествено, че очаквам да чуя нещо интересно. Защото китайците са башка народ и не можеш да съдиш за тях по илиенските евтинийки на кило.
Па дори и по тях ако съдиш - пак са башка народ!
Бе те и руснаците не го вдигат в рока - пък сега такъв богатирски го вдигат, че чак и аз получавам ерекция...

А за даунлоада и Рока - нъл' знайш, че не сме от една партия. Да живее даунлоада и всички БКП-та по земните кълбета. Аз обаче съм от партията на ъплоадарите



Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано18.04.07 06:33



дрън-дрън, китайците са затрогващи дребнопишковци в рока, този факт е световноизвестен

Башка били, не знам каква им е "башката", но я ми изброй няколко имена от тая "башка" дето свирят нещо по-башка от местния им пъб-рок и заводски поп и стават за световния ефир ? Не че нямат възможност да си я покажат, просто я нямат. Щото илиенските евтинийки на килограм са точен показател за "башката" на нация с потенциал от 2 милиарда души, която предпочита да шие гащите и тениските на целия свят, е ... и платки, разбира се, транзистори, ракети, джапанки, нанороботи, кецове, марсианчета-касички и въобще - всичко, на което е докопала матрицата. В такава нация вирее единствено местният поп, всичко друго потегля по направление на ю-тубата - култ и пържени скакалци на корем !
Петьо, чичовата, остави събирането на неизвестни за науката бръмбари на Петър Берон, па хукни след пролетните фусти, че време не остана, ще се сменят с минижупите
Пък лоудвай и майспейси на воля, но поне да имаше в оригинал 2 албума на Резидънтс, ей тъй, от кумова срама, че да се впрягам да пиша всичко това ...



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано18.04.07 10:30



Ами аз последното, кочто чух и ме разби е Две Купета- бг ъндърграунд група от средата на 90-те, ама не ти ги рекомендирам

, че те са малко цигумигу, български туксидомунчовци- ама поне вокали, които не могат да пеят, нямат, всъщност те нямат и такива, които могат да пеят, което е винаги в плюс.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано18.04.07 10:34



Всъщност аз напълно споделям необичта ти към ю-тубата, но по различни причини. Не си падам по нея, щото съм възможно най-малко гледащия клипчета и тн. човек, който познавам

И аз не обичам да гледам музикални видеоклипове, нито в тубата, нито където и да е

.
Там театралните вокали стават и очевадни, освен ушевадни. Ама това не е единствената причина, поради която не обичам музикалните видеоклипове де.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано18.04.07 12:41



Като почна да властват с дребните си пишки на всички бкп-та по земните кълбета, сам ще чуеш.
Не е далече времето



Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано18.04.07 18:40



Като почна да властват с дребните си пишки на всички бкп-та по земните кълбета, сам ще чуеш.
Имат ресурса, но нямат каризмата. За да се настаниш на пулта, най-напред трябва предложиш по-добрата алтернатива на живот. Според мен, човешкият мозък е далече по-предразположен към лукса на западния социализъм (държава-бавачка, аполитичност, материална безметежност, егоизъм, свръхизбор, гражданска инертност), отколкото да бъде пляснат насред организиран мравуняк с ханкрумови правила. Няма ли политически и културен сексапил, няма да я бъде


Засега властват в копи/пейста, по-нататък ще видим. А дотогава ще чакаме да се появят китайските Пинк Флойд. Те ще са истинските месии на идващия Китайски Век, явно



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано18.04.07 18:44



що бе, аз се постоплих напоследък за музиката на Тъксидомуун, просто са от типа банди, които мога да приемам в умерени количества


уча се да танцувам в живота, защото



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано18.04.07 18:59



"Няма ли политически и културен сексапил, няма да я бъде"
Абе аз си представям как трепем врабчетата с прашки, по повелите на някой нов Мао...



Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано18.04.07 19:22



трепенето изисква организация, а roots регето в мен повелява да запаля билка, да всмуквам и да броя по колко маха на крилата прави за една минута врабчето, докато лети. Аз съм създаден за един по-бавен свят. Както обичаше да повтаря взводният в Плевен : "Кайдъмов, ти си единствения от тоя взвод, за който не се безпокоя в случай на война. Сигурно ще се загубиш по пътя към театъра на бойните действия"





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано18.04.07 21:50



Да сваля и фустата освен?



If you're tearing down my world,
please, just try to do it gently


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано19.04.07 08:55



що бе, аз се постоплих напоследък за музиката на Тъксидомуун, просто са от типа банди, които мога да приемам в умерени количества

Хехе, започваш да снобееш ти умерено

.
Аз всякакъв тип банди гледам да приемам в умерени количества вече, че съм доста назад с материала и ако зацикля на някоя, само ще забавя хода си на развитие.
А тъксидомунчовците преди 2 месеца ходихме да ги гледаме лайв у сръбско, оказаха се едни доста весели чички, които направиха много добро шоу в едно симпатично клубче. А покрай Тъксидомуун ядохме плескавица и пихме крушовица, пълна програма просто.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано19.04.07 08:58



"Кайдъмов, ти си единствения от тоя взвод, за който не се безпокоя в случай на война. Сигурно ще се загубиш по пътя към театъра на бойните действия"

Хахаха, никога не съм си те представял като Швейк

.
А пък аз вече официално мога да кажа,че със сигурност няма да ходя в родната казарма, облагодетелствам се от глобализацията и ЕС.
Никога няма да стана мъж, ойеее.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано19.04.07 12:48



Забрави само за младите готЯци и за "ово е дуда" да разкажеш



Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано20.04.07 02:58



слушам разказа


Иначе отдавна знам че джанката е зализан готЯк, макар и все да го тегли да говори кат' декаденсова дуда, ама сега това е куул (& the gang) в БГ.
Между другото, какво е готяк и какво е дуда ?



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано20.04.07 03:37



Да сваля и фустата освен?

Соната фуста засваля. В тихата, тихата нощ.
Сваля ли, сваля Соната. В тихата, тихата нощ.
Сваляй, сваляй Соната. В тихата, тихата нощ.
Това е кънтри песен и т.н.
Тихата, тихата нощ.





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано20.04.07 04:19



чак пък Швейк

Бях по-скоро шотландския трубадур Donovan, трагично объркал маршрута, по време на разходка из кънтрисайда. Sunshine Superman, Catch The Wind, (They Call Me) Mellow Yellow, Young Girl Blues, Wear Your Love Like Heaven ... о, флоралност ефимерна ...


А пък аз вече официално мога да кажа,че със сигурност няма да ходя в родната казарма, облагодетелствам се от глобализацията и ЕС.
Никога няма да стана мъж, ойеее


Граждан сте Вий, господине Джанков-ъ, човек целесуобразний, любознателен и народен. Человек благороднически и по американцкий напредничав и отдаден на делото на всенародното игрално и хазартническо просветителство.
Вий си работете, работете, аз само влезнах да ви долея кафе в джезвето, излизам ...



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано20.04.07 09:58



Между другото, какво е готяк и какво е дуда ?

Ето това са вече едни твърде екзистенциални и декадентски въпроси, изискващи нещо повече от интернет форум да им се даде отговор

.
Затова и не ги споменах в предния пост, а предадох само общата картина от трипа до Сърбия.п.п.

п.п. И готяк, и дуда може да съм, но зализан/а никога.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано20.04.07 10:13



Аз себе си като войник винаги съм си се представял като някой Йосарян, и затова казармата винаги ме е плашела

. А така би ми се искало да съм някой Майлоу Майндърбайндър- ако не във военните среди, то поне в хазартните. Макар че хазартните среди правят чистка на плявата, нищо чудно в най-скоро време да се окажа извън играта... Нищо, поне се научих да играя табла.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано20.04.07 12:10



Това не е кънтри, а истинска чалга.



...this pain will never end
the scars will never mend...


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано21.04.07 02:42



горе-долу нищо не схванах от постинга ти (но пък и трябва ли вечно да съм най-схващателния в класа?), пусна ми въздушна целувка, ти, с дъх на джибри и философия, трипери, пардон - трипове и барбекюта на терасата, така си минава животът ... боже, кога стана петък вечер ? Готяк / дуда, тези думи ми се забиха в главата като Пеле / Гаринча, БгПънк / морков, Чоко / Боко.
И странно, подредиха се в следната конфигурация :
"Сериозен готяк търси палава дуда"





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано21.04.07 03:02



Истинската кънтри героиня носи лицето на доктор Куин Лечителката. Фуста, солидно загащени морални устои, високи чизми, миризма на прясно изпечени кифли, плаха усмивка ... колко красив е контурът на онзи каньон ... кактусите ... залеза ... тиха нощ.
И т.н.





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано21.04.07 03:36



споко бе, в казармата плавно и приятно изпростяваш до указаната скорост на мислене. После - нирвана. Никога женките не са имали и няма да имат толкова големи цици, колкото в онези месеци в казармата. Ама ти така и така си го изпуснал

, иначе йосаряни и пр. книжовна фауна не ти трябват, само бавят процеса

това "чистка в хазартните среди" ми извиква образите на автомати със заглушители, шлифери и коли с повече дупки и застреляни пасажери от необходимото.
В Играта ли си Джанка ?



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано21.04.07 09:09



горе-долу нищо не схванах от постинга ти

То ти ако беше схванал нещо, щеше да значи, че не си чел внимателно

.
Но така е, всеки трип си има специфичен жаргон, който си остава само за учавствалите в него. Аз не знам защо изобщо Дейв пусна мухата за дудите/готяците, та той даже не дойде в сръбско- много работи това момче, корпоративният свят яко е вклещил орловите си нокти около гърлото му и той здраво му се е отдал, къф пънкар е това?

И странно, подредиха се в следната конфигурация :
"Сериозен готяк търси палава дуда"


Ти ме прати в Адрес 4000... ама май наистина съм за там.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано21.04.07 09:27



Мекушав тип съм аз, нямаше да издържа, затова и толкова се радвам, че няма да ходя

. А циците, ех, циците- големи, малки, няма кой знае какво значение за мен, нека да пребъдат притежателките им.

В Играта ли си Джанка ?


Ами все още съм, да видим докога...

Уморен съм сега,
от тази дълга игра
на финала лежа
без душааааааа


Да се върнем на темата за театралните вокали.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано21.04.07 09:33



Това не е кънтри, а истинска чалга

Че то кънтрито и чалгата само географски се различават, колко е един океан разстояние след като сърцевината е една и съща

.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано23.04.07 03:00



къф пънкар е това ?
ми къф - ютуба бунтар. Разпространява тайно от жена си китайски клипчета по тубата в нощните часове. Аз като му казах преди няколко века (когато се видяхме за първи път) че ми мирише на капучинопънк, почна нещо да оригиналничи



Ти ме прати в Адрес 4000... ама май наистина съм за там
Адрес 4000 - Във Филибето й люб'фнята, майна, айде беж на примоцията



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано23.04.07 03:03



Че то кънтрито и чалгата само географски се различават, колко е един океан разстояние след като сърцевината е една и съща

ааа, за тези думи заслужаваш наистина да те напляскам по дупето, ама нали се водиш пълнолетна джанка ...





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано23.04.07 03:08



Да се върнем на темата за театралните вокали
Връщаме се. Вили Кавалджиев





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано23.04.07 08:33



В отговор на:

къф пънкар е това ?



Къф пънкар ве - щом няма татуировка "Уво 97" или "Пена - 83 - ВНЛ", никакъв пънк не става от него.
Малко пънкарче съм още.
Ама ще порастна!

Ти първия път като ме видя ме заподозря в чехлено-халатено уискен-капучинско пънкуване, ама за съжаление не позна по нито една точка.
Не употребявам нито един от тез еснафски продукти.
...
Само по една точка позна - мириша.

Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано23.04.07 11:09



леле, за Мик съм готова да се бия, как така не може да пее бре?

аз пък Дейвид Ковърдейл бих казала

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: unforgettable]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано23.04.07 11:34



Еее, как тъй Ковърдейл шъ не мож да пей? Пее си дедето.

Аз на Мик залагам, и на Кърт, а и оня готин пич от Корн



...this pain will never end
the scars will never mend...


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано23.04.07 13:16



Ти първия път като ме видя ме заподозря в чехлено-халатено уискен-капучинско пънкуване, ама за съжаление не позна по нито една точка.
Не употребявам нито един от тез еснафски продукти.


Не ги употребяваш, те теб употребяват. Ти си сънят на китайската чашка капучино на име Xidoo Mun. Веднъж не й дали обещаната щипка ванилия на вечеря, ядосала се чашката, заспала и засънувала че е пънк със секси перчем на име Pet Yoo, който нощем млати по подлезите рояци китайци с желязна ютуба с гравиран надпис "MIMA '89" и си мечтае в антракта за чашка капучино и пухест халат, но китайците отново прииждат ...





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано23.04.07 13:27



Ковърдейл мъчи звука, направо го изнасилва, гласът му няма сила, не говоря само за сега, - и на по-млади години не ми звучи като да се леее СВОБОДНО, докато Джагър не го усещаш да напряга жили като изкарва звук - просто го прави.
Самият факт, че на стари години Ковърдейл си е изгубил гласа показва, че не го е третирал правилно, догато при Джагър също се усеща, че не е вече същия, но няма трудност, отново пее спокойно и без да мъчи себе си и аудиторията

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make

Редактирано от unforgettable на 23.04.07 13:28.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: unforgettable]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано23.04.07 14:37



Ех, ми не мога да се съглася.

Аз пък усещам страшна свобода при чичко Дейвид, докато Мик като го слушам и се изприщвам - явно е субективно усещането.
Май най-добрият тест ще е да им дадем на всеки да пейне песен на другия. Да го видя аз тогаз Мики как ще изврещи Is this looovee

...this pain will never end
the scars will never mend...


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Авторunforgettable (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 17:44



бейби, не Мик беше този, който не може да си изпее старите хитове без бандата да му замазва гранеченето миналата година в Каварна



ама айде сега няма да се караме за мъже. Че и тук можем да поспорим кой по прилича на такъв



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: unforgettable]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано24.04.07 18:59



Тряа да вземем да пуснем една тема за секссимволите в рока, че нещо (от пролетта?) съм се разгонила.



...this pain will never end
the scars will never mend...


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано24.04.07 22:08



Хехехехе - аз почвам с баба Мими Иванова и група Старт

Next One Is Real

Редактирано от dave на 24.04.07 22:09.



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 00:15



Rod Stewart :

"Do you like my body
Do you fink I'm fexy ?"





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано25.04.07 04:28





...this pain will never end
the scars will never mend...


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано25.04.07 09:54



ааа, за тези думи заслужаваш наистина да те напляскам по дупето

Не можеш да упражняваш насилие над келеш, който не е ходил в казармата

?

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано25.04.07 09:58



Аз като му казах преди няколко века (когато се видяхме за първи път) че ми мирише на капучинопънк, почна нещо да оригиналничи

Аз обичам да сърбам капучино с цигара


И чехли нося- вкъщи.
Уиски не обичам...много.
Халат нямам.

Това май ме прави наполовина еснаф
Трябва да поработя над себе си, за да пълен такъв

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано25.04.07 10:02



Връщаме се. Вили Кавалджиев

Джо Кокър

.

А за Джим Морисън какво ще кажеш като вокал? Ти май и The Doors не харесваше, нали? А аз много.
За рекомендации отново- на Animals какво е хубаво да се чуе, че аз само песента за изгряващото слънце съм им слушал, а то се оказа, че дори не била тяхна.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор dave (Not Knowing)
Публикувано25.04.07 10:38



"Не ги употребяваш, те теб употребяват. Ти си сънят на китайската чашка капучино на име Xidoo Mun. Веднъж не й дали обещаната щипка ванилия на вечеря, ядосала се чашката, заспала и засънувала че е пънк със секси перчем на име Pet Yoo, който нощем млати по подлезите рояци китайци с желязна ютуба с гравиран надпис "MIMA '89" и си мечтае в антракта за чашка капучино и пухест халат, но китайците отново прииждат ..."
.....
"почна нещо да оригиналничи"



Next One Is Real

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: dave]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано25.04.07 12:19



не, просто не подминавам гледната точка на алтернативния пък, Pet Yoo





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано25.04.07 12:20



или по-скоро "пънк"





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано25.04.07 12:36



споко, еснафлъка е природата, от която уж бягаме цял живот, ама тъй като мен, лично, ме мързи да бягам ...


Напоследък събирам кактусчета с черна пигментация
и таковата ... пробвай Southern Comfort уиски - благината на Юга с аромата на чичопетьово капучино



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано25.04.07 12:37



келеш, но с дъх свешшшшш





Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Coнaтa]  
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано25.04.07 12:58



хехе, усещам, че ще е мнооого гореща ....

And in the end
the love you take
is equal to the love
you make


Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано25.04.07 13:45



хубаво си пее и хубаво си вее ръцете Джо Кокър

На книга добре звучи кръчмарски вокал да пее соул и софтпоп, лошото е че репертоарът му е доста бледичък и многократно трамбован от други преди него.

Всъщност, без доза "театър" в един вокал не може. Той е част от внушението му. Просто има разлика в дозите. Тук всеки си го мери различно и е прав сам за себе си така че, гледам да не давам много примери с имена.

Относно Доорс ... ми това е личността на един човек, която успешно провокира и до днес, явно у мен не провокира "правилните" импулси
Animals имат много интересно развитие като банда, в края на 60-те Бърдън се премества да живее във Фриско и от този период имат няколко свирепи психеделии, после издава два албума с мнооого отлежала и любима соул-фънк банда "War", това са две от черешките на 70's рока, после има хубави неща, но е по-предвидим. Аз си го харесвам през всичките години, рядко ми се случва това. Преди две години бях на негов акустичен концерт, беше тотална оргия Излишно е да казвам какво е мястото в рока на други две фигури от Animals - Ches Chandler и Alan Price. Странно, ама понякога за тая цел се тръгва от кавъри ...



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано25.04.07 15:53



Всъщност, без доза "театър" в един вокал не може. Той е част от внушението му. Просто има разлика в дозите. Тук всеки си го мери различно и е прав сам за себе си така че, гледам да не давам много примери с имена.


Така е, много си прав. За имената не се притеснявай, аз ще ги пускам, а пък ти ще си казваш колко показва твоя театралометър

.

Относно Доорс ... ми това е личността на един човек, която успешно провокира и до днес, явно у мен не провокира "правилните" импулси

Мен като по-малък ме провокираше, надъхваше ме един вид лайфстайла (хехе, може би затова не го харесваш- лайстал рок?), сега просто им се кефя на музиката на Вратите.


Мдам, явно в детайли ще се изучава творчеството на Животните, пък току виж сме намерили сходни прояви в музикалния вкус, че да поувеличим малко нищожния сегашен процент.

Излишно е да казвам какво е мястото в рока на други две фигури от Animals - Ches Chandler и Alan Price.

А, нищо не е излишно, давай, раздувай- аз съм един гол и бос в историята на рока полуеснаф.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
Автор Cruiser (ramone)
Публикувано26.04.07 14:46



бе остави театралометрите на мира, те са капризни машинки, днес отчитат едно, утре друго, вкусът се движи, вкусовата лигавица заедно с него, аз през годините разбирам, че явно нямам такова нещо като добре-фризиран-вкус и това е прекрасно, май ...

Не знам какъв е процента на музикален съ-вкус между нас, знам че завчера превъртах около 10 пъти Diario del Egoista от Cabin In The Sky на тъкситата над една тава мусака и усилено обяснявах на околните че това е най-гениалното допълнение към мусаката, измислено от човечеството. Докато можем безметежно да се въргаляме в музикалната си снобария и еснафлък, значи всичко е наред. То е като целенето с фунийки през виртуала, bang-bang you shot me down, от теб, разбира се, очаквам да разиграеш сценката на ядосан С една дума, от блудкава музика не се умира, но виж, от липсата на чувство за хумор стават непростими констипации на организЪма За Animals и отделните анималии няма какво да ти тръбя, имаш цял и-нет на разположение. "Eric Burdon Declares War" и "Black Man's Burdon" влизат директно в Топ 100 на рок-каталога ми.
А ! И между другото ... гласът на Ерик и в двата албума е доста театрален



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано27.04.07 08:54



С една дума, от блудкава музика не се умира, но виж, от липсата на чувство за хумор стават непростими констипации на организЪма

Съгласен

.
Все пак е най-хубаво, когато чувството за хумор е в комбинация с неблудкава музика, според мен. Пък и аз не знам що оставям впечатление на някакъв сухар, имам си чувство за хумор, ама може би не е волтерианско, или пък са ти твърде големи фитилите.

А мусаката кой ти я направи? Пантофи подадоха ли ти?

За Animals и отделните анималии няма какво да ти тръбя, имаш цял и-нет на разположение

Хехе, пращаш ме при мп-3-ците, по неволя.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: Cruiser]  
Автор janitor_of_lunacy (k.)
Публикувано27.04.07 15:40



блудкава / неблудкава, ден с ден не си прилича, не могат да се пият концентрати 24 часа в денонощието, тия дробове не са чугунени, требе и малко попс тука

Ами то аз да ти кажа концентратите само с попс мога да ги пия

. Че не може само с тях, не може, ама аз предпочитам боза или айрян отколкото чист попс.

Обичам да си развържа вкуса (или каквото там се води такова) и да го пусна да си помиярства из улиците. Така се заздравяват гените. Единственото, което съм му забранил са кръстоските с местната рап-фауна

Мдам, нигъ чалгата е по-гадна и от ганьовската такава, за каубойската няма да отварям повече дума.

По останалите теми - джапанки, а не пантофи. Целогодишен юзър на флип-флопса съм, какво да правя - красиви нокти на краката ...

Е, джапанки за банята, пантофи/чехли за другите стаи, за спалнята- бос, надявам се. Мусаката в кухнята.

Изобщо вокалите, които не могат да пеят, ако и да не могат да пеят поне дават писта за разговори от всякакъв бит и характер.

Art is fanaticism that requires diplomacy

Тема А може инови [re: Cruiser]  
Автор the_alchemist (stoned)
Публикувано28.04.07 00:29



Matthew's Southern Comfort с уиски



Would?

Тема Само така!нови [re: unforgettable]  
Автор the_alchemist (stoned)
Публикувано28.04.07 00:34



Мик! Мик! Мик!



Would?

Тема съгласеннови [re: the_alchemist]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 05:00



имах късмета да присъствам на два концерта на Стоунс на националния ръгби-стадион на Острова - Old Twickenam (това местенце, между другото, е от особен сантимент за бандата, защото е в родната им махала, откъдето са тръгнали). Гласът на Мик бе чист и натопорчен като на младенец, не знам какви пюрета и илачи бе гълтал, но доколкото си спомням броени часове преди първия концерт се бе изправил след някакъв тежък грип, само и само да не разочарова публиката. На сцената навъртя километраж колкото дежурна линейка, като междувременно се здрависа с поне 300 души. Е, оная 60's гърленост я нямаше и някои височини си ги прокротува, но все пак не трябва да се забравя, че 50 години живот в банда като Стоунс не е най-добрата околна среда за чифт човешки дробове


Гласът обаче, гласът си беше там. Същият уникален черен соуладжийски глас, пеещ рок след толкова години. Мостът във времето между бяса на Джеймс Браун и ритъма на рокендрола. И .... началото на рока
Щото, за да стане рокендрола рок май е необходим грозен глас



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: janitor_of_lunacy]  
АвторCruiser (Нерегистриран)
Публикувано28.04.07 05:33



Изобщо вокалите, които не могат да пеят, ако и да не могат да пеят поне дават писта за разговори от всякакъв бит и характер

те дори и да могат да пеят, пак ще дадат същата писта. Дебелото черво е съпорт-вокала на живота ни


Каубойска чалга няма, има видове кънтри А чалгата е просто сърцето на един народ, аз съм малко калпав сърцевед, обаче
Ни бозата, ни айряна са ме кефили някога, алтаят бе кока-колата на социализма за мен, течна реч на Че Гевара за 10 стотинки



Тема Re: Вокали, които не могат да пеятнови [re: пeтльo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.06.07 02:51



Това са глупости, какво значи "вокали, които не могат да пеят" - не съответстват на представите ти, на изградените шаблони от някакви "експерти" или какво?

Изброените от теб певци се справят перфектно с работата, с която са се захванали - т.е. вокалът им пасва перфектно на стила музика, който изпълняват.

Например Мик Джагър - вокалът му е много добър както за разбиващи рок парчета, така и за страхотни балади (чуй например Sister Morphine), а също и за типични блусарски парчета. Въобще това е един перфектен и неподражаем блус-рок вокалист, който умее доста артистично да си променя гласа дори в рамките на една песен. Ключовото при Стоунс разбира се е посланието, като всичко останало - вокали, китари и останалите инструменти, дори и сценично поведение и танци - се напасват перфектно към посланието, без да е налице стремеж към някаква самоцелна виртуозност.

Въобще при най-добрите рок групи, сред които поставям Стоунс и AC/DC, е характерно, че се набляга на въздействието и посланието много повече, отколкото на самоцелната виртуозност.

Затова и например китарите така яко "бъркат в мозъка"! Същото се отнася и за вокалите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.