Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 19.05.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Fishнови [re: Пay]  
Автор the_alchemist (deep blue dream)
Публикувано06.10.05 22:20



Хахахах, е щом преходите не са били на ниво, значи няма да съжалявам, че пропуснах мероприятието.



Тема Re: Fish - просто не беше истина ???нови [re: alanin]  
Авторstefanaki (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 01:16



пичове, вие не знам на кой концерт сте били, но този, на който аз бях беше пълна трагедия, под всякаква критика. Звука беше отвратителен, публиката не знам защо реши да скочи на крака след като преполовиха първото парче, може би са сбъркали залата със стадион. А музикантите бяха доста посредствени, заслуга за което може би до известна степен имаше некадърна тонрежисьорска работа. Също така не ми стана ясно за Fish трябваше да плюе по сцената, но както и да е, някой ще каже "аре сега, подробности"

Който от вас е бил на Jethro Tull, разбира за какво говоря.

Очаквах нещо по-добро.



Тема Re: Fish - просто не беше истина ???нови [re: stefanaki]  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано07.10.05 10:20



Така...

Много мислех дали да отмина този пост, но не мога да се сдържа.. ОК, съгласявам се с всичко - гнусния звук /еххеххе... че на кой концерт, освен на Джетро и Питър Гейбриъл, звукът е бил перфектен???/, тъпата организация, фишовите плюнки по пода, ако щеш и с посредствеността на музикантите... НО публиката не знам защо реши да скочи на крака след като преполовиха първото парче, може би са сбъркали залата със стадион??? Ееехооооо... това е рок концерт! Да не ти е танцов спектакъл на Нешка Робева!? Сбъркал си сградата, Софийската опера се намира на Раковска, ако не знаеш точно къде е, ще ти обясня. А може би въобще не си знаел защо и как си попаднал на това място?! Всъщност... ти на колко концерта в НДК си бил?! Говорим за РОК концерти? ТОТО? Дрийм Тиътър? Щурците? Аааа, Джетро Тъл... Да, този концерт беше перфектен във всяко отношение - и от музикално, музикантско и емоционално.. Само дето някакви дебеловрати чичковци и отегчени лелки ни крещяха да си седнем по местата!... И това според теб е правилно??? Определено имаме разминаване в разбиранията - аз ходя на концерти на любимите си изпълнители заради емоционалното изживяване, заради спомена, заради носталгията, защото свикнах вече с факта, че озвучаването на концертите в България може да е добро, само ако изпълнителите си докарат собствено оборудване, персонал, специалисти, та ако щеш и самите кабели!, защото изпълнителите, които идват в България в повечето случаи са.. меко казано "в залеза си", а ако искаме да бъдем още по-груби - с едния крак са в гроба! Така че не може да се очаква от тях да бъдат перфектни на живо /изключение: ДИО, но той не е човек, а БОГ /

Ако трябваше да оплюя всеки концерт на любим изпълнител, на който съм била, заради лайняното озвучаване, или смотаната организация, или недотам перфектното изпълнение на музикантите, или слабия глас на вокалиста, или богзнаеощекакво... Може би тогава под стъклото на любимата ми маса с билети щяха да останат 2, максимум 3 билета...



Тема ...нови [re: stefanaki]  
Автор Яcминa (черно танго)
Публикувано07.10.05 10:30



най-тъпото в нашата скапана държавица е, че всеки концерт на велик изпълнител ни се случва обикновено за пръв и в повечето случаи може би за последен път...

затова ходим на всички концерти почти без да подбираме...
затова се радваме като малки деца, каквото и да ни поднесат...
затова и оценяваме когато някой се раздава и му отговаряме със същото...

в случая Фиш се раздаде.
а публиката прегракна от обич.

колкото - толкова.

...I follow you...


Тема Re: Fish - просто не беше истина!нови [re: Kлep]  
Автор Georid (наблюдател)
Публикувано07.10.05 12:39



За магията - така е то. Като започна Pseudo Silk Kimono, се разплаках. Никога не съм го правил, камо ли на концерт. Нямам думи.

За София Мюзик Ентърпрайсиз /СМЕ/ имам думи. Много. Но всичките са недопустимо нецензурни. Срамното озвучаване, безсрамната продажба на покани, загадъчните цени на билетите и т.н.

И т.н.

Бандата на Фиш - прилична. Определено не са Мерилиън, но се стараха. Бек-вокалистката не е кореняк-шотландка, май . Не разбрах защо клавирите бяха изтеглени толкова назад и се губеха в грохота на ритъм-секцията. Те ли са поискали такъв баланс или на "саунд-мастъра" г-н Хадат му се е получил от само себе си.

Така е то.

Редактирано от Georid на 07.10.05 12:46.



Тема Re: Fish - просто не беше истина ???нови [re: an[onymous]]  
Авторstefanaki (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 16:32



така ... няма да влизам в детайли (макар, че имам голямо желание, но не мисля че има смисъл) . Но нека почнем оттук:
Рок концерт казваш - я ми кажи, ти за какво отиваш на рок концерт ? за да чуеш музиката и да и се накефиш максимално, или да се надвикваш и надсвирваш с още 1000 "зрители" около теб, да им лазиш по ушите белким видиш Fish и сие на сцената за няколко секунди измежду цялото скачане? Ако това е дефиницията на "емоционално изживяване", добре
ако за това отиваш, по-добро си купи билет за някои мач, ходи и викай колко ти душа иска ... този коментар не е адресиран директно към теб, моля не го приемай лично
А и като видях част от публиката едва ли и 5% от тях знаят кой е Fish, но това е съвсем друга тема

да, критериите ми може би са високи но такъв съм да ...



Тема Re: Fish - просто не беше истина!нови [re: бяcнa cъм]  
Автор Пay ()
Публикувано07.10.05 17:07



>> Защо за съжаление, бе човек? Това ли е толкова важно, как се е чувало?

Ми да, че за какво друго да ида на концерт на живо? Иначе можем да се съберем в някоя къща фенове на Фиш, да си закачим негова снимка на стената, да пуснем хасетофонъ и да пеем до прегракване с радиото. Нали целта е да чуеш любимия си творец как ТВОРИ пред теб, наживо и уникално, неповторимо сравнено с който и да е друг темпорален и пространствен къс от Битието

С други думи, защо съм ходил на концерта - за да чуя наживо любимия ми албум Misplaced Childhood, нещо което почти не ми се удаде, затова и "за съжаление" , защото описанието ми на концерт се отнася именно до така чакания концерт, а не до някой друг някъде другаде. Щеше ми се аз да бях отишъл и видял тези грозни неща нейде си, а вие да бяхте на Фишовия концерт и да бърках в коментара си.

След концерта вкъщи слушах "Ла газа ладра". Уви, *за съжаление* не бъркам, онова не звучеше като това.
А ми се щеше

---
His name is Wonderful



Тема Re: Fish - просто не беше истина ???нови [re: stefanaki]  
Автор an[onymous] (непознатa)
Публикувано07.10.05 17:18



Не, не ходя на концерти, за да викам и скачам... Викането и скачането идват като естествена реакция на емоционалността... Тука не говорим за потно мазно пого, но да отидеш на концерт на Фиш и да седиш през цялото време като пън, полудремещ и отегчен - както бяха 90% от хората в оркестрината, въпреки че Фиш през цялото време ги подканваше да станат, да пляскат... хммм... това е меко казано неуважение към музикантите. Пак повтарям - тука не говорим за истерични писъци, разкъсване на тениски, припадъци и изнасяне на трупове от охраната... За какво отивам на рок концерти? За да видя любимите си изпълнители, за да ги слушам, за да съпреживея с тях музиката... За да чуя инакво изпълнение на любима песен, защото има концертни изпълнения /заедно с шумовете и несъвършенствата, които ги съпътстват/, които са по-красиви, по-истински отколкото студийните записи... и те са наистина ценни и уникални. А да си там и да ги чуеш/видиш - такова изживяване те прави по-добър и по-богат...



Тема Re: Fish - просто не беше истина ???нови [re: an[onymous]]  
Автор Пay ()
Публикувано07.10.05 18:35



>> За да чуя инакво изпълнение на любима песен, защото има концертни изпълнения /заедно с шумовете и несъвършенствата, които ги съпътстват/

Да, ама нъцки, несъвършенствата удавиха музиката и само Фиш що годе плуваше във водовъртежа, ама и него дори на места го завлече пороят

---
His name is Wonderful



Тема Re: Fish - просто не беше истина!нови [re: Пay]  
Автор maurice (is back)
Публикувано07.10.05 19:22



Мрън - мрън. Няма угодия баси...

I'm the man of a thousand faces
A little piece of me in every part I take...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.