Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 06.06.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Какво слушам в момента. (2)нови [re: ArthurDent]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано07.10.04 09:20



Katatonia - 2003 Viva Emptiness - A Premonition

Усмихни се - утре ще е по-зле!!!


Тема Re: Какво слушам в момента. (2)нови [re: ArthurDent]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано08.10.04 10:46



DEPECHE MODE --> "BUT NOT TONIGHT"



Тема Re: Какво слушам в момента. (2)нови [re: ArthurDent]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано13.10.04 19:10



Първо едно здрасти на всички! Here I Go Again както пеят Whitesnake. Или "Събрахме се!" както казват в нашия край като заседнат над "Ловешка"-та. Но тези неща ми навяват определени спомени(или липса на такива) от съвсем близкото минало, така че преминавам към въпроса.
А той е: "Защо все още не мога да се отърся от опиянението, което ме обхвана след като си купих и чух рок операта на Епизод "Свети Патриарх Евтимий?" Това е като че ли най-силната творба на Епизод до сега(като се застраховам с това, че не съм слушал два или три албума от по-ранните). Този албум ме потапя в събитията случили се в далеееееечната съдбовна 1393 година, когато още Лили Иванова не беше позната на широката общественост. С много енергия, драматизъм,чувство и болка е пресъздадено завземането на столицата Търновград и съдбата на Евтимий през очите на самия патриарх, като са включени и гледните точки на Цар Иван Шишман и турката "гмеж". Много завладяващо и както казва стринка ми "достойно за саундтрак към филм като Крал Артур".
Та това е което слушам в момента, та и в следващите няколко.

Набеди се че си бог,
забрави, че си безсмъртен


Тема Re: Какво слушам в момента. (2)нови [re: morf]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано13.10.04 19:17



И аз неотдавна попреслушах трите първи албума на пърпаляците(ама за първи път) и останах приятно изненадан. Все още имат едно Бийтълсово блусарско звучене, а Ричи направо си дрънка и скърца, вместо да свири(което не е минус за албумите, такава им е спецификата на звученето). В подкрепа на тази теза имат и няколко кавъра на самите Бийтълс, като "Help" фигурира два пъти в един албум с различни аранжименти. С две думи симпатични албуми.

Набеди се че си бог,
забрави, че си безсмъртен


Тема Re: Какво слушам в момента. (2)нови [re: morf]  
Автор Jimmy Pop (Вервайте ми)
Публикувано13.10.04 19:28



Kultur Shock - балкански етно фолк пънк или нещо наистина интересно и с участието на двама българи(ритъм китара и вокали и мисля че барабани). Пее се обаче на сръбски и вокалистът е такъв(поне в песните, които чух от албума "Fucc the INS"). Дали си заслужава тепърва ще водя проучване.

Набеди се че си бог,
забрави, че си безсмъртен


Тема Re: Какво слушам в момента. (2)нови [re: ArthurDent]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.10.04 13:39



YES --> "Hearts"
e, много я обичам тази песен....мога да я слушам постоянно!



Тема ...нови [re: ArthurDent]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.10.04 13:54



M A R I L L I O N --> "F U G A Z I"



Тема ...нови [re: ArthurDent]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.10.04 14:18



Sonata Arctica --> "WORLD IN MY EYES" /Depeche Mode cover/



Тема ...нови [re: ArthurDent]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.10.04 14:30



IQ --> "Harvest of souls"



Тема ...нови [re: ArthurDent]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано14.10.04 14:53



Dream Theater и любимата ми "сцена" от "Сцените..." --> "HOME"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.