Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 02.07.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано09.09.03 12:31



От темата за чалгата се присетих нещо.
В края на осемдесетте и началото на деведесетте тук се пръскаше по шевовете от метъли и рокери. Групи имаше по няколко във всеки клас сигурно, поне моите наглюдения нещо подобно сочат.
Нарочените за събиране на такъв тип фенове места бяха непрекъснато препълнени, по улиците можеше да ги види човек на тълпи.
До края на деведесетте обаче, тези ултраси на рока се изродиха в какви ли не, а от младото поколение попълненията много се разредиха.
Дали това става, защото свестните групи си останаха само в миналото. Аз лично не мисля така. Според мен и сега си има предостатъчно много яки групи, макар че тенденцията старите да се забозват си е все така твърда.

Та мисълта ми, след цялото това излияние беше, че много от големите метъл фенове, които правеха навалицата навремето, са били такива само заради модата. Самият факт, че същите тези хора след това станаха рапъри, говори достатъчно точно по този аспект.
Тогава имаше много както фенове ментета, така и групи ментета, които просто се влачеха след вълната. И не мисля, че всичко това прави рока/метъла по-жив или по-мъртъв.
Ами това е на кратко. Възражения?



Тема абсолютнонови [re: arc]  
Автор VlOLATOR (I rush for you)
Публикувано09.09.03 13:46



никакви възражения!!!!....И аз смятам, че тези, които останахме до сега сме били истинските фенове на рок музиката и рок идеята!!!!!
Само ще добавя, че при дарк и ню уейв теченията нещата стояха (стоят) по същия начин....., че и по зле.......!!!В края на 80-те и началото на 90-те куцо и сакато се наричаше "Депешар" и "уейвър" без понятие да има за какво иде реч......., грам понятие!!!!пфууууу

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема Re: абсолютнонови [re: VlOLATOR]  
АвторRockerkata (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 15:54



Rockut e ziv 4ove4e



Тема Re: Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови [re: arc]  
АвторRaksha (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 19:13



В същност, да така е
но струва ми се обяснимо тогава това беше някаква форма на бунтарство, на свобода, израз на неизчерпаема енергия, на стаен потенциал, на буйна младост и т.н. не че сега младостта не е буйна, но сега формите и проявата и са как да го кажа - намират различни сфери на изява обществото се развива, но рокът ще си е жив - така ще бъде - мисля аз - няма начин. Нещата се променят, никой не може да спре хода им РОКЪТ Е ЖИВОТНО, ГЛАДНО И ОГРОМНО храним го от шепите сиииии
Колкото да ми е тъжно, има и изменници. Имах един познат, слушаше метъл и беше фен на все най твърдите и яко бесни банди, много беше бесен, МНОГО Свиреше на китара (соло), имаше си банда. Изобщо какво повече, як фен. Сега слуша чалги, невероятно просто оглупях. Tова може би е пример за това, че с каквито се събереш, такъв ставаш и неговия случай е точно такъв. Но има и друго, то е това което ти идва от вътре, него няма как да промениш, то те влече без да се усещаш следваш пътя му .... като куче



Тема Re: Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови [re: Raksha]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано09.09.03 19:27



Като каза това за бунтарството и се присетих нещо.
По принцип май само в България имаше такъв бум на метъла и рока като цяло... Винаги съм се чудела защо при нас има толкова много почитатели на тази музика, особено като го сравниш с другите страни. Страни, които бълват метъл величия, като Норвегия например, изобщо не могат да се похвалят с такова количество на фенове, както при нас.
Тук можех да ви покажа една много интересна статия за четене по този повод, но архивите не бачкат нещо

Та в тази връзка, според мен причината е в това, че точно в годините на промянатя и преди нея, когато бунтарството беше най-наситено със смисъл, тогава то просто съвпадна с текущата мода на метъл вълната. Можеше да бъде кое да е друго модно течение...
Случайност?



Тема Re: Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови [re: arc]  
Авторrock (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 20:04



vse hubavi misli,ama nali nqkoi velik 4ovek be6e kazal : "ROCK IS DEAD"



Тема Re: Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови [re: rock]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано09.09.03 20:16



Кое ли е това, което не е било набеждавано до сега в същия грях

Ти вместо да празноцитатничиш се опитай да сханеш смисъла на казаното...



Тема Re: Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови [re: arc]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано09.09.03 20:38



Жив е той, жив е



Тема Re: Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови [re: Thunder lnc.]  
Автор Яcминa (strangelove)
Публикувано09.09.03 20:50



...жетварка пее нейде в полето...

...I follow you...


Тема Re: Жив ли е рокът? (и други подобни...)нови [re: Яcминa]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано09.09.03 21:10



Дали не е Тенеке Ханъм?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.