Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 19.04.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 70-те, 80-те или 90-те?!нови  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано14.08.03 22:12



Като си задам въпроса, през кои години музиката най-много ми харесва и винаги започвам с ”80-те, разбира се!”.
после обаче като се замисля по-сериозно и се сещам толкова много готини групи и албуми от всяко едно от останалите десетилетия и стигам до извода, че не мога да реша. Все пак като че ли 70-те са ми най-далече, макар че толкова любими неща имам и от тогава...А и през повечето време съм слушала групи, на които им е ”минало времето” и някак си с една носталгия по миналото...
А вие с кое десетилетие се отъждествавате най-добре? И мм... защо



Тема Re: 70-те, 80-те или 90-те?!нови [re: arc]  
АвторRaksha (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 22:27



Аз съ нейде сред 80 -те ама не съвсем, влизам и в 90те ама не баш до край! Нещо такова. Защото после нещата се поразводниха, не е това точната дума, но станаха повече нещата които да следя, навлязох в естеството на други житейски проблеми, интереси и т.н. Като си помисля само как си намирахме музиката ... сега ако беше така - знам ли по-трудното е по-желато. а сега като е лесно, не мога да си помисля че ако е пък трудно ще се юрна да се впрягам1 гати и обяснението излезе ... карай. Та тогава имаше едно място до гара подуене, от където си записвахме разни албуми!!! Мда някои тук трябва да го помнят, носиш си касетка казваш какво искаш и ти го записват ... егати това беше най якото пиратство на света! Та ходехме там и аз си записвах примерно еди кой си албум на Cinderella, а мойта приятелка на Bon Jovi и после си ги менкахме. Само някой да ми припомни как се казваше това място ... чеее се депресирах сега, че не мога да се сетя ...



Тема Re: 70-те, 80-те или 90-те?!нови [re: Raksha]  
АвторRaksha (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 22:31



Сетих се!!! Ураа ... тва беше Лазаров Рекърдс их знаех си че съм умна беее! Да и тогава имаше първо списание "Ритъм", даже се бях абонирала за него, много интересно! После стана весник, също много як - само го чаках да излезе!

Into Glory Ride




Тема ;-)нови [re: Raksha]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано14.08.03 22:54



О, и при нас имаше такова място - Дигитал-а се казваше.
Там си записвахме кой каквото си поиска, че даже и обложки можехме да си купуваме - преснимани цветно
За Стара Загора говоря...

А за Ритъм и аз бях абонирана, как ме кефеха само обявите, които излизаха там! Толкова се кефех на хората, които ги пишеха! Те не бяха просто обяви като ”дайте да се запознаем”, бяха си чиста поезия!
Помните ли ги!?



Тема Re: 70-те, 80-те или 90-те?!нови [re: arc]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано14.08.03 23:01



Най-много обичам 80-те. Сърцето ми завинаги ще остане там... И не става въпрос само за тежък рок, както вероятно подсказва ника ми:) Но иначе ми харесват 50-те на блуса и рокендрола, 60-те на Бийтълс, Стоунс и много други млади тогава банди (като Deep Purple например), Джими Хендрикс, Дженис Джоплин и Доорс, 70-те на Led Zeppelin, Black Sabbath и т.н. както и вече споменатите групи, с изключение на голямата тройка (трите Д-та на български и трите J-та in english)... 80-те, кво да говорим... това е златния век!

Обаче от към средата на 90-те нататък вечееее, с някои изключения... всички знаем за кво иде реч... и да псувам и да не псувам, това е.

... And Beer 4 All



Тема Re: ама защо?!нови [re: Thunder lnc.]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано14.08.03 23:03



защо не харесваш музиката на 90-те?!



Тема Re: ама защо?!нови [re: arc]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано14.08.03 23:08



Аааа, не казах 90-те, а от някъде към средата на 90-те нататък (и то грубо казано). Има разлика. 1991 например беше много хубава година - Metallica, GNR, Nirvana направиха страхотни албуми. Има и съвременни групи като Nightwish, които не мога да кажа, че не харесвам... просто като че ли съм продукт на времето си... като всеки човек btw :)

Редактирано от Thunder lnc. на 14.08.03 23:12.



Тема Re: 70-те, 80-те или 90-те?!нови [re: Raksha]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано15.08.03 02:58



Ех, а бяхме млади...
Лазаров рекърдс имаше магазинче точно до моето училище и познайте докато другите набиваха пици в междучасията аз къде бях. В един момент родителите ми се бяха притеснили, че някой ме изнудва за пари или някаква подобна простотия, щото парите ми се губеха яко дим. А те трябваше само да погледнат към растящите купчини с касетки
А за вестник "Ритъм" мога да кажа, че това ми е най-ревниво пазената колекция от години насам. Смея да твърдя, че имам всички издания след 1991г.(с изключения на 2 броя, които в момент на страст подарих на един приятел) и то не просто ги имам, ами те са чистички, изпънати и подредени хронологически и успях да ги запазя при три премествания срещу намръщената физиономия на мъжа ми.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: 70-те, 80-те или 90-те?!нови [re: Thunder lnc.]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано15.08.03 03:10



Абсолютно съм съгласна с теб. На мен 80-те определено са ми любимия период. Някак си всичко звучи много ентусиазирано и направено с хъс. След 90-те ентусиастите станаха продавачи и музиката се комерсиализира. Къде остана истинската агресия на групите? Как да сравним Металика през 80-те, например, с онази боза, която се предлага впоследствие. (Аз съм от тези, които не приемат '91 - просто това не ми звучи като същата група, изсвирила Seek and Destroy, Motorbreath, Master of Puppets...)
И не е само Металика. В България например това продължава до към 92-3, нали все сме назад с по няколко години. Къде са посланията от Черната овца или гневните Контрол? Сега вече никой не се бунтува истински, някак си вече няма смисъл, що ли?
И ще ми простите още една малка вметка. Сегашната ситуация ми напомня за монолога на учителя от Улицата '99 (култово!) - "сега вече не бият, сега мъмрят"... Та и цялата ни ситуация сега е такава - мрънкат и мъмрят...

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: 70-те, 80-те или 90-те?!нови [re: arc]  
Автор KillerQueen (RoCk MoNsTeR)
Публикувано15.08.03 09:38



лично за мен музиката от 70те най ми допада не знам за вас




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.