Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 05.07.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Дъ Хайподайлснови  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано17.05.03 12:47



Я си кажете мнението за концерта, ако сте ходили разбира се. Не знам дали нещо ми става на мен но според мен това беше поредната изгъзица на СМЕ. Вече направо се плаша какво ни очакава с АНТРАКС.
Става въпрос за няколко неща. На предния концерт на Soulfly (сигурно си спомняте колко бях възмутен) поне ми спестиха преживяването на подгрявката на Аналгин. Но поне там знаех че ще е така. Сега типично пак по нашенски, явно СМЕ са решили че за сумата от 7 лв (от което излиза че Хиподил са наполвина колкото АНТРАКС ??!) е малко една група и са решили да ни 'зарадват' с подгряваща такава - изрично после гледах афиши билети покани и никаде не фигурираше). Хайде да видим дали ще познете колко удачно беше подбрана,а ? Името не им запомних (а май трябваше за да бягам далече от тях) но стила си беше .. модерния ню-метал където май те не изсвириха много различни ноти от песните на Slipknot (+ малко Limp Biz.. или там каквито други има - сори но не съм компетнтен тук).
Хедлайн(я)ърите си мислех че ще оправят лошия вкус. И наистина те (а "те" си преставете бройката от 10 (десет) човека ???!!!??) започнаха с Чифт очи. Няма да крия че за мен най-добър е първия им албум и че не ми харесва новия им мега-ултра-супер ... хит. НО .. в края на песента се включиха значителната част от групата (т.е. 3-мата "духачи" - духовата секция) викам си добре нищо лошо. Но след като в трилогията за 'нежния пол' на супер-баладата Момичето в момента когата едно време на купоните в читалните на Студ. град сме чупили стените пак се включи дух. секция вместо китарите .... И така с всяка стара песен - направо все едно ги бяха пренаписали за Светльо и дух. секция. (и си мисля че те май навсякъде използваха мотиви от Скакауеца). Само в титулната за групата - Хиподили имаше почивка за тримата и за мен беше най-добрата на концерта. С две думи - на един от първите им концерти ги подгряваха Фобус (Русе) - добър техно-траш и всички (най-вече Светльо) бяха пияни и едвам се държаха на крака като продължаваха да пият на сцената; а сега- ню-метал, (преобладаваща) духова секция, 2 барабанист???!!!? и пак пият но .. минерална вода.

Както пееха едни други БГ-бунтари - "Това отдавна не е рокенрол"

ПС. Това си е лично мое мнение и никого не зъдължавам с него. Интересни са ми и други гледни точки (вече чух някой).

Усмихни се - утре ще е по-зле!!!


Тема Re: Дъ Хайподайлснови [re: ArthurDent]  
Автор Vik~ (минаващ)
Публикувано17.05.03 13:42



не в защита на СМЕ - обаче защо мислиш, че постановката с преаранжираните песни не си е решение на Хиподил...или това не е някое от нещата за които става въпрос...или ти се нервиш само на ню бандата....аз бай дъ уей го пропуснах ливето...имаше ли достатъчно хора в залата



Тема Re: Дъ Хайподайлснови [re: Vik~]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано17.05.03 13:49



За хора имаше доста (май аз не очаквах толкова, но си бяха достатъчно за пого).
Нервя се 1 на ню метал бандата и 2 и на самите Хипота че са се преориентирали към някак си Уйкеда звучене (просто паралела беше уше ваден за мен). Не че едно време нямаха тромпети или саксофони, но като за цвят а не основно това.

Усмихни се - утре ще е по-зле!!!


Тема Re: Дъ Хайподайлснови [re: ArthurDent]  
Автор Vik~ (минаващ)
Публикувано17.05.03 15:25



разбирам втори път на концерт на хиподилите не ще да идеш, а?



Тема не издържах,да не се намеся...нови [re: ArthurDent]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано17.05.03 16:39



ама Хиподил много ме издразниха и с гостито при ДРаго Чая-нищо против предаването,но така ревяха против "хомосексуалистите" а се изтупаха там.И се лигавиха безбожно,май всичко им е поза?А книжката на Светльо е кошмар,адски бездарна.Върхът обаче е новата версия на клипа Скакауец.
С една песен се мъчат да натрупат парички,нещо ми издъхват.Харесаха ми чак от "Хора от народа"-страхотен албум,само дето е на Хиподил.
Сори,бях обещал да се махна....но крастата си е краста.



Тема Re: Аз пък....нови [re: ArthurDent]  
Автор VlOLATOR (devotee)
Публикувано17.05.03 17:03



...се чудя защо им обръщате внимание на тия изобщо...?Винаги са били някаква пародия!.....Цинични хуморески някакви правят(ако това е "бунтарство"...сори,аз не мисля така)......никакъв стил,никакъв рок!....а сега с това последното парче станаха и комерсиални!!!!...ако не се лъжа май даже са сложили в него някакви грозни балкански(чалга) мотиви....за кво повече да си говорим!?!
...Предполагам,че следващият им "супер хит"ще бъде фючъринг Спенс,Слим,Шамарката или някой от другите навъдили се напоследък Рап-ерчета...Мдаааааа....нали трябва да се разбиват класации!

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!

Редактирано от VlOLATOR на 17.05.03 17:11.



Тема Гроздоберът ли настъпи.... ;)нови [re: VlOLATOR]  
Автор Pau (Li)
Публикувано17.05.03 17:59



аз пък се кефя на звученето им, защо като ползвали тромпети да са чалгаджии и уикедаджии. Ми че то и Моцарт е ползвал тромпети в Триумфален марш в операта си Аида, чи ко лошо, човекът не е бил комерсиален,а чист творец

Недейте обръща така работата - тези са долни измекяри, искат да печелят пари , суперхитове и т.н. Който може - прави запомнящи се парчета, който не може - вдига шум около себе си само. Затова и всички знаем група "ОНЕЗ", но никой (освен може би лавандула) не ги харесва

Едно време същото беше и с бате гойко, суперизвестна и т.н, била комерсиална, с тромпети и т.н, ама ся ви е кеф да я слушате нали ;)

Държад а подчертая, че не защитавам в никъв случай хиподилите или крокопотамите, това са банда долни простаци и субинтелигенти, които са деградирали от пиене и няколко висши, но пък свирят добре и имат хъс, не може да им се отрече, нали ;)))



Тема Re: Гроздоберът ли настъпи.... ;)нови [re: Pau]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано17.05.03 18:12



За мен те винаги малко или много са се нагласяли по обществения интерес-сега с нова компания -БМК и явно градят нов имидж.Зърнах ги във "Вестник за жената" на първа страница!Това би ме уплашило през 1994,а сега май никого не стряска.Не знам,те си знаят по-добре!



Тема Re: Гроздоберът ли настъпи.... ;)нови [re: Bgpunk]  
Автор Pau (Li)
Публикувано17.05.03 18:34



Верно това за жената е уеко стряскащо, да беше поне вестник на агронома или в реклама за пестициди, но явно са решили да правят маркетингов удар, нищо лошо, ако имат талант, защо да не получат като възнаграждение пари за удоволствието, което ни дават?

бтв на фона на всичките дивотии с платените музики и правата за тях изненадващо се появиха БЕЗ ПАРИ и двата им сингъла на уеб, колко народ ги е насмъкнал и слушал дося, а хиподилите копче не са казали, даже подозирам,ч е са го пуснали сами, рипнато със студийно качество

Дали това е хитър маркетингов ход или от добра душа не знам, но аз поне съм доволен да си пусна веднъж на ден курса по приложна логопедия



Тема Re: Гроздоберът ли настъпи.... ;)нови [re: Pau]  
Авторzhurnalist (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 00:17



яз съм фоторепортер, познавам добре хиподил и знам много за организацията на концерта. На мен много ми хареса. Не искам да защитавам никого а само да внеса малко яснота тук. Абсолютно всичко по този концерт е решение на Хиподил - и залата, и подгряващата група (първо трябваше да са скинфлик, но те отказали защото не ги пише на плаката) и цената на билетите. СМЕ са наети от Хиподил, на тях групата (по-точно Лъчо и по-малко Светльо) им плаща да организират концерта, защото те сами не могат да се справят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.