Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 07.07.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема кончерто гросо и яко!нови [re: Pau]  
Авторd-rMengelle (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 00:34



Не може да правиш(свириш) едно и също 100 години,та само и само ПУРИСТИТЕда са доволни.Най-после и хипо-вците да набарат верния тон,който да се трансформира в "ШЕПОТ НА ПАРИ'.Как ме кефеха първите им албуми,как нищо не намирах в последните...Да,ама скакауеца го харесаха даже и тези,които не разбраха вица.Нека изкарат пичовете пара и от музика,до сега сергиите с фанелки на лъчо ги хранеха
Има една такава работа,че не са за всяка публика,че ите си го казват,не им е и цел.Светльо е готин кукумицин,лично го познавам,ама като го хване амока пред камера и микрофон се насира тотално-сети се за появявания по ТВ-то.вчера обаче устиска и нещата се получиха.Мисля,че аранжиментите с повече брас са сполука.Желая им късмет.



Тема ти май беше музикален спецнови [re: Pau]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано18.05.03 02:23



ама заприказва пак глупости.



Тема ми шом казваш, нема да спорим сянови [re: yozoff]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.05.03 11:12



Ми то нали никой не е застрахован да каже някоя глупост, все пак човек и добре да живее, някой ден отива в мулен руж, и йозоф разказва ;)

Пък аз си мисля, че дори да звучи глупаво, е по-добре да си казваме тва дет ни е на душата, ко ши кайш



Тема прав си, по-важно е какво си искал да кажешнови [re: Pau]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано19.05.03 01:19



а не как си го казал, като китайската храна и вида й
чудех се как свърза Моцарт и Аида.
и верно че се заядох по-сериозно с тебе, ама какво да се прави като нема кой друг вече



Тема Re: ХАЛТУРА!!!!!нови [re: Pau]  
Автор VlOLATOR (devotee)
Публикувано19.05.03 10:18



Не ми го побира акъла какво общо имат тромпетите използвани от Моцарт и брас секцията използвана от Хиподил????Че то на един духов инструмен могат да се изсвирят милиони неша.....от Джаз до най-мазния кючек!!!
Страшно много рок групи имат брас секции.Също страшно много групи са свирили(и правили албуми) със симфонични оркестри......НО МОЖЕШ ЛИ ДА СРАВНИШ ИЗСВИРЕНОТО ОТ БРАС СЕКЦИЯТА НА "CHICAGO" ИЛИ "ALAN PARSONS PROJECT" СЪС ИЗСВИРЕНОТО(И ПАСАЖИТЕ) НА ХИПОДИЛОВАТА ТАКАВА??????????????????????Или симфоничния оркестър,който ползва Джон Лорд със трите-четирите момченца,които са наели Хиподил????......Едното е красиво,стилно,внушително(допълва рок-агресията)....а другото си е чиста СВАТБАРСКА ЧАЛГА(и то прасната не на място)!!!!!....
Някой се изказа,че музиката на Хиподил не била за всички!!!!???!!!!НАПРОТИВ.....Точно в момента Е МАСОВА.....което значи,че я "чуват" и харесват(и припяват) деца,баби,майки,тийнове и юноши(комсомолци).....тази пародия за тия скакалци стана НАРОДЕН ФОЛКЛОР.....сори,ама в тази държава НАРОДЕН ФОЛКЛОР са "камъните падат","Бойко Борисов","Тато","хисарския поп","Царя","Лепа Брена","македонските песни".......а сега и "скакауец-а".....ЧЕСТИТО!!!!


...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!


Тема баси...нови [re: ArthurDent]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано19.05.03 11:05



в тоя клуб напоследък беше ужасяващо тъпо, обаче тая тема просто изби рибата...

Предвид цялостните настроения тука, не виждам никъф смисъл дори да се опитвам да пиша що концерта беше почти перфектен...


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: Дъ Хайподайлснови [re: Vik~]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано19.05.03 11:06



Ама аз и на тоя нямаше да ходя, но имах покани и викам все нещо ще ми хареса

Усмихни се - утре ще е по-зле!!!


Тема За всичкинови [re: Vladi]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано19.05.03 11:17



Защо да не пишеш? Прочете ли последното ми изречение? Аз пак заявявам че адско много ми харесваха с 1-ия си албум. Тогава никога не бих се замислил дали да ходя на концерт. Дори с приятели сме си ги пяли в градския транспорт (е , на няколко водки+бири разбира се ). И твърдя че тогава бяха нещо като "бунтари" ,а не сега по времето на Бате Гойко и Скакауец. Не съм и казвал че са чалга, а просто че са минали на по-поп звучене което да го приемат и феновете на Д2 и ТЕ

Усмихни се - утре ще е по-зле!!!


Тема Re: ХАЛТУРА!!!!!нови [re: VlOLATOR]  
Автор morf (got root?)
Публикувано19.05.03 15:53



Не мога да разбера в какво обвиняваш Хиподилите...много добре знаеш, че един хит не се пише, а просто публиката го прави такъв. Кво са виновни пичовете, че Бай Ламби я е харесал тая песен и вечер си пие ракията слушайки я...
Хиподил от край време си свирят ска...сега чакам да ме оплюете, ама за мен това си е ска... а не сватбарска чалга...
БТВ Уикеда не са открили Америка, 'щото 90% процента от нещата им са ... крадени. Просто в БГ този тип музика не е толкова силно застъпена и на много хора им се струва нещо ново.
В балканските елементи също няма нищо лошо...или твърдиш, че Брегович е чалгаджия или пък Сигнал...май и те имаха една подобна песен...с балкански ФОЛК елементи?



Тема Re: ХАЛТУРА!!!!!нови [re: morf]  
Автор VlOLATOR (devotee)
Публикувано19.05.03 16:26



Убеден съм,че сам виждаш(чуваш) разликата между македонските(автентични) ритми,които да речем Iron Maiden леко загатват в Alexander The Great и това на Хиподил!.....Или пък между БГ фолклора в някой песни на Питър Гейбриъл и същото при Сигнал!......Не ме разбирай погрешно-аз НЕ СЪМ ПРОТИВ брас секциите,НАПРОТИВ!Те адски обогатяват музиката ако са поставени на място!.....но използвана за тези лековати-поп хуморески....брас секцията се превръща в ПАРОДИЯ!!!!
Аз лично не харесвам фолклор(говоря дори и за най-автентичната му форма).....в каквато и да било форма!Но не се изказвам негативно за него от уважение!...но съгласи се,че между фолклор и чалга границата е доста тъничка!?!?

...Try walking in my shoes....,you`ll stumble in my footsteps!!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.