Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 21.09.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Рок-ментетата!нови  
Автор Rapid_Fire ()
Публикувано03.05.03 20:53



Запитвали ли сте се какво наричаме днес рок? За да разберем, добре е да видим най-напред какво рокът собствено не е! Днес има много групи, които претендират, че правят рок, а всъщност свирят нещо друго. Групирал съм рок-ментетата в няколко под-класа:
1. Поп-рок - тук спадат някои групи, които аз иначе уважавам, но които поради комерсиални причини замърсяват чистотата на жанра: "Металика" е на първо място в листата, "Депеш Мод" (доколкото изобщо са "рок" група) също, а "Хим" сами се поставят в тази категория (защо да спорим с тях) и пр. От по-старите - AC/DC... От нашенските групи, тук са почти всички, начело с Д2! Ако трябва да изброя всички в тази категория няма да ми стигнат пет страници!!!
2. Хип-хоп-рок - тук са всички тия дето се пишат Хардкори и Ню Метъли, разните там: "Лимп Бизкит", "Линкин Парк" и др.
3. В България съществува и уникална комбинация между рок и чалга (гадост!) - вижте "Хиподил" и не питайте повече!
4. За малко щях да забравя рок-техното - категория в която почетното място заемат "Рамщайн"!

P.S. Вместо да ме плюете се замислете накъде отива рока в днешно време!

You'd better run from the Devil's gun!

Редактирано от Rapid_Fire на 03.05.03 21:02.



Тема Re: Рок-ментетата!нови [re: Rapid_Fire]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано03.05.03 21:32



хм...интересно становище.Теоретично не си прав,докато не ми посочиш РОК в чистата му форма!Можеш ли?



Тема А защо си пропуснал...нови [re: Rapid_Fire]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано03.05.03 21:45



ментето /абе то направо си е извращение/ - пънк-рок? Хайде да не посочвам примери за групи.



Тема Re: А защо си пропуснал...нови [re: Dark Knight]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано03.05.03 22:03



нямало е толкова фантазия момчето!А ти де му палиш фитили?



Тема Ми така де,нови [re: Bgpunk]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано03.05.03 22:28



като ще е гарга - да е рошава!!! - допълвам темата само..., а можем да включим и прогресив-рок-а!!!



Тема Re: Рок-ментетата!нови [re: Rapid_Fire]  
Авторesme (Нерегистриран)
Публикувано03.05.03 22:48



А защо да не прибавим и Alternative??? Някакви се правят на голяма работа и тярбва да ги слушаме, отврат



Тема Re: Рок-ментетата!нови [re: Rapid_Fire]  
Автор Pau (Li)
Публикувано04.05.03 01:03



Не знам защо, но като прочетох цялата тема дотук, се сетих за една песен на Пинк Флойд - In the Flash, part 2:

Are there any queers in the theatre tonight
Get'em up against the wall
There's one in the spotlight
He don't look right to me
Get him up against the wall
And that one looks Jewish
And that one's a coon
Who let all this riff-raff into the room
There's one smoking a joint
And another with spots
If I had my way
I'd have all of you shot


не знам дали се разбира целият текст, примерно queer е педал, coon - негър и т.н.

а сега с две думи това, което ми се въртеше из главата - аз също не харесвам нито линкин парк, нито лимп бизкит, нито рамщайн, както и много други групи, съгласен съм, че нямат нищо общо с рока, но защо трябва да ги заклеймяваме и да обсъждаме липсата им на стойност - ако има някой, който да ги слуша и да им се радва, проблемът си е негов, а и нас не ни касае. Наистина кръстоносните походи за някаква кауза никога не са довели до нещо добро :)

Нали когато на улицата видиш паднал боклук, не почваш да го оглеждаш замислено, да се въртиш около него и да си повтаряш тихо под мустак "ти си боклук. ти определено си боклук. ти си един боклук, на който мястото не му е тук" и т.н, а просто подминаваш и си подсвиркваш весело :)

а Хиподиу въоб'ше не са фолк банда, тъй да знаеш



Тема Re: Рок-ментетата! [re: Rapid_Fire]  
Автор Cив (pumpkin king)
Публикувано04.05.03 16:34



аха ок но
кой е казал че депеш мод са рок група

би ли продължил със списъка макар да е безсмислен

слушай музика
аз лично преди малко се изкефих че си намерих мп3ки на кронос квартет
ако пък не искаш си структурирай рок музиката както искаш
queens of the stone age достатъчно рок ли са за теб или са много комерсиални
във фалшивата си музикална девета глуха дупка на китарата/кавала



Тема Re: Ми така де,нови [re: Dark Knight]  
Автор Гapra poшaвa (гааааааааааааа!)
Публикувано04.05.03 17:39



Взе ми го от човката! А, бе... момчето явно недоволства срещу нещо, макар да не му е ясно срещу какво точно.
Когато чуя за Депеш мод, eдно от последните неща, което ми минават през главата е "рок".



Тема Re: Рок-ментетата!нови [re: Cив]  
Автор Bgpunk (Iron Lion Zion)
Публикувано04.05.03 18:11



Здравей..какво те води насам?Аз имам доста албуми на Кронос Квартет...страшни са!А Пазолини ще го правим ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.