Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 03.06.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема cooooooooooooolнови [re: o2]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано04.04.03 10:27



e towa sha me nakara da otida na koncerta, pa makar i Ricky Martin da e podgryawashtata grupa
to werno che jurnalistite mogat da si pishat kakwoto poiskat, ama wse pak spored men ima kapka istina w napisanoto. dano samo da ima wse oshte bileti za koncerta. (crossing my fingers)




Тема Re: Metallica - St Anger [re: o2]  
Автор Hayabusa (GSX1300R)
Публикувано05.04.03 03:08



BEER - GOOOOOOD!!!
NAPSTER - BAAAAD!!!



Catch me, If you can...

Тема (C) (R)нови [re: Hayabusa]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано05.04.03 13:56



пич, това за напстер е така. Metallica вдигнаха шум и те го затвориха. Ама това е като да ходиш на по-добър зъболекар или на по-скъп супермаркет - сиренето е с по-добро качество.
ако погледнеш логически на нещата според търговските закони би трябвало при повече продажби да намалят цените. само дето в изкуството нема закони. а и в БГ цената на новия албум на Metallica едва ли ще е толкова колкото аз ще платя тука. само за пример ша ти дам онова DVD на LOTR - 4те диска. в БГ аз си го купих за 40 лева. тука е 50 евро. да виждаш некаква разлика?



Тема Re: Metallica - St Angerнови [re: o2]  
Автор Bgpunk (Селкор)
Публикувано06.04.03 02:18



Металика е мръсна дума в метъла.



Тема Re: (C) (R)нови [re: yozoff]  
Автор Hayabusa (GSX1300R)
Публикувано06.04.03 02:50



Пич...една малка подробност...

Гарантитам ти че ще си сваля албума на Металика от интернет още преди да е излязъл на пазара (St. Anger" is scheduled for release on June 10).
Гарантирам ти също че ще си спестя 14-те или 18-те $, за колкото е опоменат че ще струва.
Гарантирам ти и че DVD-тo им ще бъде любезно предоставено в DIVX формат в KaZaA...

Ако албума се окаже нещо "уникално" като черния албум на Металика (Който си купих на DVD Audio), бих се позамислил дали да си похарча парите за нещо, което би могло да се превърне в класика и да му се наслаждавам на някоя квалотетна и изпипана Audio-Video система, в която уви още не съм се решил да инвестирам.

По повод DVD-тата...
Където и да живееш съм сигурен че има някъде около тебе Видеотеки с DVD-та под наем...нали?
Колко струва наема за една вечер/седмица...?
Да кажем 5 лв. / 5 евро / 5 $...
А така...
Ако пък някой който вече ги притежава, спокойно бих ги borrow-вам за 1 нощ безплатно.
Ако имаш щастието да си си купил DVD записвачка, пък дори и да имаш някой познат с такава, спокойно можеш да и се довериш так да се каже.
Та за 4-те DVD-та на LOTR аз примерно бих платил като минимум 8$/лв/евро колкото е реалната цена на 4 празни DVD-та. [max 28$/лв/евро, в най-лошия случай]

Прав(а) си че е пъро легално, второ много по лесно и удобно и треро супер "cool" да се копуват лицензирани продукти...но при положение че имаш в наличност тези 50лв./$/евро за които говориш.

Народъ е казал: "Сиромах човек - жив дявол"



Catch me, If you can...

Тема Re: (C) (R)нови [re: yozoff]  
Автор Hayabusa (GSX1300R)
Публикувано06.04.03 02:59



Малко отклонение от цялостната тема за Металика.

Уникално много харесвам P.I.F.
Чух че са изкарали нов албум, аз вече имах 4-5 сингли от него, но тъй като всичко излезло от тях ме разтърсва, исках да си купя целия албум.
Брех, търсих, рових по и-нета..... "х"уй!
Нищо няма!
Звънях на приятели...така и така...пах нищо!
(2 месеца по късно същите приятелчета ми го доесаха рипнат на 128, 192 и 320 kbps)

Както и да е...зимата се прибрах в BG за малко и първата ми работа ми беше да си купя албума. Отидох в един магазин на Славейков за орегинални CD-та, ония ми викат 14лв. Не го купих.
1 седмица по късно съм в подлеза на Плиска...та там има малко музикални пирати като мене...турили на една маса сума ти стока...а аз се ровя в CD-тата с MP3-ки (7-лв. на бройиа; ако купиш 5 получаваш едно безплатно - сладка работа) и се чудя какво да си взема...
Уви имах 90% от нещата които предлагаха...
Тогава ги питам "Абе имате ли P.I.F. ???"
Пича ми вика 10 лв. щото е лицензно. Веднага си го купих.
Е как става така???
На мен ми е ясно че всички те скубят и правят яко пари от тебе ама...
В магазина се продава с 40% надценка в сравнение с стандартната цена на албума???
Както беше казал Гриша Ганчев на един конгрес на БФС-то:
"Ние може да сме от село, ама доматите не ги ядем с коловете!"

Очаквам коментари...



Catch me, If you can...

Тема Re: Metallica - St Angerнови [re: o2]  
Автор Hayabusa (GSX1300R)
Публикувано06.04.03 03:07



My Bad...
Мислех че всички сте го виждали това нещо и поведох темата в различна посока.
Чукнете тука да се посмеете.





Catch me, If you can...

Тема Re: (C) (R)нови [re: Hayabusa]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано06.04.03 03:12



да си сиромах е лошо, да си жив дявол е дарба, ама ти си андрешко.
аз естествено, че не си купувам всяко DVD дето ми видят очите, само неща дето наистина си струва човек да ги има. само, че твоята логика е, че на бояджията дето ша ти пребоядиса апартамента требе да му се заплати само за боята и за четките, за труда му... да го духа. по същата логика можеш с чиста съвест да кажеш, че и авторските права и патентите за откривателства не би трябвало да ги има. явно има неща от съвременния свят, които все още не ги разбираш добре и се правиш на улав.



Тема no commentsнови [re: Hayabusa]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано06.04.03 03:16



твоя пример е точно копие на моя. ами пичовете в магазина пащат по-висок наем от този, който е на улицата. а и те там са неколко човека, които ядат от това ЦД на PIF. ама какво да ти обяснявам, ти явно с тези неща си на вие.



Тема сакъннови [re: Bgpunk]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано06.04.03 03:17



нидьей тъй. току виж момчетата са се осъзнали на стари години и са направили нещо суперско, с което да отмият черното минало. нещо като Лазар




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.