Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 17.05.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема А пробвали ли сте  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 01:07



....да слушате музика, докато спите?

Много е готино, преживяването е като в приказка, представете си да изсънувате любимата си балада, вплетена в някаква случка, която сънувате - паралелно с нея на фона чувате реалната музика, която свири, страшно интересно е :)

Например преди години, когато още радио 7 дни беше едно от водещите и новаторски радиа в Сф имаше цели нощни блокове със зверски приятна размазваща музика, тематично подбрана или само стари балади, или само стар рок, 7-8 часа избрана подборка. Споменатата случка с баладите беше точно с това радио и с блок балади тежка артилерия.

За нещастие хубавината на това радио се изгуби, водещите му се разбягаха, нивото падна, май и радиото умря, но починът е жив все още!

Преди известно време направих същия експеримент с Пинк Флойд. Заредих winamp с първите им албуми, тези които звучат спокойно и меланхолично - Atom Heart Mother, Focus, UmmaGumma, a saucerful of sectets, meddle, obscured by clouds и dark side-а. Просто е неописуемо ! :))))

Особено велики за слушане в такова полубудно състояние са Echoes и Fearless от meddle, Atom Heart Mother (просто екстаз!!!!), Let There Be More Light от saucerful , както и целият Dark side .... ахххххххх

Държа да подчертая, че шумната музика с много барабани и чинели и джангър не е подходяща, разстройва съня и като станеш на сутринта се чувстваш все едно цяла нощ са те били

Освен това ушите може да те заболят, нивото трябва внимателно да се съобрази, за да не е дразнещо (да се чува мнооого много тихо)

Май написаното почна да прилича на някаква особена сексуална техника, затова ще спра дотук. А вие пробвали ли сте (не, не анален или друг вид хекс, колега =))), споделете



Тема Естествено!нови [re: Pau]  
Автор reader (bitter)
Публикувано18.02.03 01:24



Това ми е адски любимо нещо!
Живея точно под едни весели купонджии, любители на чалгата и Мишо Шамара, така че когато те започнат да се вихрят, единственото спасение е нощният блок на Тангра (да са живи и здрави!)...
Вълшебно е понякога, когато си сам, студено ти е и мрачно, да пуснеш музиката, създадена само за теб и да се пренесеш, без да усетиш, отвъд...

"Човек иска да бъде разбиран, дори и да знае, че не е обичан"


Тема Probvaj s Wish you are here...нови [re: Pau]  
Автор lron_Man (член)
Публикувано18.02.03 01:32



...i po-specialno s Shine on you...



Тема Re: Probvaj s Wish you are here...нови [re: lron_Man]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 02:22



... Crazy Diamond ли :)?

вярно и тя е много готина за сънуване !!

Сега като се замисля съм слушал и Wish-a насън, лошото тогава беше, че бях пуснал само този албум да се свири, след това тишина, а моят усилвател (маде ин Велико Търново) има мръсния навик да прави брум в левия си канал нонстоп, жуженето е влудяващо, особено нощем :))



Тема Re: Естествено!нови [re: reader]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 02:23



heh, това прозвуча малко мрачно в стил Doors, "Break on through to the other side"

Да се пренесеш отвъд света на чалгата, в тучните пасища на великите ловни рок-полета, ех, твоите съседи няма ли да кой да им намаже палците с олио :))



Тема Out of spaceнови [re: Pau]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 02:35



ех, никаква връзка няма с песента и много народ сигурно ще ме оплюе за цитата, но не мога да се сдържа да не цитирам...

Ся слушам Out of Space на Prodigy, с неповторимия техно реге звук на песента и готиния текст, четейки постингите в темата за съня

I've gone sent into outer space
to find another race

I've gone sent into outer space
to find another race

i take your brain to another dimension
i take your brain to another dimension
pay close attention

Повторението е майка на знанието, затова съм го написал два пъти :) не става за сънуване, но пасва за дивеене

Редактирано от Pau на 18.02.03 02:37.



Тема Re: А пробвали ли стенови [re: Pau]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано18.02.03 10:23



често ми се случва да заспивам на музика, с тази разлика, че при мен нещата са малко обърнати. колкото е по-тежка и монотонна музиката, толкова по-лесно се унасям. заспивам като младенец на чилдрън ъф бодом, а на кенибъл корпс още даже не съм сложил глава на възглавницата и съм откъртил! веднъж пробвах да заспя на стената на флойд. такова мъчение не пожелавам никому! там има толкова много съноподтискащи неща, че просто не е истина... тъкмо леко задремя и някой писък или китарна психеделия ме карат да подскоча в леглото... едвам заспах след дъ трайъл



Тема Еееех колеганови [re: Pau]  
Автор karasko (невидимо дете)
Публикувано18.02.03 10:39



На теб мойта теория за "дремуцането" не съм ли ти я разяснявал?

Разбира се че е прекрасно изживяване :)
А и ако ще го продължаваме онзи спор - не му е тук мястото

reborn in the shadow of the magpie


Тема е това е мъжка приказканови [re: o2]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано18.02.03 10:59



аз най-добре съм спал на The Call Of Ktulu на Metallica.
веднъж даже спях на некакъв страшен траш, ама тогава бех толкова уморен, че и канго да ми биеше на главата, пак бих заспал



Тема Re: Probvaj s Wish you are here...нови [re: lron_Man]  
Авторdiodeo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 14:47



Точно тази песен на мен винаги ми е напомняла на изгрева на слънцето. Я пробвай да се събудиш на нея .



Тема Re: е това е мъжка приказканови [re: yozoff]  
Автор reader (bitter)
Публикувано18.02.03 15:23



Аз пък веднъж заспах на Линкин Парк....
Тва ми е най-голямото постижение

"Човек иска да бъде разбиран, дори и да знае, че не е обичан"


Тема Re: А пробвали ли стенови [re: o2]  
Автор ArthurDent (42)
Публикувано18.02.03 16:30



Аз харесвам Batory за целта
Но винаги съм предпочитал да заспивам с ... жена

Усмихни се - утре ще е по-зле!!!


Тема Re: е това е мъжка приказканови [re: yozoff]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 16:50



хехе :) зовът на ктулуто значи :))

обаче идеята е музиката да се преплете със съня ти, това получи ли се с металицата ?



Тема Re: А пробвали ли стенови [re: Pau]  
Автор Burn (purpleзиозавър)
Публикувано18.02.03 16:50



Аз пък да те светна за обратното -докато другите спят,аз да им пускам музика!
Имах едни идиоти съседи - само сръбско и гръцко слушаха,през вечер гости,а сутрин в 5.30 правиха физзарядка на терасата!!!!И аз търпях,търпях,докато не издържах - eдин хубав летен следобяд взех две колони професионални плюс усилвател,всичко това на терасата,изключих телефона и ги метнах - само избрано - KISS - Alive I /включително онова соло на тъпан от 100 000 Years/, Purple - Made In Japan,AC/DC - If You Want Blood........Леле бедна им беше фантазията на махалата,е след това имаше малко семеен екшън,ама сръбско-гръцкия терор спря!



Тема Re: Еееех колеганови [re: karasko]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 16:50



о, дори не си споменавал за тази теория :))

а това за хекса беше просто закачка, споровете не се правят ей тъй хващаме и спорим, пък и темата я обходихме отвсякъде онази нощ



Тема Re: А пробвали ли стенови [re: o2]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 16:56



наистина стената не е подходяща за разпускане, прекалено емоционална е, музиката е толкова експресивна, че те обзема целия и няма пускане да спиш или да правиш нещо друго

колко пъти съм проливал по някоя и друга крокодилска сълза на Don't Leave Me Now, като почне там накрая музиката с "Oooooooh, babe" .... ехх, жени, какво да ги правиш, с тях зле, без тях, еххх

та как се спи на канибалски напеви не разбрах?

и какво сънуваш е най-важното. Надявам се не е орален секс, нали го знаеш вица, как се нарича, когато двама канибали правят 69
- ДОВЕРИЕ !






Тема Re: А пробвали ли стенови [re: Pau]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано18.02.03 17:35



m ne si spomniam veche, tova beshe dalech v moiata mladost predi desetina godini :) no dokolkoto si spomniam si spah bezmetezhno i spokoino i ako i da sam sanuval oralni sceni, sas sigurnost ne sa bili zaradi muzikata :)))



Тема историйка ;)нови [re: Burn]  
Автор Ronia (rogue)
Публикувано18.02.03 20:40



Съседите отгоре слушаха чалга надута до край и то понякога по цели нощи. Накрая баща ми не издържа и купи уредба...бая мощна уредба...когато я донесе я пусна почти на max със...Бах :Р Уви, вкъщи аз и сестра ми командваме музиката....никакъв Бах! Bаttery в 8 сутринта точно след акто нащите излязат и Mourning palace вечер за заспиване , когато съм само аз :))) Изход: не знам дали сме били фактор, но съседите ни вече са мили млади хора с две бебета... не надуват чалга...и ние благодарно гледаме да не ги притесняваме много : Р

Между другото - не че не обичам да заспивам до жена...просто приоритетите ми са по-други

If you wouldn't mind I would like to breathe


Тема Re: историйка ;)нови [re: Ronia]  
Автор Welkin Maze (Rough Silk)
Публикувано18.02.03 20:54



контролно по физика? Или IRC?



Тема Re: А пробвали ли стенови [re: o2]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 21:59



ееееее, направо те декласираме заради участие извън регламента !

като си спал, не си пял, а като си пял, съответно си бил буден, значи нишу не си спомняш от съня



Тема Re: историйка ;)нови [re: Ronia]  
Автор Pau (Li)
Публикувано18.02.03 22:11



Да ти кажа, много е приятно, особено ако се е гушнала в теб и диша спокойно и равно

или пък ако диша неспокойно и задъхано, но това е тема на друг разговор :))

и какво значи, с хубава уредба се дресират съседи? То Бах вярно както е особено интензивен около средните честоти които най-лесно се просмукват през бетон и тухла добре са им дошли, а знаеха ли текстовете на песните поне да пеят в синхрон :-) ?

друго си е малка нощна музика, надута бая така хубаво в 2 посред нощ, свидтелествам за невероятното усещане :))))

слушала ли си също на Вивалди дето има една такава пица, една музика много страшно звучи, с хубав бас и цигулките вият хубаво, казва се "Зимата - ларго"

ех защо нямам като ваш'та уредба да си я пускам редовно.... ммм btw що не ви направим едно гости да послушаме малко вивалди с волумето на мах



Тема Re: е това е мъжка приказканови [re: reader]  
Автор Tony_st (mechtatel)
Публикувано19.02.03 09:44



Защо бе?
Че Линкин Парк си е само за сън....
Особено приспивно ми действа In the end...



Тема Re: е това е мъжка приказканови [re: Tony_st]  
Автор Pau (Li)
Публикувано19.02.03 12:10



при това си е лош сън това линкин парк



Тема Re: е това е мъжка приказканови [re: Pau]  
Автор Tony_st (mechtatel)
Публикувано19.02.03 13:43



Е, на моменти става кошмарен, но така е по-интересен живота.....ер съня...



Тема Re: историйка ;)нови [re: Pau]  
Автор else (anyone)
Публикувано19.02.03 15:48



Ех...
Аз не съм заспивала с жени много много а и е било прекалено отдавна, за да го оценя по достойнство, ама така като те слушам, много изкушаващо звучи
Ама и с мъже не е никак зле, трябва да отбележа


'Who? I didn't see anyone...
'Right! That was me!'




Тема Re: Данови [re: Pau]  
Автор else (anyone)
Публикувано19.02.03 15:54



Отдавна отработена практика
Преди време си нагласях всяка вечер различен албум, предимно на Пинк Флойд и си спях на него...
По-късно спях на едно много много готино радио, което за съжаление вече не е между живите [смрък]...
Понякога, когато запускаха много яки неща и от вълнение и радост не можех да заспя, хващах телефона и се обаждах на звукорежисьора да си лафим за ... музика... Ееееххх... Младост, младост


'Who? I didn't see anyone...
'Right! That was me!'


Редактирано от else на 19.02.03 15:57.



Тема Re: историйка ;)нови [re: else]  
Автор Pau (Li)
Публикувано19.02.03 16:19



Жените жените, аха ангели са те ....

Значи и с мъже е хубаво, то това е хубаво, защото трябва да има реципрочност, иначе ще си спим поотделно (смисъл не мъже с мъже, жени с жени, а home alone 3)

Women are from Venus, men are from mars.
Long live the Rock'n'Roll of the planets



Тема Re: Данови [re: else]  
Автор Pau (Li)
Публикувано19.02.03 16:19



'га бяхме млади, все още мислехме, че Мили Ванили могат да пеят

а сега сме мъдри и слушаме Скакауец



Тема Re: Данови [re: Pau]  
Автор else (anyone)
Публикувано19.02.03 16:54



Аз пък не го слушам


'Who? I didn't see anyone...
'Right! That was me!'




Тема Re: Данови [re: else]  
Автор Pau (Li)
Публикувано20.02.03 01:14



кеуеме !!! оуеуеее....

миу мишуенце, не ти ли харесва наистина, текстът е уникален, а и музиката е добре раздвижваща долните крайници



Тема Re: Данови [re: Pau]  
Автор else (anyone)
Публикувано20.02.03 13:27



Ами работата е там, че аз слушам радито Тангра по цял ден. И точно тази песен така зверски ми е писнала, знам и текста дума по дума и въобще...
Да, кефеше ме в началото, обаче сегаааа
Само си представи каква радиоактивност е отбелязала, при положение, че е на първо място в класацията за най-поръчвана песен на рок бокс за последната половин година! Песен, която се е появила преди не повече от месец... Смятай


'Who? I didn't see anyone...
'Right! That was me!'




Тема Re: Данови [re: else]  
Автор Pau (Li)
Публикувано20.02.03 14:29



а знаеш ли аз какви изродщини правя? Като съм на работа вечерни смени ми се налага да правя едни неща, които изискват максимално внимание в продължение на 30-40 минути, без разсейване с каквото и да друго, например смяна на песни в winamp. Та, слагам да се свири Скакауец, натискам бутончето реплу и го оставям да цикли през това време ..... повтаря се около 20-30 пъти поне :)))))

бия ли Рок Бокс по пускаемост на ден?



Тема Re: Данови [re: Pau]  
Автор else (anyone)
Публикувано20.02.03 14:51



Не знам
Аз вече като чуя Скакауец и сменям станцията

Иначе това, с едната песен в уинампа съм го правила по много по-брутален начин и те бия отвсякъде
"Rhapsody in blue" в изпълнение на Клайдерманми е била единствената песен в уинампа ми в продължение на една седмица. Хич не ми се смята колко пъти общо съм я изслушала, но не е имало само една такава седмица


'Who? I didn't see anyone...
'Right! That was me!'




Тема Re: Да-да, ама не :Pнови [re: else]  
Автор Pau (Li)
Публикувано21.02.03 08:28



ау, това верно е тежък случай :))))) замълчавам си скромно, верно чак толкова не съм циклил песни, да стигне да стигне 1 ден най-много и то по времето когато за пръв път си намерих Wild Thing на ТРогс на мп3 :))
специално изнудих един канадец, когото намерих в irc на някъв чужд сървър в канал #мп3_олдиес да ми ги снесе по ДЦЦ и после чрез дискети ценната вещ бе пренесена хоме и цяла вечер и на другия ден й се радвах на песента хубава на бати :)))
НООО цяла седмица е прекалено





Тема Re: А пробвали ли стенови [re: Pau]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано21.02.03 12:03



Когато спях в стаята, където ми беше уредбата, редовно цаспивах със слушалки. Наистина, когато слушаш хубава музика в полусънно състояние, преживяването е особено. Но така може да се слушат само познати парчета. ако в такова състояние се слуша нова музика, се губи "информация".

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: А пробвали ли стенови [re: Kлep]  
Автор Pau (Li)
Публикувано21.02.03 23:58



а не те ли убиват слушалките докато спиш, особено на една страна ? :))

Аз като заспивам със слушалки или очила, ужас, боли, сърби, убива и направо не е живот :)))



Тема Re: А пробвали ли стенови [re: Pau]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано24.02.03 10:05



Ами аз лежа по гръб или по корем, когато съм със слушалки. Но по принцип убива. Като заубива, ги свялам.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: А пробвали ли стенови [re: Kлep]  
Автор Pau (Li)
Публикувано24.02.03 21:34



по корем е по-секси, определено :)

определено си има тръпка да слушаш нещо, което само ти на този свят чуваш в момента, но все пак по-удобно (а и по-шумни) си остават добрите старомодни ТОНКОЛОНИ-УБИЙЦИ, забранени с резолюция на ООН за неконвенционалните биологически оръжия!



Тема Странна случка.нови [re: Pau]  
Автор Бoko ()
Публикувано27.02.03 13:57



Съседи накакви в общежитието правеха техно-купон (т'ва е специален вид купон-адски гаден) и имаха доста мощни уредби. Та заспивам някак си на звуковия фон на тази си отврат. И засънувах, че съм луд. Ама в буквалния смисъл- и ме е адски страх от всичко и някакви неща ми жижат в главата и съм изпаднал в някаква подлудяваща съзнанието истерия. Абе ужасно, после цял ден се мотах по кръчмите да се оправя с биромицин.
Та толкова за музиката докато спиш- ХОРА, НЕ ГО ПРАВЕТЕ С ТЕХНО. И не позволявайте някой да ви го прави на вас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.