Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 06.10.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Свидни парчетанови  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано16.01.03 11:31



Предполагам, че всички сте чували по "Ретро радио" рубриката, в която известни личности пускат 10-те си любими парчета и обясняват, кое, защо им е любимо. Ако вас ви поканят в тази рубрика, кои са 10-те парчета, които бихте пуснали. Ама само 10! Аз ще помисля малко и ще ви пусна моите.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Свидни парчетанови [re: Kлep]  
Автор else (anyone)
Публикувано16.01.03 15:51



Мдам, доста ще трябва да се помисли.
Аз навремето си правех такива класации, ама на първите 50, щото за по-малко просто нямаше как... Слагах им точки по най-различни категории и после смятах кои са с най-много. Резултатите ме изненадваха понякога
Но мисълта ми беше, че първите 50 бяха с около 3-4 точки разлика от първия до 50-тия...


'Who? I didn't see anyone...
'Right! That was me!'




Тема Re: Свидни парчетанови [re: Kлep]  
Автор Яcминa (възторжена)
Публикувано16.01.03 19:29




хубава темичка, ама наистина доста трябва да се помисли



Тема Re: Свидни парчетанови [re: Kлep]  
Автор Cruiser (Byron-Hensley)
Публикувано16.01.03 20:01



Ей, радвам се да те зърна пак тук, Клер
Ами една примерна десятка (повтарям - примерна !) при мен би имала примерно следния примерен (повтарям - примерен !) вид.
Нарочно няма да номерирам, а само ще изброя 10 любими парчета в наливен вид. Няма да го давам демократично - да изброявам различни парчета от различни държави и континенти - слушам почти стопроцентово само британски и американски рок :

- The Band - "The Night They Drove Old Dixie Down"
Парче-христоматия на САЩ изобщо, посветено е на победата на Севера над Юга в Американската гражданска война, но симпатиите тука са на страната на Юга и тази половина от Америка, която си отива завинаги. Nо more Huckleberry Finn ...

- Тhe Poco - "Too Many Nights Too Long"
Любимата ми стара банда от кънтри рока (много любим стил) - лирика, акустика, сънени цигулки, и разказ за един desperado, които брои дните си зад решетките и междувремено си разговаря с ... Мисисипи

- Depeche Mode - "Dreaming Of Me"
Ми какво да кажа - pure joy.

- John Fogerty - "Where The River Flows"
От втория му солов албум след разпадането на Крийдънс. Всичко тука е семпло, красиво, носталгично, дрезгавият глас на Фогерти, умишлено или не, е улучил такава интонация, че когато подкара "... where the river flows, where the water goes ... I'll be over there waiting over there where the river flows ..." и леко ми замъглява погледа (ама само леко ). Хм, сега като се замисля, много от най-любимите ми песни са свързани с реки.

- Grateful Dead - "Sun Dark Hollow"
Това не е тяхно парче, а акустичното им концертно изпълнение на стар американски фолк от 50-те. Тук вокалът на Джери Гарсия не е в най-добрата си форма и може би поради тази негова колебливост и уязвимост се е получило нещо неповторимо

- Santana - "Just In Time to See The Sun"
От най-любимия ми негов албум "Caravanserai", който не си прилича с никой от другите му албуми. Някъде още към началото му се губиш и към края се намираш. ЧУВСТВЕНОСТ, не латин-рок.

- Т.Rex - "Jewel"
Tекстът си е пълен нонсенс, съвсем в стила на Марк Болън, но не това е важното в случая, неее ...

- Steppenwolf - "Children Of Night"
Ако от мен зависеше бих смъкнал ореола от Born To Be Wild и бих го занитил, ама не занитил - направо заварил, към това тяхно парче.

- Blue Oyster Cult - "Astronomy"
Mежду другото тази е една от любимите банди на Стивън Кинг. Ами какво можеш да очакваш от група с име Blue Oyster Cult и от парче на име "Astronomy" ? Студенокръвна, извратена красота.

- Dio - "Stand Up And Shout"
Нееднократно съм го казвал в "Рока", че за мен това парче отдавна вече се е превърнало в символа за Начало на Рок-албум изобщо.

**********
Та така. Това са само 10 от многото



Тема Re: Свидни парчетанови [re: Cruiser]  
Автор Darkkingdom Lord (Dark Knight)
Публикувано16.01.03 22:33



A za6to ne vijdam par4eta na kultovite grupi BG, Rhapsody i Nightwish?!?!

" All You Need Is Dark! "


Тема Re: Свидни парчетанови [re: Kлep]  
Автор karasko (австралопитек)
Публикувано16.01.03 23:30



Чували сме
Понякой път даже и на мрежички приличаме

Сега сериозно - топ 10 не знам дали мога да излъча, но сега бих могъл да изброя няколко от най-любимите ми и наистина свидни песни.
Не ги класирам по никакъв начин.

Deep Purple - Soldier of Fortune, Sometimes I feel like screaming - понякога ми се ще да се гръмна на тия песни, понякога се събуждам от затъмнението..не знам..

Pink Floyd - Comfotably Numb - Floyd - no comment!

Marillion - Childhood End, Lavender, ..абе всичко

Mike Oldfield - Moonlight Shadow, Man in the Rain - е на тия две песни просто побеснявам! Толкова желание за живот и енергия в никоя песен няма, колкото в тия две..

John Lenon - Imagine - айде да видя всички как скачате да ревете "баналнооооо чичо Манчо" - може да е банално, обаче ей за това наистина мечтая!

Eagles - New kid in town - текста - банален и убийствен

Айде утре ще напиша още.

Може да ви звучи вехто, но това е - обичам романтиката на старото и непреходното..

reborn in the shadow of the magpie


Тема Re: Свидни парчетанови [re: Kлep]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано17.01.03 01:11



хм, като цяло всичко на Metallica ми харесва.
от другите бих споменал следните
Cinderella - Road Still Long
пее се за това как винаги, когато си постигнал целта си, живота продължава и зад ъгъла вече гледа нещо ново и за това как никога не можеш да кажеш, че си прочел книгата със заглавие "Живот"
Astronomy - само че изпълнението на Metallica. Слушах много варианти, но като че ли това най ми допада. опитвал съм се много пъти да разбера за какво се пее в тази песен, само дето не се получава. в нея има много чувство, което те подемя и понася нанякъде...
Sometimes I feel like screaming - жестоко соло, много прочувствено, има и нещо като в "Да имаш и да нямаш"
Shape Of My Heart - Sting - странно и просто казано
Parisian Walkways - Gary Moore - две думи на кръст, но убийствена песен, китарата просто говори
Angel In My Heart - Mick Jagger - жесток клавесин съчетан с плачеща китара и думи пронизващи сърцето
While My Guitar Gently Weeps - ха сетете се на кого е тази песен и кой свири в нея, също много прочувствена песен
Give In To Me - Michael Jackson - Slash
The Only One - Gun - aching heart

нещо май съм се разчувствал тази нощ и само такави песни съм изброил
обаче тука имам един специален бонус. любимата ми лирическа песен е
Лирическая - Владими Висоцки



Тема Re: Свидни парчетанови [re: yozoff]  
Автор Nickname (untitled)
Публикувано17.01.03 01:34



кви са тия песни, бре
аз на всичките, дето ги изброихте, нищо не съм чувал Ма от твоите понеже по съм чувал, я да подаращя малко :)))
Тва на Гари Мур е яко, ма не се пише тъй. Концертната версия е по-яка (една от концертните де)
Angel In My Heart си е Стоунс до голяма степен, доколкото помня, ама кефи - май приличаше малко на Angie и As Tears Go By - ма е яко
While My Guitar Gently Weeps - Вини Мур?



Тема Гари и другитенови [re: Nickname]  
Автор yozoff (one and only)
Публикувано17.01.03 01:45



е как се пише?
не е Вини, а е излязло на винил първо :)
а това на Мик нема нищо общо с Джагър камо ли с камъните
въобще не прилича нито на Angie нито на каквото и да е тяхно



Тема Re: Гари и другитенови [re: yozoff]  
Автор Nickname (untitled)
Публикувано17.01.03 01:55



Parisienne Walkways
знам за Вини, бря - ма де да те знам, ти оригинала ли или някой от всичките кавъри харесваш
Пък това на Мик си е много, много общо със Стоунс




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.