Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 13.06.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Queensrycheнови  
Автор Hacko (познат)
Публикувано17.07.02 22:17



Интересно ми е има ли сред вас фенове на Queensryche.
За себе си мога да кажа че тази група е една от перлите на рока през 80-те години, както и през 90-те години но с по-малко блясък (моят приятел Марвин да не ми се сърди!)
Лично за мен Джеф Тейт е един от най-гениялните вокали които рока познава.
Групата започва със силно хеви звучене в средата на 80-те години, личи си влияние на групи като Айън Мейдън.
Все пак музикалния гений на китариста Крис Де Гармо взима връх и групата се изчиства от чужди влияния и издава култовите албуми Rage for Order и феноменалния Operation Mindcrime.
Последният албум може да бъде поставен в топ 10 на най-великите рок албуми за всички времена.
Песни като Suite Sister Marry, Eyes of the stranger, I don't believe in love са от онези емблематични рок песни които можеш да слушаш с десетилетия и никога да ни ти писне тяхната символика и послание (аз лично ги слушам от 1989 година).
Така де, поувлякох се . . . просто ми е интересно има ли хора които харесват тази прекрасна група



Тема Re: Queensrycheнови [re: Hacko]  
Автор Bgpunk ( Тъжен БоРсУк)
Публикувано18.07.02 03:12



ami,az ne gi haresvam
"perla " v roka edva li sa
pomnya gi kato uzasno posredstvena grupa,haresvana iz regiona na Plovdiv,po nyakakvi stranni prichini
lizhno az misleh che nyakoi gi e urochasal
ili se dulzhi na uranovite rudnici v Rodopite
ne go smyatah za normalno

PUNK'S NOT DREAD!
Музика:


Аз:098439532

Тема Re: Queensrycheнови [re: Bgpunk]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано18.07.02 11:37



hehe, ama biah adski siguren, che parvi shte otgovorish i zdravo shte opliuesh queensryche koi sa ti po-skuchni - queensryche ili dream theater? az zalagam za DT



Тема Re: Queensrycheнови [re: Hacko]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано18.07.02 11:41



ami mozhe da se kazhe, che az sum im fen, no samo na '86 i '88, kato opredeleno '88 - operation: mindcrime mi se struva bezsporen vruh v tiahnata diskografia i album, koito slagam sred purvite progressive metal albumi izobshto... ama vsichki tavi sled nego mi se struvat razvodneni, pri tova mnogo meko kazano :)



Тема Re: Queensrycheнови [re: o2]  
Автор Bgpunk ( Тъжен БоРсУк)
Публикувано18.07.02 13:00



zalagam che i dvete grupi ne sa hora ,s koito mozhesh da otidesh da pikaesh noshtem v hrastite
nyama sigurnost,bratko

PUNK'S NOT DREAD!
Музика:


Аз:098439532

Тема Re: Queensrycheнови [re: Bgpunk]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано18.07.02 14:33



da be, ama triabva da ti priznaia, che az s NIKOI ne bih otishal noshtem da pikaia iz hrastite ako shte i geoff tate da se domukne na kolene da me moli



Тема Re: Queensrycheнови [re: o2]  
Автор Bgpunk ( Тъжен БоРсУк)
Публикувано18.07.02 17:26



ami,predpazliv muzh si ti..hahahah
koi e GEOFF TATE?pitam seriozno
tryabva da e mnogo hubav,za da mu pozvolyavsh da ti pada na kolene pred teb v tumnoto
to,ot koleneto do drugite raboti,distancyata bila edin zip
taka kazvat prepatilite

PUNK'S NOT DREAD!
Музика:


Аз:098439532

Тема Re: Queensrycheнови [re: Bgpunk]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано18.07.02 18:20



ami geoff tate e vokala na queensryche... ima adski harakteren i emocionalen glas i go vodiat za edin ot nai-dobrite metal vokali... obache toku shto izdade ednoimennia si album, s koito shte iznenada mnogo nepriatno vsichki svoi fenove, shtoto muzikata vutre e edna takava - niama nishto obshto s metala izobshto.... koeto ne znachi, che e losh album, ama triabva da si mnogo nepredubeden kato go slushash....



Тема Re: Queensryche [re: o2]  
Автор Bgpunk ( Тъжен БоРсУк)
Публикувано18.07.02 21:15



ah,i s kakvo ima obshto toya album?

PUNK'S NOT DREAD!
Музика:


Аз:098439532

Тема Re: Queensrycheнови [re: o2]  
Автор Hacko (познат)
Публикувано18.07.02 21:18



Ех, радостно е че има поне един положителен отговор, защото си мислех че в този клуб няма да има и един фен на тази група.
И на мен Rage for Order и Operation Mindcrime са ми любими албуми, но Emprire както и Promised Land са много добри албуми.
Promised Land е много добър албум където за пръви път чуваме Джеф да пее с пиано, албума е най-разнообразен в стилово отношение. Него поставям на трето място в класацията.
Empire е много добър албум, макар и с леко комерсиален привкус, но проблемът на този албум е че идва на бял свят след Operation албума и просто попада в графата - албуми дишащи праха на гениялните си предшественици.
Warning е албума, който си ме дразни здраво (с изключение на една от любимите ми песни на QR - Take Hold of the flame), защото за мен те там са повлияни от стил ала Aйън Майдън, не че не харесвам Мейдън.
За мен те са велика група.
Джеф за мен винаги ще бъде в графата любими вокали, наравно с Робърт Плант и Дейвид Ковърдейл




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.