Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 13.06.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Black Sabbath?нови  
Автор lron_Man (новак)
Публикувано17.07.02 02:33



Haresva li izobshto Black Sabbath na po-mladite lubiteli na rocka?

Ako da, kak vi haresva poveche - originalniya Black Sabbath s Ozzy ili sledvashtite formacii s Dio, Toni Martin i t.n.? Prav li e Ozzi da kazva - bez Ozzy namashe da go ima Black Sabbath, a bez Black Sabbath nyamashe da go ima Ozzy? I drugi veliki vokali, kato Ian Gillan i Glenn Hughes sa peli tam, no kritikata ne gi haresva, osobeno Gillan i albuma Born Again. Moje bi obache, vie ste na drugo mnenie? Az naprimer ne sym syglasen za Gillan i Born Again. Edin otlichen album na Sabbath, po moe mnenie.

A haresva li vi samostoyatelnata kariera na Ozzy? Tolkova godini da kara "Crazy Train"? Zabelejitelno spored mene. Gledah go tazi godina na jivo. Vpechatlyava vse oshte, makar che vyrhyt na Sabbath beshe predi 30 godini, a vyrhyt na Ozzy samostoyatelno - predi 20. I vse pak pravi li byaha tezi fanove na metyla, koito pogrebaha publichno rocka sled albuma na Ozzy "Down to Earth"? Spored tyah shtom i bashtata na metyla e propyal v takyv stil s roka e svyrsheno.

Daje edin vokal, posetil naskoro Bulgaria - Rob Halford, se e podvizaval v Sabbath za kratko vreme. Slushal li e nyakoi koncertni bootleg-ci s nego? Zashtoto Sabbath nyamat album s Halford. Spored mene nyakoi ot izpulneniyata na klasicheski Sabbath material sa dosta dobri.

A kakvo shte kajete za albuma Reunion? Zaslujavashe li Ozzy Grammi za naj-dobro metal izpylnenie prez 1998 g., za izpylnenieto na Iron Man v Birmingham, rodnoto myasto na grupata? Tova reveranse kym bashticite na metyla li beshe?

P.S. Ezerno momiche, "No more tears", vse oshte nyama da pravim "Electric funeral" na kluba.





Тема Re: Black Sabbath?нови [re: lron_Man]  
Автор Highway Star (purple in blood)
Публикувано17.07.02 11:19



Айрън,що питаш само младите,бе?Айде сега,ние старите да умираме,така ли?Първите песни , с които мама ме е закърмила,са Iron man/нема майтап/ u Paranoid.Обаче аз повече плувах в тъмнолилавата гама,т.ч. Сабат ги слушах,ама повече по инерция,плюс това гласът на Ози,не се побираше в моята представа за типичен рок вокал.Въпреки това Ози си остава за мен велик музикант.Бомбата дойде с излизането на "Heaven and Hell" през 80 г.Това за мен един от най-великите рок албуми за всички времена.Там просто всичко е размазващо,а Дио за кой ли път показва,че темерута Блекмор не е бил прав,като го гони от Рейнбоу.
На мен лично Ози ми харесва повече в соловите си проекти,особено в "No More Tears","Ozzmosis" u първия "Blizzard of Ozz".
А дали Ози заслужава Грами,ами сигурно повече от Джетротъл,които преебаха навремето Металика в раздела хеви метъл.



Тема Re: Black Sabbath?нови [re: lron_Man]  
Автор Lady of The Lake (Pure Malice)
Публикувано17.07.02 11:32



Ами нека да кажа нещо, макар че ...де да знам дали съм от по-младите
Аз не харесвам Ози
Просто не ми харесва маниерът му на пеене, самият му глас. Обаче песните ми харесват все пак...
Смятам, че Сабат са само и единствено с него. С другите вокали това са вече други групи, кои по-добри, кои по-лоши.
Не знам дали защото съм пристрастна (Дио ми е най-най-най-любимият вокал!), но периодът на Сабат с Дио ми се струва много сполучлив. Heaven & Hell едно от най-яките неща, които е пял той в цялата си кариера.
За грамито просто не мога да се изкажа. Критериите, по които се получава тази награда са много мъгляви, но със сигурност знам, че не е достатъчно да ти хареса нещо, за да си заслужи наградата.

Inon Man, ако ще има погребение на клуба, предполагам, че и сама ще го забележа... Макар че се надявам, ако това изобщо ще става, то да стане след много години, когато всички сме си намерили други средстава за губене на време

"A gain for every loss Time gathered me...
but kept me flying
"


Тема Re: Black Sabbath?нови [re: Highway Star]  
Автор Lady of The Lake (Pure Malice)
Публикувано17.07.02 11:38



Виж сега
Ша ти дам аз на тебе един темерут Блекмор
Рейнбоу си е била негова група и си е свирил с нея каквото си е искал. Като не е искал нещо - пращал го е да си ходи!
Много по-добре е станало така, че са се разделили, защото на никой от двамата не му се е наложило да се съобразява със идеите на другия и да пренебрегва своите. Така от една много хубава група, стават две много хубави групи. "Колкото повече, толкова повече", както казваше един мой съученик

"A gain for every loss Time gathered me...
but kept me flying
"


Тема Re: Black Sabbath?нови [re: Lady of The Lake]  
Автор Highway Star (purple in blood)
Публикувано17.07.02 12:09



Многоуважема Лейди,знаем за вашето пристрастие към лицето Ричи,ама дай сега да не му покажем и кирливите ризи.Дори считам,че темерут е прекалено меко обръщение за него.Като си представя кви дивотии е вършил по време на концертите.Ама ти не го взимай толкова навътре.Нали знаеш,че Ричко си е наше момче.



Тема Re: Black Sabbath?нови [re: lron_Man]  
Автор o2 (maniac)
Публикувано17.07.02 12:20



ia i az da se izkazha po vaprosa

znachi, ozzy nikoga ne me e kefil kato vokal - ima gadna bledna na glasa deto taka i ne ia vuzprieh... niakoi ot pesnite mi haresvat, no mnogo malko.... ne mi haresva nito edin ot solovite mu albumi, koito sam slushal, a pesnite mu s black sabbath tezi, koito mi haresvat, se broiat na prusti... za men nai-velikia album na sabbath e tochno "heaven and hell"... mozhe bi zashtoto tochno togava si padah po dio... sashto ima dva albuma, za koito sashto mislia, che sa mnogo veliki: "headless cross" i "tyr" - prosto sum gi slushal neprestanno, zaedno s "heaven and hell".... drugite albumi na sabbath ne mi haresvat...



Тема Re: Black Sabbath?нови [re: Lady of The Lake]  
Автор lron_Man (минаващ)
Публикувано17.07.02 13:46



Първо да се извиня за неджентълменската си забележка към тебе в една друга тема. Надявам се да ми бъде простено. Що се отнася за годините на дамите, естествно не ги коментираме.

Дио действително е много голям вокал. Все пак мисля, че е по-впечатляващ в Reinbow, като за мене върхът му е Stargazer от Rainbow Rising. Но съм съгласен за Heaven & Hell. Дио му придава нещо неповторимо. Мисля. че и в Mob Rules е също толкова добър, но за нещастие той е огледално копие на Heaven & Hell. Виж, за Ozzy не съм много съгласен, но това е вече въпрос на вкус. За едно друго нещо си напълно права - Sabbath e Sabbath единствено с Ozzy. Което не значи, че без него групата е слаба, просто е различна.

Още един път извинявай...



Тема Re: Black Sabbath?нови [re: lron_Man]  
Автор Lady of The Lake (Pure Malice)
Публикувано17.07.02 14:27



Няма за какво да ми се извиняваш, аз не се обиждам, като ме наричат с думи, с които сама се определям
Годините ми тука се споменаха неколкократно и макар да си мисля, че хич не съм от най-младите по принцип, тука има много малко на брой по-млади от мен

Уф и Рейнбоу и Rising ги дискутирахме също и аз мисля, че никакъв връх не е това... Абе има доста неповторими неща, родени от Ричи и Дио, ама не са в този албум. За мен той беше пълно зарочарование...
А аз мисля, че на една група като и се смени вокала, стила и половината от музикантите, редно е и името да си смени, защото това далеч вече не е същата група... Ама ...печалбари


"A gain for every loss Time gathered me...
but kept me flying
"


Тема Re: Black Sabbath?нови [re: Highway Star]  
Автор lron_Man (минаващ)
Публикувано17.07.02 14:27



Тъмнолилавата гама е моя много любима гама, заедно с черната и розовата. Не мога да кажа коя група ми е по-любима - Deep Purple, Black Sabbath или Pink Floyd. За любима хард рок песен много се колебая между Iron Man и Highway Star. Изобщо албумите Paranoid, Machine Head и Led Zeppelin IV са нещо, като светата троица на хард рока, по мое мнение.

Гледам, че и ти си fan на Дио и Heaven & Hell. Но за мене Дио е най-голям в Rainbow. Че Ritchie е ренде, спор няма. Заради неговите личностни проблеми с може би най-големия вокал Ian Gillan, една такава велика група, като Deep Purple, можа да е на върха само в периода 1970-1972 г. Но не можем да му отречем класата.

Соловата кариера на Ozzy e много силна именно защото е пял с много добри китаристи - Randy Rhodas (мир на праха му) и Zakk Wylde. Лично аз харесвам много live албумите му Tribute и Live & Loud.

Като ярък представител на тъмнолилавата вълна, ще кажеш ли нещо за най-противоречивия албум албум на Sabbath - Born Again с Ian Gillan? Аз харесвам този албум, но като чух един концертен bootleg озаглавен Purple & Black, в който Ian пее класически Sabbath материал Iron man, War pigs, Paranoid и т.н., се съгласявам, че мястото му може би не е било там. Между другото, според мене и Дио няма много голям успех, като пее класически Sabbath песни, като например в официалния live album на Sabbath - Live Evil.



Тема Re: Black Sabbath?нови [re: Lady of The Lake]  
Автор lron_Man (минаващ)
Публикувано17.07.02 15:12



Скандално млада, за такъв експерт по хард рок музика, каквато си (не се майтапя)!!! Това обяснява емоционално-отрицателните реакции към досадник, като мене.

Относно Rainbow и Rising, действително може би Rising не е връх, като албум, но Stargazer e неповторимо, според мене. Но тебе май те влече повече към езерото в Long Live Rock 'n' Roll.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.