Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 29.09.24 
Музикални
   >> Рок
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Star Wars Episode II не е тъпнови  
Автор Rough Silk (classic)
Публикувано18.05.02 02:55



мдам - не е тъп, култово тъп е!
тоя Лукас бил по-зле и от мен, бе! Аз като гледам колко бързо се оправих, май нищо ми няма Пък тва момче става все по-зле
Сега, ако отида да гледам Епизод 1 на голям екран може и да ми хареса вече :)))
май най-успокояващо е, че едва ли може да се направи по-тъпо нещо от тва и Епизод 3 ще е по-добър, ама ... не съм много сигурен
Все едно гледах електронна игра смесена с нискокачествен екшън и пародия на Междузвездни войни. Мъкаааааа!



Тема Ми аз покрай трейлърите, които гледах ...нови [re: Rough Silk]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано18.05.02 10:23



... взех решение да го гледам в най-добрия случай на видеокасета и то, когато цената му падне достатъчно, за да ми довтаса вкъщи без пари.
Жалко, че Лукас не можа да разбере, че НЕ СЪЩЕСТВУВА до този момент нито едно гениално произведение на изкуството с гениално продължение/дописване/дорисуване.
Мдаа ... не може човек да влезе два пъти в една и съща река. Остаряваме, Ник. Е, поне остаряваме ... amused to death



Тема "ПОП АРТ" - Арт Бъкуалднови [re: Rough Silk]  
Автор Cruiser (heepster)
Публикувано18.05.02 10:35



Ето един жесток (и сравнително кратичък) фейлетон от най-известния американски политически фейлетонист Арт Бъкуалд, който е писал в продължение на около 40 години фейлетони в седмичните подлистници на вестник Washington Post. Попадна ми съвсем случайно в електронен вид.

Този фейлетон, според мен, казва 1:1 всичко, което може да се каже по въпроса за "феномена" Episode I, Episode II и т.н.


Арт Бъкуалд, "Великото общество", 1968г.

Преди известно време канадските власти отказаха да пуснат без мито, както е редно за произведения на изкуството, 80 дървени каси, които приличаха на амбалаж за сапуна "Брило", за кутиите грухано жито "Келог" и ябълковия сок "Мот". "Касите изрисувани от американския представител на поп-арта Анди Уорхол, не са никакво художествено творчество - отсякоха канадците. - Това е търговска стока и като такава подлежи на митническо облагане в размер на 4000 долара."

Мен, ако питате, канадците са ужасно глупави. Два-три дена след този инцидент се отбих в един магазин да купя някои продукти за жена ми. На път за в къщи хлътнах в някаква галерия, където имаше изложба на поп-арт. Мрежата с покупките ми натежа, та я оставих на пода. После развълнуван от видяното, излязох от галерията и се прибрах у дома.
- Къде са ти продуктите? - подхвана ме жена ми.
- Сигурно съм ги забравил в художествената галерия - сетих се аз.
- Тъй ли? Ако искаш да вечеряш, по-добре върни се да ги вземеш.
Изтичах обратно, но беше късно, много късно. Моята мрежа с продукти бе получила вече първа награда на изложбата.
- Изпотрепахме се да ви търсим - посрещна ме собственикът на галерията. - Защо не сте регистрирали художествената си творба?
- Това не е никаква творба, а яденето ми за тази вечер.
Галерията се разтърси от смях, който очевидно трябваше да покаже, че шегата ми е оценена както трябва.
- Той не е само велик скулптор, но има и живо чувство за хумор - обади се един от членовете на журито.
- То си личи от творбата му- додаде друг. - Погледнете само как бутилката с доматен сос "Хайнц" се е надвесила над консервата свинско с боб "Кембел"!
- Какво вдъхновение! Да поставиш именно тъй картофите чипс върху кутията "Криско"! - възкликна някаква дама, обръщайки се към своя кавалер.
- Истински гений! - отвърна кавалерът. - Забележи само по какъв начин прасковеният компот "Дел Монте" се е килнал на една страна. Дори Уорхол не би могъл да постигне такова нещо.
- Според мен, решаващият фактор да му бъде присъдена наградата е номерът със сплесканата баничка на дъното на мрежата.
- Пикасо ряпа да яде- рече друг.
- Вижте - обадих се аз, - много съм ви благодарен за тази чест, на жена ми чака продуктите, трябва да ги занеса в къщи.
- Да ги занесете в къщи? - ахна собственикът на галерията. - Та аз току-що продадох на тази двойка вашето произведение за 500 долара.
- Покупките ми струват само 18 долара - опитах се да му обясня аз.
- Не става дума за продуктите, а за това което сте създали от тях. Вие сте успели да вложите в една кутия "Ринзо" повече смисъл, отколкото Роден в своя "Мислител". От днес нататък всеки, пред чийто поглед се изпречат макароните "Франко-америкън" , ще си спомня неизбежно за вас. С тази торба продукти вие казахте за една вечер повече, отколкото е казал Рембранд с хиляда картини.

Изчервих се от скромност и приех чека. Още същата вечер заведох жена си на ресторант, а на следващия ден се върнах в колониалния магазин и купих нова мрежа продукти, много по-скъпи от първите, която веднага занесох в галерията.
Но отзивите бяха неблагоприятни. "Успехът го е главозамаял - писа един от изтъкнатите столични критици. - Докато в началото излагаше обикновени кутии и буркани с един невероятно смел, дързък и пренебрежителен маниер, сега той ни сервира изящни кутии от гъби и супа от костенурки. Угаснала е искрата на голямото артистично вдъхновение и е останала само сбирщина от безвкусна бакалия".



Тема Re: Ми аз покрай трейлърите, които гледах ...нови [re: Cruiser]  
Автор Mist (registered)
Публикувано18.05.02 13:34



abe gledai go na kino...ne e chak tolkoz zle i e mnogo nad ep.1
na malyk ekran she si izgubi ogromna chast ot dostoinstwata



Тема Re: Ми аз покрай трейлърите, които гледах ...нови [re: Mist]  
Автор NicknameМодератор (God)
Публикувано18.05.02 16:38



естествено, че е доста по-зле от Епизод 1
но, ако се гледа въобще, наистина може би трябва да е на кино, щото иначе по-трудно ще се забележат мащабите на цялата простотия. И абсолютната самоцелност на всичко от самото начало до самия край. Пълна безидейщина!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Хахахахахахахахахахахахаханови [re: Cruiser]  
Автор NicknameМодератор (God)
Публикувано18.05.02 16:47



много яко!
И още повече точно!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Star Wars Episode II не е тъпнови [re: Bgpunk]  
Автор NicknameМодератор (God)
Публикувано18.05.02 16:48



ами то и Епизод 1 и Епизод 2 са мнооооого тъпи
и то най-вече заради "старите" серии
е, в интерес на истината Епизод 2 си е просто тъп, дори и да не го сравняваме със старите. И ужасно безвкусен!

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Ми аз покрай трейлърите, които гледах ...нови [re: Nickname]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 16:55



huh ?
kazhi edno neshto koeto w ep. 1 e po-dobre otkolkoto tuk ???
tuk pone ima sjuzhet, nqma jar jar (prostotiite gi rysi tripio - taka i trqbwa da byde :) i ima mnogo poweche ekshyn, ima zakachki sys sledwashtite serii...pyk i planowete na palpatin sa po-grandiozni i zasukani :)
abe kwo da si goworim, izobshto ne sym syglasen - ep.2 e s klasi nad ep.1



Тема Re: Ми аз покрай трейлърите, които гледах ...нови [re: Mist]  
Автор NicknameМодератор (God)
Публикувано18.05.02 17:26



глупости :)))
всичко, което каза как го измисли?
ако на тва му викаш сюжет, не знам кое не е тогава....
в Еп. 1 Джар Джар си беше очевидно комедиен герой - тъп, но все пак с такава цел измислен
в Еп. 2 оставили палячото Джар Джар да се занимава със сериозна работа - тва, ако не е десетократно по-тъпо...
това, че има много повече екшън (който е супер нискокачествен) въобще не е никакъв плюс. Ако искам да гледам екшън, ще си гледам някой екшън по дефиниция, а не Междузвездни войни
закачки със следващите серии - хм... кое по-точно? и освен това закачките са интересни , когато са с предишни серии, а не със следващи...
плановете на Палпатин са толкова грандиозни, че въобще не стават ясни и само може да се гадае за тях. Което си е абсолютен минус, особено като се има предвид, че в момента все пак се знае какво ще се случи в по-късните серии.
Като добавим, че в тоя епизод абсолютно всичко беше направено самоцелно с ненужна показност и навързване на фактите, така че по някакъв начин да се стигне до по-късните серии... А бе, няма абсолютно нищо заради, което да се гледа филма. И си е точно пародия на междузвездни войни. И то много слаба.
А, когато Йода се разхвърча като пеперудка и всички си умряха от смях, единствено уважението към "старите" серии е задържало хората да не се развикат като на футболен мач
Да не говорим, че половината филм си е точно електронна игра, само дето ти е отнето удоволствието да я играеш ти...

______

"Everyday I break my own personal record for consecutive days without dying."


Тема Re: Ми аз покрай трейлърите, които гледах ...нови [re: Nickname]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 17:35



az pak ne razbrah kwo mu e po-loshoto ot pyrwata seriq...
spored men beshe mnogo logichen i wyrweshe mnogo plawno za razlika ot 1 - wsqko neshto si beshe na mqstoto
i estestweno che sa predelno qsni planowete na paplatin: ot edna strana chrez Doku podgotwq otcepwane na chast ot republikata za da mu glasuwa senata izwynredni pylnomoshtiq, ot druga si ima weche klonirana armiq picha - mi toi si e gotow diktator - ot tuk do imperiqta e edna stypka
pyk scenata s yoda beshe izmezhdu nai-qkite
abe nqma kwo da si trosha kjlawiaturata tuka - ko iskash idi wizh w fantastika kwa tema e izbichena po wyprosa - tam pishe i za prepratkite kym sledwashtote serii i wsichko det sa setish...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.