Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 01.07.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Предложение!нови  
Автор Nickname (God)
Публикувано04.01.02 20:17



След сондиране на общественото мнение и на политическата ситуация в страната, предлагам за обсъждане следната идея:
Какво ще кажете да вземем да изберем един модератор!
Не за да се изживява като "квото аз кажа това ще става", ами да може да се свършат някои полезни неща за клуба.
Полезни неща:
1) Тъй като темите в клуба стоят 2 месеца след последния постинг в тях и после поемат към небитието, ще се натовари модератора със служебната задача, да речем всеки месец, да лепва по един служебен постинг в темите за да не изпадат и да не се губи ценна информация. Това може да го прави и човек, който не е модератор, ама ако има модератор това ще му влезе съвсем естествено в задълженията и ще е доста полезно;
2) Може да се закотвят теми най-отгоре в клуба, които да не падат надолу, докато са закотвени.
а) може да се сложи приветствена тема, като по много от другите клубове - това не е толкова важно наистина
б) по-полезно според мен от а). Може да се сложи тема, в която новите членове на клуба, а защо не и старите, да се представят накратко. В смисъл музикални вкусове, стилови предпочитания, хобита и квото сметнат за добре. Така някой, ако се интересува от нещо конкретно, може веднага да се обърне към правилния човек, а и може да възникнат нови теми на базата на общи вкусове и де да знам кво още :)))
в) може да се закотвят временно теми за сбирки на хора от клуба - това пак е познато и от други клубове
3) Ако има някакви въпроси или проблеми с администрирането на клуба, този човек ще има задачата да ги поставя на администраторите и да ги бий по главите, докато им дойде акъла Доколкото знам, май има и някакъв модераторски клуб, в който се обсъждат разни неща, ама не знам дали всеки има достъп до него или е само за модератори.
4) Може би най-разпространеното разбиране за модератор :)) Да пляска през пръстите непослушните деца. Нещо, с което доста се злоупотребява на някои места и нещо, което за момента няма нужда да се прави тук. Все пак, ако евентуално се наложи може да се прави съвсем културно и незабележимо, както би трябвало и да бъде.
5) Ако има модератор би могло да се привлекат някои нови фенове от други клубове, както примерно извиках Ливърпул. Така ще се оживи повече клубът, нещо което може да е само от полза! Това може да се пробва и без модератор, но рискът да се довлекат всякакви психопати (както е по почти всички музикални и не само музикални клубове) си е доста голям и модераторът би могъл да им охлади ентусиазма за простотии още в началото :))

Може да има и други предимства идеята, ама сега за това се сещам. Също и недостатъци. Така, че давайте мнения по въпроса!
Може и да са повече от един модераторите по принцип, ама не знам има ли смисъл! Единствено има смисъл за да се модерират взаимно, ама не мисля, че ще има нужда от това. А и това са подробности. Въпросът е, как ви се струва идеята по принцип.



Тема Ами - по точки :нови [re: Nickname]  
Автор Cruiser (рокаджия)
Публикувано04.01.02 20:48



1. Поддържането на темите на линия е в улеснение за всички. Защото доста късичък е пътят на всяка тема до небитието. Така вече изпаднаха някои солидни дискусии с ценни моменти. Пък ако от време на време някоя дискусия се рифрешва с нов постинг, ще може да се доразчоплят всичките й аспекти.

2. Това с приветствената тема ... кой толкова ще приветстваме, бе Ник? Или ... чакай малко, че ме напушва смях. Що да не направим един вътрешен конкурс за най-идиотско приветствено слово. И после в резултат от прогласуването да го окачим горе на пирона ? Така идеята ми стои по-добре. Какво ще кажеш ?

Тема "Представям се на другарчетата". Хммм ... интересно. Бива. Но скромно да е туй представяне все пак (таман сгоден случай да ви тракна любимите си 300 групи) ;-))

3. Модератор - защитник на клубните интереси пред администрацията. Да живей !

4. Модератор - защитник на слабите в този клуб от анархо-нападките на Bgpunkа. Да живей ! :-))))))))

5. Ха така ! Как ще привлечеш хора от други клубове бе, драги ? С дъмпинг цени ли с що ли ? Разясни ми, pls. А пък щъкането на психопати наляво-надясно из Дир-а е част от чара му. Да не се лишаваме от това безплатен Дир-бонус, наистина ще ми липсва.

С изключение на последната точка, намирам доводите ти за напълно резонни и съм "за". Но да чуем и другите какво ще кажат.
Идват ми наум и някои други съображения, но ще ги формулирам в понеделник, че закъснявам за петъчната си запивка.



Тема Re: Ами - по точки :нови [re: Cruiser]  
Автор Nickname (God)
Публикувано05.01.02 03:58



Ми ...
2.
а) Съгласен съм!
б) а аз, моите 427

4. Че кво му е на Bgpunkа. :-))) Пък може, той да е модератор и тогава ще трябва сам да си ги трие :)))

5. Ами както привлякох Лувърпул! Да не говорим, че по повечето фен клубчета на конкретни групи почти никой не пише. Съвсем спокойно могат да се преселят тук малкото пишещи в тях.
А за психопатите - няма нужда да идват тук. Аз за какво иначе ходя из разни други клубове. :)))) А и то от психопати до психопати, разлика колкото от Долно Нагорнище до Горно Надолнище

Редактирано от Nickname на 05.01.02 06:13.



Тема точка 6. [re: Nickname]  
Автор Nickname (God)
Публикувано05.01.02 06:06



6. Може да редактира теми повече от 6 часа след публикуването им. (Мисля, че 6 часа беше времето, в което можеш да си редактираш темата, ако си регистриран.) Примерно сега тая точка, ако имаше модератор можеше да я добави директно към темата ми, щото аз вече не мога поради изтичане на повече от допустимото време.
Освен това, във връзка пак с редактирането, модераторът може да обединява теми или да изнася от някоя тема нещо, като нова, ако се наложи.



Тема Re: Предложение!нови [re: Nickname]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано05.01.02 08:54



Принципно не виждам нищо лошо в твоето предложение и съм склонна да го подкрепя, но трябва да се вземе под внимание следното:
1. наличието на тази изборна длъжност ни поставя пред необходимостта да дефинираме правата и задълженията й, както и механизма на смяна или отстраняване при нужда
2. това от своя страна води до създаването на правила за поведение в клуба, което на мен лични никак не ми допада. Чела съм подобни правила в други клубове и ми се струват смешни и противоречащи на замисъла. Но не можеш да санкционираш нещо, ако предварително не си обявил, че то подлежи на санкция. "Не барай - ке пукнеш!" както пише на някои табелки в братска Македония.
По отношение на запазването на темите съм съгласна, че не трябва да се оставят да изпадат ценни дискусии. А привличането на нови фенове като последователна политика на клуба и модератора водят почти автоматично до т.2.
Идват ми и разни други неща, но като си ги избистря окончателно ще споделя пак:)

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: Чакай, чакай!нови [re: babaToHka]  
Автор Nickname (God)
Публикувано05.01.02 14:30



Ти сама веднага почваш да налагаш някакви рамки, които уж не искаш
Идеята е най-малко свързана с ролята на пъдар.
Какви права и какви задължения. Да не сме в детската градина, че да не можем да се оправим като хората без караници и простотии. Именно това разглеждане на нещата опорочава цялата модераторска длъжност. Човекът ще прави каквото е полезно за клуба (модерирането на мнения ще му е последна грижа и вероятно въобще няма да се налага). И какви механизми за смяна!!! Ако почне да прави квото си иска, гласува се за махането му и готово!
Така че според мен няма нужда от правила и подобни неща. Не сме тръгнали да спасяваме клуба от простотии (което с правила трудно става и без това), а просто да го направим по-добър.

Както и да е де, тва е само предложение! И смятам, че ще помогне! А пък квото вие кажете!



Тема Re: Добре де спирам се:)нови [re: Nickname]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано06.01.02 09:55



Такааа. Всеки си върви с професионалните изкривявания, тъй че прости ми чедо - тъй са ме учили:)
Иначе съм абсолютно "за" ако модератора върши замо организационна работа в клуба, грижейки се за неизпадането на темите. Но пък кажи го и ти с думи прости, да не се бъркат чиляците, защото в моя образ някак си изникна НКВД, в което понякога няма нищо лошо, но не и в нашич случай

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: Добре де спирам се:)нови [re: babaToHka]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано06.01.02 11:30



NKVD v moite ochy ne e losh simvol
da prebude drugarijat BERIA!


PUNK'S NOT DREAD!
http://mail.dir.bg/~lavrentiiberia/CDrporuchky.txt
Contact:098439532


Тема Re: Допълнениенови [re: Cruiser]  
Автор Nickname (God)
Публикувано06.01.02 22:21



По точка 5 за хората: ето сега като видях тук в клуба, молбата за подкрепа за създаване на клуб за Мотърхед, вместо подкрепа отидох и им се накарах и им казах да идват тук Най-много да дойдат да ме напсуват



Тема Ама бабче ...нови [re: babaToHka]  
Автор Cruiser (рокаджия)
Публикувано07.01.02 13:25



Идеята на Ник, доколкото я схващам, изобщо не опира до точка 2.

Аз и без това му казах, че съм твърдо против модераторстването като леене на "съвест" и триене с "гумичка". Дори и в хардкор случаите. Достатъчно свободолюбиви хора сме рокаджиите, за да търпим смешни табелки от рода на "Правила на клуба" и дъра-бъра.

По-скоро става въпрос за човек (думата "модератор" ме дразни) който да има възможност да организира по по-добър начин архива, да въведе някои полезни справки, които да улесняват разговорите и да отстоява общи позиции пред администраторите, ако положението се спече по някакъв въпрос или ако претендираме за нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.