Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 02.07.24 
Музикални
   >> Рок
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Справканови [re: Nickname]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано08.01.02 11:46



Изборите са основна форма на политическото участие и въздействие на гражданите върху политическия процес в демократичните режими (и клубове). Обикновенно изборния процес е регламентиран в специален закон и такива за технологията на провеждане на самите избори. Практиката в либералните демокрации е дала множество варианти на приложение на избирателните системи, но в конкретния случай е най-удачно да се използва мажоритарната, която се характеризира с това, че в изборите печели този, който получи най-много гласове мнозинството от избирателите. Единия вариант на тази система е простата мажоритарна система, при която печели този, получил най-много гласове на изборите, независимо от броя на кандидатите. При втория вариант се изисква спечелилият кандидат да получи абсолютното мнозинство от подадените гласове (50+1), за да спечели изборите.
Що се отнася до типовете гласуване квалифицираното мнозинство представлява 3/4 от подадените гласове да бъдат подадени за съответния кандидат, докато обикновенното мнозинство съвпада с описаното по-горе абсолютно.

Лична бележка: като активен участник в избирателните процеси съм склонна да издигна кандидатурата на споменатия вече от мен гражданин и да следя по-внимателно правописа на някои думи.


Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: Еенови [re: karasko]  
Автор Bgpunk (Bulgarski punk)
Публикувано08.01.02 14:41



da ne sum magare che da se vpryagam ot naykakuv karasko :))


PUNK'S NOT DREAD!
http://mail.dir.bg/~lavrentiiberia/CDrporuchky.txt
Contact:098439532


Тема Re: Еенови [re: Bgpunk]  
Автор karasko (Търсещ)
Публикувано08.01.02 15:20



ne si
ako beshe magare njamashe da mojesh da pravish pogo s bikove ;)

Студена лимонада нося аз


Тема Re: Справканови [re: babaToHka]  
Автор karasko (Търсещ)
Публикувано08.01.02 15:22



ama lele-male

babo, ti se omaj neshto

ja izlez na balkona da si provetri mozyka, che onija 12 izpita mai sa ti doshli mnojko ;PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

aide, da ne doida, che oshte si tyrsja dva argumenta za funkcijata

Студена лимонада нося аз


Тема Re: Еенови [re: Bgpunk]  
Автор Cruiser (рокаджия)
Публикувано08.01.02 19:19



Хетеросексуален ?
Това от древногръцката дума "хетера" ли произлиза ? :-)))
По-висшето състояние е да си андроген.
А най-висшето - да си в Директорския борд на Пловдивския панаир.



Тема Да бе, Караско ми го взе от устата ...нови [re: karasko]  
Автор Cruiser (рокаджия)
Публикувано08.01.02 19:29



Абе, бабе, какъв е този страховит тон на професионално партийно пресконферансие, който извади ?
Постресна ме.



Тема Re: Еенови [re: Cruiser]  
Автор Nickname (God)
Публикувано08.01.02 20:18



ти да не би да си в него?



Тема Re: Добавка!нови [re: Cruiser]  
Автор Nickname (God)
Публикувано08.01.02 20:29



Желателно е модераторът да има достъп всекидневно до клуба. Макар и да не е абсолютно задължително.
А предоставената от Баба ни система в различните случаи не е винаги така. Ама за нашия случай става. Само трябва да се избере един от всичките варианти в нея



Тема Re: Айде бе!нови [re: Nickname]  
Автор babaToHka (starilo patilo)
Публикувано08.01.02 21:29



Я сподели кое точно "не е винаги така"! Ще се обиждаме тука на професионална чест.
А колкото до тона на партийно конферансие... той си е за стряскане. Да не решите, че съм една добра миролюбива женица с тиган за палачинки в едната ръка (използван по предназначение, а не за сплашване на нетрезви съпрузи например) и плетка в другата.
И още нещо. Аз мисля да не си губим ценно място за нова тема ами направо тука да се предлага и решава. И много се надявам който и да стане модератор да зкрънка поне още 2-3 страници за нашия клуб. Мисля че го залужаваме. Заявявам недвусмислената си подкрепа за чедо Ник и обявявам начало на (пред)изборната дейност. Впоследствие се надявам избрания кандидат да се обяви за социален и като жест към социума да бъде пролято известно количество марков алкохол.

Грозно е, но го правят госпожо! Лапичките им се плъзгат по леда, а те пак и пак...


Тема Re: Айде бе!нови [re: babaToHka]  
Автор Nickname (God)
Публикувано08.01.02 21:47



Терминологията е така. Не са така %-тите винаги (примерно може да е 2/3, а не 3/4). Ама нема проблеми! Все тая е в случая :)))
Според мен е по-добре да има нова тема - ще е по-чисто и ясно! Ама не искам аз да я пускам, че гледам само моя ник се вижда на първа страница. Пуска се една тема с формулировка на процедурата накратко и след това отдолу всеки поства предложения и гласува. Който пуска темата също е хубаво в отделен постинг да си каже мнението. И така...
За 2-3 и повече страници, мисля че ще го уредим по друг начин - проблемът не е в страниците, а в давността на последния постинг в темите. Спомни си точка 1) от темата ми!

П. С. Сега си слушах пак новия Ройал Хънт - много як албум си си поръчала да знаеш. Ама ти си знаеш де

Редактирано от Nickname на 09.01.02 01:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.